Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy kisbabaval/kisgyerekkel...

Ha egy kisbabaval/kisgyerekkel rendszeresen es tartosan angol nyelvu tv-csatornakat nezetunk, lehetseges, hogy megtanul angolul anelkul, hogy a szulok igy beszeljenek vele?

Figyelt kérdés

Azt a ket elmeletet vontam ossze, hogy a kicsik nagyon konnyen tanulnak meg egy uj nyelvet, ha azt halljak, illetve hogy nyelvtanulasnak az is kivalo, ha nezzuk a tv-t, meg ha eleinte nem is ertjuk, amit mondanak.


Ja, es mielott letamadnanak az amazontermeszetu kismamak es gyermekvedok, hangsulyozom, a kerdes pusztan ELVI szinten erdekel, es semmi valos celom nincs vele (foleg, hogy gyermekaldas meg csak tervben sincs nalam egyelore).


2009. márc. 17. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Szia, nem nem valószínű. A tévé nem tud válaszolni, a tévé nem javítja ki a hibáit, nem folytat vele párbeszédet, nem ismétli el többször ugyanazokat a szavakat. Valós személynek kell vele beszélni. Nálunk is így van, és a gyerekkel angolul, anya-apa angolul, apa gyerek magyarul beszél, nagymama a gyerekhez finnül. A lányom angol magyar anyanyelvű, finnül pedig most kezd beszélni. Most 7 éves.
2009. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én hallottam ilyet. Néhány éve még a tv is foglalkozott vele. Egy kislány, azt hiszem volt vagy 3 éves a tv-ből tanult meg angolul Állandóan a Cartoon Network-ot nézte, abból tanult. De! Ehhez napi 7-8 órán keresztül nézették vele a szülei a tv-t. ami ugye egy ekkora gyereknél förtelmesen sok. Hát, se a gyerekorvosok, se pedig a gyerekpszicológusok nem igazán dicsérték se a szülőket, se a "módszert". Egy gyereknek először az anyanyelvét kell megtanulnia, esetleg az apanyelvét is, ha az más, de az ilyen módszer szerintem h..ség. Egy gyerek inkább játsszon, szaladgáljon a levegőn és ne a tv-t bámulja már pici korában is. Elég lesz majd később.
2009. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! azt nem hiszem, hogy megtanulja, de biztos, hogy fogékonyabb lesz rá nagyobb korában. könnyebben fogja azt a nyelvet tanulni. Legalábbis én remélem:-) Merthogy, én is angolt tanulok a gyerkőc mellett, így sokszor hall angol szövegeket, illetve sokszor a tárgyakat ha nézegetjük, vagy állatokat, mondom neki magyarul és angolul is. elsősorban nem tanítani akarom az angol nyelvre, ezért keveset beszélek neki így,nehogy összekeveredjen szegény. igazából csak azt remélem ettől, hogy később jobb nyelvérzéke lesz , mint nekem mert én szörnyű nehezen tanulom:-(
2009. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Valami lehet benne, ugyanis az én férjem sosem tanult angolul, mégis szinte folyékonyan beszéli. Vannak nyelvhelyességi hibái, de némi tanulással ezen lehetne segíteni. Elmondása szerint, gyerekkorában mindig angol rajzfilmeket, filmaket nézett és fogalma sincs hogyan maradt meg ennyi minden. Öntudatlanul is, de az angol lexikális tudása mindenképp a tv-nek köszönhető.

Vicces, hogy a suliban németet tanult 12 évig, míg angolt egyáltalán nem, és mégis angolul könnyebben kitudja fejezni magát, mint németül...

2009. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Majd megmondom a férjemnek, hogy ne nézzen több idegen nyelvű műsort, mert még megtanul más nyelvet is, aztán ez nem biztos, hogy mindenkinek tetszik:)
2009. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Miert lett lepontozva a 11:07-es?! Bar en eddig mindenki valaszat felfele pontoztam, az o valasza volt szamomra a leghasznosabb, dehat kinek a pap, kinek a papne..


Koszonom az eddigi valaszokat.

2009. márc. 17. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Én angol tanár vagyok és az a véleményem, hogy egy mese csatorna nem alkalmas idegennyelv tanulásra. A szókincs igazából használhatatlan. Egy dologra viszont jó, még pedig az angol nyelv sajátos (legalábbis a magyarhoz képest sajátos) hanglejtését, szavainak eltérő hangsúlyozását szokja és valamennyire megtanulja a gyerek.

Nyelvtanárként nem látom értelmét az angol nyelv ilyen korban történő tanítását, ez alól természetesen kivételt képez az az eset, mikor valamelyik szülő angol ajkú, vagy a család angol nyelvterületen él. Ez esetben viszont a környezet a legjobb "információ forrás" nem a TV.

Remélem, erre gondoltál.

2009. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!