Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hónapos babának kenyér,...

7hónapos babának kenyér, sonka, sajt?

Figyelt kérdés
Sokat szoktam itt olvasni válaszolók között hogy 7hónapos babájának már ad vajas kenyeret, sonkát, túrórudit (csoki nélkül) sajtot és amiket ők esznek még Én is szívesen adnék már mert mindent kinéz a szánkból. Csak a szájához szoktam értetni, hogy ne kívánja meg. 4hónapos kora óta hozzátáplálom de annyira görcsös vagyok. Ti miket adtok/adtatok neki enni ilyen idős korban?
2011. máj. 26. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, hogy én túl vaskalapos vagyok, de én eléggé ragaszkodom a hozzátáplálási táblázatomhoz. Vajat majd 1 évesen fog kapni, a tehéntej bevezetése után (margarint nem fogok neki adni, mi sem eszünk). Bolti felvágottat, virslit (a tartósítószerek, páclé miatt) majd 2 éves korától. Túrót hamarosan (most 10 hónapos a kisfiam), túró rudit viszont még korainak tartom. Sajtot 11 hónapos korától tervezem.

7 hónaposan kapott gyümölcsöket, zöldségeket, HA-s tejpépet. Lisztes rántást már használtam, és elkezdtem bevezetni a csirkehúst. Babakeksszel próbálkoztam, de nem jött be. Kapott még Milupa gabonapépet is, a gyümölcspürékbe tettem sűrítésnek.

2011. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

én is hasonlóan gondolkodom, mint az 1.

lesz még elég ideje 1-2 év után mindent megkóstolni, nem ezen a pár hónapon múlik. viszont az emésztőrendszerének ezek nagyon fontos hónapok (mármint amíg megérik a nehezebb ételek fogadására.)

most 10,5 hós a lányom, zöldség-gyümölcs-hús-kenyér-olivaolajból áll az étrendje.

2011. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

7 hónaposan zöldséget, gyümölcsöt, rizst és csirkehúst kapott, nagyon minimálisan fűszerezve, és akkor vezettem be a glutént.

8 hótól kapott joghurtot, túrót, csikermájat, sertéshúst és tejpépet.

11 hósan kapott vajat tejfölt és tojássárgáját, 1 évesen fehérjét, 14 hónaposan tejet, 16 hónaposan epret.

Most 17 hónapos, penészes sajtokon és gombán kívül kapott már mindent.

2011. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Anyatej, zöldség, gyümölcs és max egy kis csirke vagy pulykahús
2011. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Lányom 7,5 hónapos. Margarinos kenyeret ha eszek akkor szokott kapni belőle katonákat, de pl külön uzsira nem adnám. Sajtot a főzelékbe szoktam reszelni. Nagyon szereti. Felvágottat, virslit még nem adtam. Ezeket majd kicsit később. De mondjuk egy igazi csirkemell sonkát lehet megkóstoltatnék vele.

Holnaptól adok neki rendes joghurtot. Ma fogyott el a babajoghurt és már nem veszek többet. Egyébként nem kell olyan görcsösen ragaszkodni semmilyen táblázathoz. Ha valamit megkíván a kezemből akkor adok neki. Persze nem szalonnát, meg kolbászt. Ha olyat eszek akkor neki adok közben banánt vagy babapiskótát és úgy csinálom mintha én is azt enném :))

2011. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Az én kisfiam is kinézi a szánkból és én adok neki.Én nem nézem azt az okos táblázatot.Amit megkóstol és szeret és semmi baja tőle azt kapja.Nyugodtan megkóstotathatod vele.Ő is örülni fog.
2011. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Utolsóval teljesen egyetértek!7 éves kislányom már 8 hósan a szalonnát ette.:)Most 11 hós kislányom is szinte már mindent eszik!Makk egészségesek mind a ketten.Nem kis nyámnyila gyerekek akik még a vajtól is kiütésesek lesznek.:)Lehet pontozni,de nagyon utálom ezt a divat nevelést meg se adok meg azt se adok aztán a gyerek majd semmit nem akar megenni.Felvágotat 2 éves korbán?Pfff
2011. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

a legújabb ajánlás az hogy 4-7 hó körül vezessük be a glutént!

szóval szerintem adhatsz neki, nem kell ennyire parázni, nem lesz tőle semmi baja!

eleinte én is görcsösen néztem azt a hülye táblázatot (ami fél évente változik!) aztán amikor megláttam hogy pl nyers paradicsom 2 éves korig ne, na akkor letettem, mert szerintem ez már túlzás

2011. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egyetertek elozovel!
2011. máj. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is az óvatos táborba tartozom, és 8 hónapos a lányom.Nem nézem a táblázatot, de nekem ez a sajt, sonka, kenyér egy kicsit erőltetettnek tűnik.Nekem kapkodásnak tűnik.Ilyenkor megkérdezném azokat a szülőket, akik pörköltet adnak tésztával és uborkasalátával a 7 hónaposuknak (ezen az oldalon olvastam), hogy hova sietsz???Elszalad a gyerek vagy mi? Tényleg nincs tíz perced hogy külön főzz a gyerkőcnek? Pár hónapja még méhlepényen át kapta a táplálékot, most meg kapjon csülökpörköltet??Ők csecsemők!!Éretlen a kis bélrendszerük még az ilyen zsíros és fűszeres kajákhoz.

Én 4 és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.Azt, amit mi, majd egy éves kora után fogja kapni. A túró, sajt, joghurt is minél később, annál jobb.Sajnos 2 hónapja tejmentesen van szegény a biztonság kedvéért, úgyhogy ez kilőve.Kap: zöldség, gyümölcs, csirke-és sertéshús, csirkemáj, almapép.Most kezdtük a darabosat babapiskótával, kenyér darabkákkal , banán darabkákkal.

2011. máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!