Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottuk sajnos! Közöttünk...

Elrontottuk sajnos! Közöttünk alszik, megszámlálhatatlan sokszor szopizik, csak cicivel a szájában alszik, mindehhez 8 hónapos. Hogyan tudom visszaszoktatni a kiságyába?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 08:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Cumi???És akkor hátha nem kérné a cicit...Visszaszoktatni?Szerintem sehogy:(((Vagy rengeteg ,több éjszakán keresztül tartó ordítással!
2011. jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vagy hagyod így a helyzetet és mint a tesóméknál még a 6 éves gyerek ott alszik köztük, vagy egyszerüen hagyod most 2-3 napig sírni és oda szokik.

napközben hol alszik?

Ha kiságyában akkor éjszaka sem lesz akkora gond. tedd bele ahogy az ágyba tennéd és maradj vele. elsö éjszaka ott maradnék vele hogy érezze ott vagy. ha egyszobába alszotok (lehet így egyszerübb. akkor húzd a kiságyat az ágyatok mellé és add oda neki a kezdet amit meg tud fogni.


a cici csak cumi potlás.

2011. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nyugi!


Vannak a gyerekeknek nyűgös korszakaik.

Tedd a kiságyát a tiétek mellé, hogy át tudj nyúlni hozzá.

Vagy telepítsd külön és maradj mellette, amíg elalszik.

Nem baj, ha szopik, őt is megnyugtatja és annál jobb enni-innit nem tudsz adni neki.


Tévedés, hogy nem fogod tudni kiszedni az ágyatokból.

A mieink is gyakran velünk aludtak, most mégsem akarnak.


10, 7 és 4 éves gyerekek anyukája :-)

2011. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lett volna szabad megengedni, hogy közöttetek aludjon, de ezen már kár keseregni!Ennek az lehet a vége, hogy apuka költözik ki a közös ágyból.Én nem is tudnék úgy aludni, hogy köztünk van, mert félnék, hogy álmomban megrúgom, ráfekszek, arcon vágom stb.

Kezdjétek el leszoktatni, mert később nagyon nehéz lesz, és nektek sem jó, mert nem tudtok együtt lenni, stb.Mi a kezdetektől úgy alszunk, hogy a franciaágy mellé van tolva a kiságy.Én minden rezdülésére felébredek, ha csak a cumiért sír, visszaadom neki,bedugom a kezem a rácson, simogatom, és már alszik is.Ha fáj neki valami, könnyen fel tudom venni.Ő is 8 hónapos, egy hete nem szopik.Ő döntött így. De szerencsém van, mert ő másfél hónapos kora óta átalussza az éjszakát.Én azt tenném a helyedben, hogy vagy az ágyatok mellé tenném az ő ágyát, vagy ha saját szobája van, pár napig letennék egy matracot a földre, és ott maradnék vele éjszakára, hogy ha felriad, megnyugtató legyen a közelségem.Ezen túl kell esnetek, és inkább néhány átvirrasztott éjszaka, mint hogy örökre ott ragadjon az ágyatokban, ami senkinek sem jó.Én se hiszem, hogy éjszaka ennyire éhes, a cumi jó ötlet, ha elfogadja.Nem minden baba cumizik.

2011. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
igen, a játszócumit meg kéne próbálni. plusz még azt, hogy befekteted a kiságyába, ha sír, megpróbálod simogatással megnyugtatni. ha nem megy, kicsit kivenni. költözz oda mellé a kritikus időszakra. lehet, hogy hosszú idő lesz, de egy idő után biztos átáll. kitartás hozzá, még nincs veszve a dolog!
2011. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tetszik nekem, amikor kisbabás anyukák beszélnek arról, hogy "örökre" ottmarad az ágyukban a gyerek.


:-)


8.23 vagyok

2011. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha az én esetemet olvastam, mi ugyanígy voltunk. Bevallom, mi is elrontottuk, beengedtük közénk, de már odáig fajult a dolog, hogy mindketten hullafáradtan ébredtünk. Össze-vissza forgott, rugdosott, kapálózott. Én letöltöttem A suttogó titkai című könyvet, és az alapján sikerült vissza szoktatnom az ágyába. Most már több, mint egy hónapja az ágyában alszik, és egyszer sem kel fel. A következőket tettem: ha felébredt, mindig visszafektettem. Ha sírt, megnyugtattam, de SOSEM

2011. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok, a gyermekem úgy döntött, vége a válasznak, és elküldte.

Szóval: SOSEM vettem ki, ahányszor felállt, annyiszor fektettem vissza. Az 50.-nél már kezdett rájönni, hogy felesleges ugrálni, úgysem jut ki az ágyból.

A másik probléma a cici. Én is elkövettem azt a hibát, hogy megkínáltam cicivel, vagy teával. Na, ezt elhagytuk, KIZÁRÓLAG vízzel kínáltam, és egy idő után rájött, hogy azért nem éri meg felébredni.

A lényeg, hogy legyél kitartó, érezze, hogy nem ő, hanem te irányítasz. Pár éjszakát rá kell szánni, de megéri. Okosak ők, megértik, hogy mit akarunk tőlük :)

2011. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1.vagyok ,az enyém 7 hónapos kora óta nem eszik éjjel,csak vizet kap,de azért is felkel úgy 5x6x minden áldott éjjel.
2011. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Először nappalra szoktasd át, altasd el, aztán amikor berakod a kiságyba, lehet, hogy felsír, de ne aggódj, akkor vedd ki, altasd tovább, ezt 3-4-szer eljátszod, aztán belenyugszik, hogy a kiságyban a helye.

Ha nappal már működik a rendszer, este is próbálkozhatsz.

Egyébként mi is dettó így vagyunk, és a miénk idősebb, mint a tiéd, bár mostanában egyre ritkábban szopizik éjszaka.

2011. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!