Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láttátok a Segítség, szülő...

Láttátok a Segítség, szülő lettem mai részét a ViaSaton? Hogy oldották meg az elválasztást?

Figyelt kérdés
Fél szemmel néztem, de a gyerekek miatt ki kellett mennem pont annál a résznél. Jól láttam, hogy cumisüveget adott neki cici helyett? Mert akkor az nálunk nem jönne be. Nem fogadja el, csak pohárból iszik, úgy meg nem lehet fekve, összebújva inni. A lányomat anno úgy szoktattam le, de most tanácstalan vagyok. 15 hónapos a fiam, már jó lenne, ha nem szopna, mert eléggé harap.
2011. máj. 21. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Cumisüveget adott neki, de nem altatta el összebújva, bevittek egy kiságyat a szobába, anya megpuszikálta, berakta az ágyba, majd kiment. A kislány sírt, de 5 perc alatt megnyugtatta magát, elaludt. Nagyon örültek a szülők. Az epizód legaranyosabb része az volt, amikor a nagyobbik kislány odasúgta Jo-nak, hogy örül, hogy külön szobában van, külön ágyban aludhat, végre ki bír nyújtózkodni. :)
2011. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18 hós a lányom, még mindig szopik és így alszik el. én is szeretném már elválasztani, de nem fogad el semmi mást és ragaszkodik is hozzá. Mindent megért, de mikor erről van szó mintha nem is hallaná amit mondok. Sajnos nem olyan egyszerű mint ebben a műsorban. Mondjuk én is örülnék, ha a lányom így reagálna rá.
2011. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem láttam a műsort, de nem vagyok híve az elválasztásnak. A baba elhagyja magától, ha már nincs szüksége rá.

Én mindenben ezt az elvet követtem. Születésétől mellettem aludt a lányom, másfél évesen magától kéredzkedett a saját ágyába. Két év és 9 hónapig szopizott (a 9 hós öccsével tandemban nyomta :-) ) és ma egy hete nem kéri egyáltalán. Napról-napra kevesebbszer kért cicit, végül már csak az esti elalváshoz, most pedig már ő maga ment célirányosan az ágyába, meséltem neki, aztán a kezemet fogva 5 perc alatt elaludt.

Amikor egy gyerek megérik valamire, meg is csinálja, addig kár piszkálni. Olyan szépen, sírás nélkül el lehet érni mindent, csak hagyni kell őket, hadd csinálják a maguk tempójában.

2011. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, akkor ez a cumisüveg dolog nem fog menni nekünk. Olvastam Jo Frost könyvét is, abban is olyan egyszerűen írja le az elválasztást, azért látszik, hogy nincs gyereke, és soha életében nem szoptatott.

Én örültem, hogy szoptathatok, de most már nem lenne baj, ha elhagyná, mert éjjel is 3-szor kelünk, és fáj már a szoptatás, nagyon ráharap. Nem akarom 3 éves koráig 8vagy még tovább) szoptatni, ha ő úgy akarja.

2011. máj. 21. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!