Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos múlt 3 napja a...

8 hónapos múlt 3 napja a lányom. Sajnos nem kúszik, nem mászik, de a kezére támaszkodva ül. Nagy a gond?

Figyelt kérdés
Elvittem Dévény tornára is, most megyünk majd harmadjára.Sokat ügyesedett, a gyógytornász szerint is.De engem ez nagyon bánt!( mindig is utált hason lenni) Fél éves koráig mindent gyönyörűen időben csinált..aztán lelassult, nem tudom, miért.Ha hason van, keze-lába mozog, mintha kúszna, de nem mozdul el, visszafordul a hátára.A tárgyakat gurulva, forogva közelíti meg.Tegnap amikor a kezére támaszkodva ült, a kezével haladt előre, mintha mászni akarna, de ráhajolt a jobb lábára , és nem lett belőle semmi.Másztatnom kell, de ez sem mindig sikerül, mert olyan erő van benne, hogy sokszor én jobban elfáradok.Ilyenkor a bal lábára rááll, a jobbat meg nyújtja ki,szóval nem könnyű.Van valami tanácsotok?Volt valaki így?
2011. máj. 25. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobbat tetted vele a Dévény-tornával. Hasonlóak voltak a problémáink, 5 hónapig jártunk tornára, és rohamosan ügyesedett. Teljesen utolérte magát, semmilyen lemaradása nincs, a továbbiakban úgy fejlődött már torna nélkül is, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Az otthoni torna eleinte tényleg nagyon nehéz, de bele fogtok jönni, kérj hasznos tippeket a foglalkozáson, jó dolgokat tudnak mutatni személyre szabottan.
2011. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen, ő is sokat javult.Eddig is forgott, 6 hónapos korig megvolt mindkét irány.De elvittem tornára, másnap végig gurulta a kanapét, folyamatosan.Ha elengedem négykézláb helyzetben, van, hogy meg is tartja, szóval erősödött, az biztos.Ha ő maga fordul a hasára, akkor nem sír, eljátszik, percekig.
2011. máj. 25. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Innen is látszik, hogy jó kezekben van a gyerek:) Esetleg arra még rákérdezhetsz, hogy van-e a környéketeken csoportos mozgásfejlesztő torna. Nálunk van. 800Ft/alkalom. Akkor szokás kezdeni, amikor már mászik a baba. A későbbiekben kialakuló részképességzavarok jó része kiküszöbölhető vele, és a gyerekek imádni szokták.
2011. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, jövő csütörtökön megyünk vissza, majd rákérdezek, de sajnos szerintem nincs.azt viszont nagyon sajnálom, hogy babaúszásra nem vittem annak idején.Nagyon fejleszti a mozgást, már nem itt tartanánk..
2011. máj. 25. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet laza volt a csípője pl.,és emiatt nem tudta előretolni magát,vagy kitolni négykézlábra.jol tetted h vitted őt,főleg ha látod a javulást!
2011. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krisztivan ***** válasza:
Fiam május 6-án volt 8 hós.Nem kúszott,nem mászott,nem ült.Mint a te babád.Aztán május 22-én vasárnap úgy gondolta ,hogy itt az idő és magától elkezdett kúszni.Szépen körbekússza a szobákat.Sajnos elég lusta baba de ezt én tudtam mert inkább sír mint hogy megerőltesse magát.Ez van.Szerintem még nincs lemaradva semmiről,de ha már jártok tornára akkor a legjobb helyen vagytok.
2011. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A csípőjével nincs gond, nézte orvos annak idején.Én arra tudok gondolni, hogy keveset volt hason, és nem azok az izmok erősödtek, amiknek kellett volna.

Köszi Nektek is!

2011. máj. 25. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!