Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyerekülést válasszunk?

Milyen gyerekülést válasszunk?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hós, de már 8 kg. Bébihordozót lassan kinövi. 2 ülés között vacillálunk: Espiro Optima vagy Touragoo Comet?
2011. jún. 11. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Az Espiro 0-25-ös, a touragoo meg 9-36-os, nem?

Stabilan ül már a baba? Mert nem csak a kiló a lényeg, hanem hogy üljön, mert ha nem, akkor nagyon megterhelő a kis gerincének a 9kg-tól való ülés.

Ezt leszámítva is az Espirot támogatom, nekem sokkal jobban tetszik, az is elég tág kategória, de még mindig jobb a 9-36-nál.

Én egyébként beletettem egy a pár hetes babámat egy Nania 0-18-as, azt hiszem driver ülésbe, de hát nagyon borzalmas volt... Aztán néztünk egy Neonatot, az egy fokkal jobb volt, aztán egy bébé confortba, az jó volt, csak az autóval nem volt kompatibilis...

Aztán összedobta a család, és vettünk egy concord ultimaxot. Az nagyon király, imádjuk!

De más árkategória sajnos, mint amiket belinkeltél, úgyhogy én az Espirot mondanám!

2011. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ül még, csak szeretne ülni....ezért is szeretnék dönthető ülést. A hordozóból már kivettem a betétet, az is eléggé "ülős" így.
2011. jún. 11. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem.

Én azt mondom, hogy inkább egy 0-18-ast vagy 9-18-ast vegyetek.

Ez utóbbit is csak akkor, ha már stabilan ül, és csak ha eléri a 9 kilót.

Úgyhogy inkább 0-18, mert 4 hónaposan nem hiszem, hogy már ül, és már most beletudnád tenni, nem kéne megvárni a 9 kilót. Szerintem.


Itt egy pár 0-18-as ülés:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Remélem tudtam valamit segíteni! :)

2011. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12:58-as vagyok. Most látom, hogy írtad, még nem ül. Ez esetben pláne a 0-18-asra szavazok.
2011. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Épp ezért hajlok az Espiro Optima felé. Háttal előre is be lehet kötni, van benne derékemelő is. Mondjuk mindenképpen belepróbálom a Törpét, hogy kényelmes-e neki. Naniat nem vennék, azokról elég sok negatívumot lehet hallani, olvasni.
2011. jún. 11. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen 0-18as kell meg.

Mi is igy jartunk, 5 honapos volt a fiam, amikor cserelni kellett az ulest, mert kilogott fent/lent a hordozobol, nagy gyerek volt. Muszaj volt 0-18-ast venni, megneztuk a tobbit. Nem sajnaltuk a penzt, de a nagyobb kategoria meg nem volt neki kenyelmes, vagy nem tunt a torekeny pici tartas nelkuli testehez eleg biztonsagosnak. 16 kg korul volt, amikor ezt is kinotte hosszra, akkor vettunk 15-36-osat. Tobb ulesre nem lesz szukseg, a teso orokolte a 0-18asat szinten hordozo utan, ennyi ulesvasarlas meg kibirhato.

2011. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

12:58-as vagyok megint.

Mi Naniát vettünk, igaz, 9-18-ast. Nincs vele gond, én is hallottam sok negatívumot, de nekünk tökéletes. Ha a biztonság miatt aggódsz, én nem paráznék, mert közepest kapott, ami még elfogadható eredmény (szerintem). Mert pl. a Maxi Cosi Tobi is közepest kapott, és több, mint kétszer annyiba kerül, mint a Nania.

Vsizont az Espiro meg Touragoo nem is szerepelnek semmilyen autósülés-teszten...

2011. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még nem ül stabilan én javaslom, hogy olyan ülést vegyetek ami menetiránnyal ellentétesen is beköthető. Ütközésnél a fej előre vágódik, vissza majd megint előre, vissza... Ha menetiránynak háttal ültetitek, hirtelen fékezésnél úgymond "belepréselődik" az ülésbe és így megvédi a nyakát.

Van aki azért nem veszi, mert hogy a gyerek lába nem fér el kényelmesen az ülésben. Erre azt mondom, inkább a lába törjön ütközésnél, mint a nyaka :(


A barátnőméknek concord ultimaxuk van és meg vannak vele elégedve. Ezt lehet menetiránnyal megegyezően és ellentétesen is kötni és meg lehet dönteni az ülést.

2011. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én anno nagyon sokat nézelődtem, hogy milyet vegyünk, mert nagy baba volt, a hordozót korán kinőtte, de még nem ült stabilan, úgyhogy nekünk Concord ultimax van, nagyon szeretem - menetiránnyal ellentétesen is és később, mikor rendesen, stabilan ül szemben is lehet kötni,

menet közben, egy kézzel is meg tudod billenteni fekvőbe, ha elalszik pl,

fejtámla magassága állítható

szóval nekünk bevált, 2 éve használjuk

2011. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát! :)
2011. jún. 14. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!