Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyagilag jóval megterhelőbbek...

Anyagilag jóval megterhelőbbek az ikerbabák?

Figyelt kérdés
Nagyjából mennyit költötök rájuk?És mennyibe kerültek a cuccaik,pl.babakocsi?
2009. márc. 19. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

6 hónapos ikerbabáim vannak.

Én az elejére szinte mindent használtan vettem.

babakocsit, mérleget, légzésfigyelőt, hordozót+egy járókát "csak" 120.000 ft-ért. Azt gondolom, hogy a mai árak mellett ez nem volt sok. Hidd el érdemes ezeket használtan megvenni, főleg a babakocsit és hordozót!

A napi ellátásuk, mivel mi félig tápisok félig tejcsisek vagyunk az elég drága, mivel meg kell venni a tápit, BEBA HA-t esznek és az 2000 ft körül van, kb. 2-3 napig elég nekik. A ruhákat vagy a Tescóban veszem vagy sokat kaptunk is, vagy ha lenne jó turkáló a közelemben biztosan oda mennék vásárolni nekik. szóval azt mondom az elejére nem érdemes mindenből ujjat venni hidd el, a használt is tökéletesen megteszi.

A többi dolgot, kiságy, kád, ilyesmi pedig a [link] vettünk meg, itt is nagyon jó árak vannak, bár nem tudom pesti vagy e!

ha kérdésed van nyugodtan írj priviben!!!

Boldog babavárást!

2009. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

SZia!


Mi most várunk ikerbabákat, de a nagy beruházásokon már túl vagyunk. A ruhákat én is turiban, vagy nagyáruházban (tesco, cora, auchan) vettem meg nekik, és sok mindent örökölünk is (mérleg).

Mi főleg azokat a dolgokat vettük meg - részben újonnan - amik kifejezetten ikresek, mert nincs ikres babapár a környezetünkben, így azt nem tudunk örökölni. Ilyen a babakocsi pl.

Ami még jelentős költségnövelő, az szerintem a babaülés (sajnos ebből sem volt használt, mert január 1-től új biztonsági szabályok vonatkoznak a biztonsági gyermekülésekre, és az imserősöknek csak a "régi" fajta volt) - így ebből azonnal kettőt kellett venni. Ami még drága, az a légzésfigyelő, mert abból sem elég egy (de itt érdeklődj a védőnőnél, mert néhány önkormányzatnál van olyan lehetőség, hogy van légzésfigyelőjük, amit támogatásként "kölcsön adnak" családoknak... az ikreseket pedig szívesen támogatják így).

Kell még két kiságy, de ezt lehet örökölni.

A többi dologból nem kell duplázni, ott nincs speciális költség ikreseknél (egy kiskád, nem vegyél minden játékból kettőt!!, stb...)


A másik oldalon pedig nézd meg, milyen plusz pénzeket vehetsz fel két babára:

1. szocpol, ha pl. építkeztek (két gyerekre úgy tudom 2,4 M Ft)

2. anyasági támogatás (egyszeri, a szüléskor kapod, de ikreknél duplán jár)

3. gyes (szintén duplán jár a két gyerek miatt, és amíg az egyesek 3 éves korukig kapják, az ikresek 7 éves korukig)


Biztos, hogy a kettő oldal nem kompenzálja egymást anyagilag, de szerintem minden ikres kismama nevében mondhatom, hogy hihetetlen boldogság ikreket várni!

2009. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minekünk 8 hós iker babáink vannak.Két kislány.Az iker babakocsi volt 23000 forint.Mi két kiságyat vettünk darabonként 15 ezerért.Járókát 2x8ezerért,babahordozót 2x 10 ezerért,baba ülés a kocsiba 2x10 ezer forint.A babaruhákat vadiújan vettük meg,a kettő babának összesen 15 ezer volt.Azt hiszem nem felejtettem ki semmit.Ha még vaalmire kiváncsi vagy szólj.
2009. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!