Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy a fogzás ennyire...

Létezik, hogy a fogzás ennyire borzasztóan megviseli? Nem ismerek a Kislányomra?

Figyelt kérdés

Vasárnap közel 40 fokos láza volt, most antibiotikumot szed, mert valószínű valami vírust nyelhetett be.

Se a torka nem volt piros, és igazából a lázon kívűl semmi problémát nem mutatott.

Azonban fogzik.

Mind a négy 4-ese egyszerre jön, kettő csücsök már át is tört. Doktornő se tudta megmondani, de lehet a szemfogak is jönnek. Az egész szája lila, véres, véraláfutásos, duzzadt.

A személyisége vasárnaptól teljesen megváltozott.

Képes a szoba egyik végéből a másikba szaladni hozzám, hogy megüssön. Eddig még soha, de 3 napja mindenért földhözvágja magát, vonaglik, visít, rúg, mar.

Nem tudom mi lehet a baj..........ennyire fájna a foga?

14 hónapos


2011. máj. 25. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
szia, lehet, de én inkább arra tippelek hogy fogzás+kezdődő dackorszak. akármennyire megviseli a fogzás, ne hagyd hogy agressízv legyen veled. menjetek ki sokat, mert az ált. eltereli vmennyire a figyelmüket. a dologélt tudom ajánlani, amivel kenheted neki, akárhányszor lehet egy nap, ha allergiára nem hajlamos a kicsid, mert propolisz van benne, ami allergén.
2011. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Sok hasonlóság van az önök és a mi kislányunknál, azért írok. mi is 40 fokos lázzal rohantunk orvoshoz, azt mondta a foga, rákövetkező éjjel is 3x zuhanyoztattuk, mert nem tudtuk még lázcsillapítóval se levinni a lázát. a torka nem volt piros, de adott antibiotikumot nekünk is. Akkor már azt mondta azért, mert fogzástól nem lehet. Közben több ismerőssel beszéltem, ők mondták, hogy fogzáskor legyengül az immunrendszerük, hamarabb összeszedik a betegségeket. Azóta probiotikumot szedünk az egyben immunerősítő is.... De rosszabbul alszunk azóta is.... nappal változó. a kislány 8 hónapos, kicsit kibújtak már a szemfogai, a metszők most jönnek-az összes, igen duzzadt az ínye... Szóval szerintem van ilyen, át kell vészelni....ne aggódjon. Fiamnál /most 3éves/ is egy időben volt verekedős, földhöz vagdosós időszak, lehet önöknél ez véletlen egybeesés...
2011. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól leírta.Nekem mondta az orvosunk,hogy 40 fokos láz nem a fogzás miatt van,hanem azért mert a fogzás miatt legyengült a szervezete és mindent összeszedett.(betegség miatt)Fájhat így az innye.De inkább jó adag hiszti is van benne.az én 1 éves fiam is ezt csinálja.
2011. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia kedves Sorstársam!

Akárcsak a mi problémánkat írtad volna le, ugyanez a helyzet nálunk hétfő óta. Kezdődött kis lázzal, elvittem dokihoz, de mivel nem látott semmi különöset mi is a fogával magyaráztuk, de mire hazaértünk 39,5 lett a láza, alig tudtuk levinni, hűtőfűrdőztük. Akkor felhívtam a dokit cataflam cseppet javasolt. Éjjel még egyszer felment a láza 40 fokra, újból hűtőfűrdő, reggel doki, aki enyhe pirosságot látott a torkán. Írt fel antibiotikumot, de csak ha marad a láza. Szerencsére úgy néz ki nem kell elkezdenünk szedni, mert tegnap óta nincs már lázunk. Egyébként tegnap este ijedtünk meg mi is miatta, mert nagyon furcsán viselkedett. Hisztirohamok törtek rá, dobálta magát, ma már csak időnként odajön hozzám és belémharap, vagy megtépi a hajam. Nekünk egyébként a 2 szemfoga jön. üdv és kitartást 13,5 hós kislány anyukája

2011. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azért 14 hónaposan nem kezdődik még a dackorszak


de a fogzás miatt legyengült immunrendszer és valami fertőzés az lehet


(nem tudom fáj e a fejed néha vagy volt e már fogfájásod de szerintem egy ember sem viseli jól ezeket, idegesebbek meg minden és ez most hatványozottan érvényes a picire, mert ö nem tudja ésszel h mije fáj csak fáj és dühöng miatta és téged okol h nem tudod elmulasztani ezért bánt)


türelem türelem ha meglesznek a fogacskák rendbe jön a dolog

esetleg kérj a dokitól láz és fájdalomcsillapító kúpot van egy olyan is amiben csecsemőknek is adható nyugtató van de nem tudom mi a neve sajna

2011. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, igen........azt látom rajta, hogy marha nyugtalan, nem találja a helyét, semmi nem jó. Csak az rémít meg, hogy ilyen agresszíven vezeti le a fájdalmát. A cumit konkrétan tépkedi a szájából. Úgy sajnálom. Már a férjem is megjegyezte, hogy esetleg nem e az antibiotikum zavart be neki. Ospamox-ot kap. Hát nem tudom, de olyan kezelhetetlen lett.

Mondjuk most, hogy alszik olvasgatok itt, és szinte minden második kérdés fogzásról, lázról, nyűgösségről szól.

2011. máj. 25. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!