Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nem kötelező védőoltáso...

Milyen nem kötelező védőoltások vannak? Mikor kell beadatni? Melyik ingyenes és melyikért kell fizetni? 5 hetes baba anyukája

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2009. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiam lassan 8 hónapos lesz, eddig Ő megkapta a nem kötelezőből a rota és pneumococcus oltást is! Nemsokára elkezdjük a meningococcust és 1 éves korban a bárányhimlőt.


Leírom, hogy pontosan mikor kapta meg az eddigi nem kötelezőket (júl.26-án született)

Rota (Rotarix): szept.26, okt. 27 (Rotaból van olyan vakcina, ami 3 oltássorból áll; van ami 2-ből-a mienk ilyen volt)! Rotánál arra kell figyelni, hogy 6 hónapos korig befejeződjön a sorozat! Rotáért fizetni kell, a gyermekorvos írja fel a receptet, hogy ki tudd váltani; darabonként 18ezer Ft (vagy 17ezer vmennyi). Rotáról még azt kell tudni, hogy ez az egyetlen olyan oltás, amit szájon át kell beadni, drnéni fecskendezi be a baba szájába.


Pneumoc. (vagyis Prevenar): okt 27, nov. 27, jan. 7.

Lesz még 1 utolsó ismétlő oltás 2 éves korban. Prevenar ingyenes oltás.


A rotát és a prevenart is lehet a kötelezőkkel egyidőben adni.


Úgy tudom, de ebben nem vagyok biztos, hogy a meningococcusnál 1 év alattiaknak 55%-os a TB támogatás, 1-2 éveseknek 25%. Nem tudom mennyibe kerül ez az oltás, vagy a TB támogatás változott-e, most akarok erről beszélni a drnéninkkel.

Remélem, tudtam segíteni!

2009. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. márc. 19. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!