Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsadáson sír a 18 hós...

Tanácsadáson sír a 18 hós babád, és egy anyuka a füled hallatára azt mondja a gyerekeinek, hogy az okos és ügyes gyerekek nem sírnak, te mit tettél volna? Válaszoltál volna neki?

Figyelt kérdés

Annyira el voltam foglalva a fiammal (vetkőztetés, nyugtatgatás), hogy később fogtam fel, hogy ez a nő miket beszélt. (3-4 gyerek+anyuka is van bent egyszerre) Sajnos mióta volt a fiamnak egy kis balesete, ahogy belépünk a rendelőbe sírni kezd.

Így utólag kicsit bánt, hogy hagytam szó nélkül ezt a megjegyzést. Anyatigris vagyok, ugrok mindenre, de ezt nem tudtam lereagálni. Vagy nem is kellett volna? De nagyon rosszul esett.


2011. máj. 22. 10:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
....akkor rosszul fogalmaztam. Csak az én fiam sírt, senki más!
2011. máj. 22. 10:58
 2/11 A kérdező kommentje:
......mivel a gyerekei kérdőn néztek felénk, hogy miért sír a kisbaba?
2011. máj. 22. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sz*rd már le. Egy paraszt. (és ezt úgy mondom, hogy utálom a sírásnak a hangját)
2011. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
De lehet, hogy az övé is sírni készült! Esetleg biggyedt a szája, vagy látta az arcán, hogy mindjárt sírni fog! Miért kell ezt magadra venni? Én is mondtam már a lányomnak, hogy az okos gyerek nem sír a doktorbácsinál. Mondjuk nem is sír...
2011. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Akkor meg azért mondta, hogy az ő gyerekei tanulják meg, hogy az okos és ügyes babák nem sírnak! A tied meg pont sírt ezért mondta a gyerekének, hogy az ügyes és okos babák nem sírnak............

Mit kell ezen ennyi magyarázni? Ép eszű ember egyből leszűri a lényeget.....

2011. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Én nem szóltam volna vissza, pedig ugrok én is mindenre. Max. hangosan magyaráztam volna a gyerekemnek, hogy megértem, miért sír, miért fél, attól, ami eyszer történt vele, de most nem fog.

Ne vedd magadra :), ennél nagyobb sértéseket is fogsz még kapni sajnos. De megértem, hogy rosszul esik.

2011. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

De mégis mit kellett volna mondania? Nem hinném, hogy ez a mondat azt jelentené, hogy a tied buta és nem tudom mi az ügyetlen ellentetje ebben az esetben.

Hanem hogy az övé ügyes és okos mert nem sír. Gondolom korábban ő is sírt. Te is ezt fogod mondani a gyerekednek okos és ügyes, ha nem sír a doktor néninél, már amikor olyan korba ér, hogy lehet vele alkudozni. De ez nem jelenti azt, hogy korábban, buta volt vagy ha mégis sír buta lenne vagy egyébként ne lenne okos és ügyes, függetlenül, hogy sír.

Nem gondolnám a legkevésbé sem, hogy célzás lett volna. Inkább azt, hogy téged zavart, hogy a te gyereked sír és ezért magadra vetted. Felesleges volt. És nem ilyenekért kell anyatigrisként a másiknak ugrani. Szerencse, hogy a jobbik eszed kerekedett felül és megjegyzés nélkül hagytad. Illetve én a gyerekemnek mondtam volna, hogy milyen okos és ügyes.

2011. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Lehet, hogy azért mondta, hogy ne ijedjenek meg a saját gyerekei ne sírjanak. Az is lehet, hogy a babád sírása hatására a másik anyuka gyermekei feszültek lettek, és így akarta elejét venni, hogy sírjanak az övéi is. Nem biztos, hogy rosszindulatból mondta. Amúgy szerintem én az anyukához nem szóltam volna.....

Ne foglalkozz szerintem az ilyen beszólásokkal, lesznek még biztos cifrábbak is.

OFF: Az első válaszoló is egy kölök lehet a stílusa alapján :)

2011. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Jó sokan ugyanazt írtuk, majdnem egy időben :)
2011. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A gyerekei már elég nagyok voltak. 4-6év között.

Tudom hogy nem kell magamra venni,csak a hangnem volt fura. Így is tök feszült voltam, mert mindig ez van ha megyünk, már napokkal előtte parázok. Lehet hogy már előre felhúztam magam, és ezért érintett így a dolog.

2011. máj. 22. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!