Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele? Már...

Mit csináljak vele? Már tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

15 hetes a kisfiam,tápszeres,eddig 130ml-t evett, már így is TÁN 160ml körül kéne egyen...most pár napja, lehet már van egy hete is 60-80 ml-nél nem hajlandó többet enni... hiába adnám neki, feszíti magát,kiköpi, öklendezik tőle...Az etetések száma ugyan úgy 5-6között van,3-4óránként kér enni...

Mit csináljak???

Mit csináljak???


2011. jún. 2. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit! Ő tudja, hogy mennyire van szüksége. Ebben a melegben kevesebbet esznek a gyerekek, mint általában. Ne erőszakoskodj vele, mert akkor még a 80 -at sem fogja elfogadni. Nálunk is vannak olyan napok, hogy a lányom egész nap alig eszik valamit.

jó babázást!

2011. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj az én drágám is ilyen volt most fél éves és 100-120ml-nél nem eszik többet!

Vannak babák akiknek ennyi elég.Tudják ők, hogy mennyit kell enniük és ha éhes lenne úgyis sírna.

A folyadék a lényeg föleg ilyen melegben!

2011. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha fejlődik rendesen, akkor nincs baja.

Nincs olyan, hogy mennyit KELL megennie.

Kislányom mindig kevesebbet evett, mint ami a nagykönyvben meg van írva, de mellette vidám és egészséges, szépen fejlődő gyerek.


Lehet, hogy csak átmeneti, hogy kevesebbet eszik (ilyen előfordul néha), vagy esetleg nem tetszik neki a tápszer íze. Talán válthatnátok tápszert, de egyeztess a gyerekdokival.

Ha pedig látsz rajta valami gyanúsat, hogy valamilyen betegség miatt nem eszik, akkor menjetek el orvoshoz.

Viszont legtöbb esetben ez csak egy átmeneti időszak, hogy kevesebbet eszik (front miatt, foga miatt, pocakfájás miatt stb.), de aztán visszaáll a rend!

Kislányom néha pár napig 90 ml-t iszik egy alkalomra, aztán meg párszor benyom 180-at...

2011. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát inkább mit ne! :) Erőltetni nem szabad. Ha most ennyit kíván (nyilván meleg van, mi sem kívánunk annyit enni mint máskor) akkor annyit kapjon. Ha beletömöd és kihányja, akkor semmi sem marad a gyomrában. Amúgy tök normális, hogy vannak ilyen időszakok, hogy kevesebbet esznek, mint előtte. És minden korszakban.


Nekem pld már hozzátápláláskor volt, hogy megevett másfél üvegnyi bébiételt, majd hónapk múlva meg már csak fél üvegnyit evett... Aztán 1 éves kora körül volt 3 teljes hét, hogy csak tápszert fogadott el, szilárdat semmit, maximum egy kis kekszet! Ijesztő volt, de túléltük. :) Nem szabad erővel adni többet.

2011. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg egy kicsit. Az, hogy erőlteted, beletolod a szájába akkor is, amikor ő már nem kéri, csak rossz eredménnyel járhat, enni garantáltan nem fog többet.

Gondold végig, nem változott valami, BÁRMI, mielőtt elkezdett kevesebbet enni? Nem váltottál tápszert? Vagy üveget/etetőcumit?

2011. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Mennyi idős vagy?mondjuk legyen 20-30 között.

Tegyük fel azt írják a szakkönyvek, hogy általában a 20-30 éves emberek legalább megesznek ebédre 1 tényér levest, 1 tányér főzeléket, plusz valami desszertet.De neked van olyan időszakod, hogy nem kérsz ennyit, bővel elvagy egy főzelékkel, salátával.Akkor nem teljesíted a könyvben leírtakat?De nem történik semmi, hiszen annyit eszel amennyi jólesik!

A babád is így van!Felejtsd el amit mondanak!Ha nem kér többet, akkor biztos jóllakott!Az a lényeg, hogy hízzon, és ettől is fog hízni, ha neki ennyi elég!Én fiam egyik napról a másikra 270 ml helyett evett 80at(igaz anyatej), de nem tudtam többet beletömni.Ne izgulj, minden rendben van a babáddal, csak figyeld a jelzéseit.

Tudod, ők nem olvassák a szakkönyveket, nem tudják mennyit kéne enniük:)

2011. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Ha éhes lenne, megenné. Biztosan melege van. A 3,5 hónapos lányom pár napja azt csinálja, hogy felébred hajnali 4 körül, eszik 150 ml-t. (Vagyis az ugye 170 ml tápszerrel együtt.) Utána visszaalszik, felkel fél 8-kor, de legközelebb csak fél 11 körül eszik! Szóval 6-7 óra is eltelik a két etetés között. Próbáltam kínálni, de nem kell neki. Így nem erőltetem. Úgyis szól, ha kell neki. :)

Nálunk pont az a baj amúgy, hogy a 150 ml víz + 5 kanál tápszer már kevés neki. A 180 víz + 6 kanál tápszer meg sok, kibukja. Szóval most variálok, sűrítem neki (rizs pehely), különben nem lakik jól.

2011. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!! Próbálok nyugodtan állni hozzá...


A védőnő szerint ha megvan a napi 5-6 pisis pelus akkor elég folyadékot kap... hát az megvan, a napi 1 széklet is megvan, de mégis aggódni kezdtem,hogy ennyire keveset eszik a megszokotthoz képest!!!

2011. jún. 3. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!