Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étkezés kérdés. Hogyan csinálj...

Étkezés kérdés. Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy turmixgépet,szeretném most már én csinálni a babának az ételeket.Vettem már csirkemellet,répa,krumpli,gyümölcs van itthon.De nem tudom,hogyan fogjak hozzá.A húst majd megfőzöm és kiadagolom fagyasztóba az ok,de minden nap már zöldséget főzzek,vagy egy nap csináljak 3-4napra valót.Az nem gond,ha ugyanazt eszi?9 hónapos a kislányom.
2011. jún. 7. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia én ugy szoktam hogy a csirkemellet amit veszek darabokban lefagyszttom, nem kell elöre megfözni és mindig egyet elöveszek, kiolvad és felteszem kis sos vagy vegetás vizben., teszek bele pl répát kis rizst, vagy husi brokkoli krumpli, husi karalábé rizs, stb. álltalában 2 evésre megeszi, ja és a vbégén a fözölevével turmixolom, kicsi olivaolajata is fözök bele, ilyenkor már rengeteg füszert is használhatsz. ha sok a fözölé, akkor kicsit önt le belöle, de ne dobd ki mert turmixolás után még lehet kell higitani, én semmit nem rántok be, igy is jo sürü, rengeteg variácio van, van mikor saláta levelt is belefözök, vagy pl paradicsomot a böre nélkül, nem csak 3 dolgot hanem sok féle zöldséget a hushoz, olyan ize lesz mint egy jo zöldség levesnek, csak sürübb, ha pl sokat fözöl, akkor lefagyszthatod, én is probáltam már, kiolvadt szobahön, és olyan volt mint az uj,. de van hogy veszek üveges pl cukkini fözit, és akkor csak husit meg rizst fözök és a végén keverem vele, irok még ha van kérdésed. az én fiam nagyon jo étvágyu csak tejérzékeny sajnos 11 honapos.
2011. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3-4 napig ne tárold!Én úgy szoktam csinálni, hogy főzök krumplit , pici sót teszek a levébe, és ehhez teszek hozzá csirkemellet.Mindennek ez az alapja.Ehhez még szoktam rakni (persze egyszerre csak egyet): répa, cékla, spárga, alma, körte, csirkemáj.Ha megfőtt, teszek hozzá 2-3 kupak tápszert, és így turmixolom le.Kezdetben csak úgy ette meg, ha tettem hozzá 3-4 kanál barackos, vagy sütőtökös bébiételt.Ezekkel bármit hajlandó volt megenni.Most már 8 hónapos.Mondta a védőnő, hogy tehetek már a főzelékébe egy mokkáskanálnyi étolajat, és lisztes rántást is csinálhatok hozzá.Van kis műanyag dobozkám, direkt erre a célra.Amit nem eszik meg aznap, miután kihűlt, dobozba teszem, be a hűtőbe, és másnap még eheti.Ami másnap sem fogy el, azt ki szoktam dobni.A csirkehúst úgy csinálom,hogy veszek fél kilót, megfőzöm az egészet, kis kockákra darabolom, és miután kihűlt, alufóliába csomagolom a kis kockákat, és lefagyasztom.Amikor kell, csak előveszek egy kockát, főzöm még picit a zöldséggel, és kész.
2011. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,jókat írtatok.Manó alszik most főztem meg a csirkemellet,én úgy gondoltam,hogy ezt lefagyasztom jégkockatartóba és majd úgy veszek ki mindig belőle.1x elég 1 kocka???

A zöldségeket pedig meg majd megfőzöm hozzá.

De akkor ha több zöldséget főzök,azaz kimarad azt megeheti éppen husi nélkül főzelékként uzsonnára is nem??

Nagyon fagyasztgatni ételt nem karok,mert azt olvastam,hogy amibe burgonya van,az már kiolvasztás után nem valami jó ízű.

Cukkinit hogy főzitek meg,ha csak azt adtok mondjuk hússal??

2011. jún. 7. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha a jégkockatartó kockáira gondolsz, akkor tehetsz bele 2 kockát is.Cukkinit én még nem csináltam, de szerintem meghámozod, és kis kockákra darabolva ugyanúgy megfőzöd, mint a krumplit.Jó ötlet, én is főzök majd neki!Viszont arra figyelj, hogy a cukkini elég hamar megfő.Persze, hogy adhatsz uzsonnára, miért ne? Még másnap is adhatsz, ha hűtőben volt.Én se fagyasztottam le soha kész ételt, inkább frisset csinálok, vagy kuka.Annak idején az anyatejet is mindig lefagyasztottam, mégse mertem neki soha olyat adni, ami a fagyasztóban volt.
2011. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!