Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után orvos által...

Szülés után orvos által felírt receptekkel kapcsolatban lenne pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a babának a krémek, a fürdetők, a testápolók (ha írnak fel ilyet is), stb.. kb. mennyibe kerülnek? Milyen időszakra írják fel? 1 hónapra? Vagy esetleg többre?

Mi az, amit recept nélkül is betudok szerezni előre a patikában?


Előre is köszi :]


2011. máj. 24. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Előre semmit:)! 7 hónappal ezelött egy kicsivel több volt mint 7000. Nálunk...Mert a popsikrém nálunk drága...


Mondjuk azt a kérdésed nem értem hogy 1 hónapra irják fel...?

Van a "csomiba" popsikrém, fürdető, köldökápoláshoz hintőpor, alkohol, D vitamin, lázlehúzó kúp...és azt hiszem más nincs. Na most ez lassan fogy ám el:)! A fürdető lesz az ami a leghamarabb fog elfogyni:)! Remélem segitettem.

2011. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy csomagban lesz. Nekem eddig arról beszélt a védőnő, hogy kapunk majd apukával egy rahedli receptet a kórházban, ha kijövünk, amin lesz kenőcstől kezdve minden.


Bővebben semmit se mondott, ezért nem tudom/tudtam, hogy a recepteken lévő készítmény mennyi ideig lesz elég!?

1 hónapig kb. vagy 2-3 hónapig?!


De így már vmennyire érthetőbb :))

Köszi

2011. máj. 24. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:

A csomit nem ugy értettem hoyg tényleges csomiban:)! Kapsz egy rahedli receptet amit ki kell váltani:)! Bocsi hogy félreértelmezhető lett:)!

A fürdető ha a babádra kened akkor elég olyan 2 hónapig. Nagyon nehezen oldódik a vizben, először ki kell keverni egy kis vizzel, és ugy beleönteni, de én azt csináltam hogy rákentem a gyerekre:). A köldökápolós cucc az kitart teljesen és majd még marad is. A popsikrém egy 2 3 hónapig volt elég emlékezeteim szerint. A D-vitamin (2 hetes kora után kell minden nap 1 cseppet adni) az fél év elött fogyott el nem sokkal. Fogsz kapni majd K vitamint is azt minden hónapba kell 6 éves koráig egy fiolát adni, 6 db van benne igy azt nem kell ujra venni neki. A kúpot meg reméljük nem fog kelleni használni igy sokáig elég lesz:)

2011. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem 6 éves hanem 6 hós koráig kell adni a k vitamint:) bocsi
2011. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget ! :)
2011. máj. 24. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Előre is be lehet szerezni:

popsikrémet, fürdetőkenőcsöt, alkoholt/betadint.

csak ki kell kérni őket.

(Nálunk az első naptól kezdve, J&J volt a fürdető a kórházban is, a popikrémet nem ismerjük(nagyon keveset kellett használnunk(fogzás, antibiotikum után))

D-vitamin, Konakion, lázcsillapító, hintőpor ami receptes.

Receptre nem sok, recept nélkül horror.


Popikrém: ha normálisan használod, nem vastagon(úgy csak rontasz a helyzeten), akkor nagyon sokáig,

Fürdető: nem használjuk, J&Jt használunk két kölök:) nem figyelem mennyi idő alatt fogy el, sokáig elég, nem kell sokat használni.(2éves 4hónapos)

D vitamin: napi egy csepp kell ez is elég sokáig elég.

Konakion K vitamin: nálunk havonta egy ampulla(4db van benne) 1hónapos korától.

Alkohol-hintőpor amíg nem esik le a köldökcsonk(betadint használtam, sokkal jobb, ami meg megmarad nem vész kárba, otthoni baleseteknél jól jön, az alkohol ha ügyetlenül zárod le elpárolog, ha ügyes vagy akkor örök élet meg egy nap, viszont baromi drága lett)

Testápoló a fürdetőkenőcs, más nincs.

Ezen felül van a tápszer, de ezt csak szülés után, ha nincs tejed.

2011. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szóról szóra úgy van mint az előző válaszoló írta :)


mondjuk a 7000.- sokallom, bár nem vonom kétségbe, nekünk 1,5 éve majd' 5000.- ennyire felmentek ezek a kencék? :O

sokáig elég lesz, mi ahogy elfogyott a fürdető, már át is tértünk a gabira :) alkoholt adnak a köldökre, nálunk az fogyó szer mai napig mert mondjuk lázmérőt azzal törlöm le meg ilyenek. de nem egy összeg az.

popikrémet is mai napig gyógyszertárit kapunk, egy hatalmas tégelyt. már csak éjszakára kanem be a popiját így hónapokig elég

2011. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4hónapja nem volt ennyi:)

[link]

[link]

[link]

[link]

Ehez jön az alkohol, meg a hintőpor(mi a neve?)

2011. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
[link] meg a lázcsillapító
2011. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget meg a linkeket!

Azt hittem, hogy húzósabb áraik vannak.

2011. máj. 24. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!