Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babát csak korán fekvésre...

Egy babát csak korán fekvésre korán kelésre lehet szoktatni?

Figyelt kérdés
Mi sose kelünk korán, és mindig tök későn fekszünk, bevásárlást meg amit lehet este intézünk vacsora általában 10 után van. Én így nőttem fel és együtt is így élünk már rég. Nem is tudom elképzelni máshogy. Van még más is így? Egyszer olvastam itt egy kérdést, hogy valaki este kilenckor ment babástól bevásárolni, a gyerekkel semmi baj sem volt, akkor úgy is alig vannak és egy csomóan itt szörnyülködtek, hogy szegény gyereknek akkor már aludni kell. Miért, máshogy nem lehet szoktatni?
2011. jún. 14. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát amíg oviba nem megy nem probléma, lehet nem lesz nehéz átszoktatni a korábbi keléshez és korábbi fekvéshez.
2011. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha nem vezetik be ezt a kötelező ovi dolgot, akkor ráérne átszoktatni mire nagycsoportos korú lesz. Most tervezzük a babát, de én ha csak belegondolok, hogy fél nyolckor legyen vége a napnak, megbolondulok.
2011. jún. 14. 19:25
 3/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Mi is olyan későn fekvő későn kelős család vagyunk, de nemcsak az iskolakezdés egy rémálom, hanem az egész tanév. Szerintem nem lehet valakit átszoktatni, mi hiába fekszünk korán és kelünk korán a tanév során, nyáron egy nap alatt visszabillenünk.

Már azon is gondolkoztam hogy valami mediterrán országba kéne költöznöm.

Amikor 20 évesen kint voltam Spanyolországban, egy nap alatt rászoktam az ottani életstílusra (szieszta), amikor hazajöttem majd meghaltam hetekig.

2011. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

nekem a lányom este 8-kor már alszik és reggel 8 elött nem nagyon van fent.

DE majd azért ezt átgondolod mikor pár hónapos lesz. (az elején ok, akkor még más képp van a napirend) de mikor kialakulnak az evések és a gyerek pl este 10-kor megy aludni de reggel 6-kor már fent van akkor azért rendesen örülni fogsz ha 8-kor ágyban lesz és neked lesz egy pár eprced magadra este.


nekem 8-kor alszik, majd kb 10-ig fent vagyunk. akkor lehetünk kettesben, akkor lehet intimitás, egy órás fürdökádban fekvés, vagy pl most már a vasalás is ilyenkor van mert napközben a kislányom mindent rángat.


de attól hogy a gyerek alszik neked nem kell aludni menni.


tesómék gyerekei is mindig késön mentek ágyba hogy tudjanak a szülök sokáig aludni, de a gyerekek attól hogy késön mentek, korán keltek.

az ovodába átállás is simán ment, most már legkésöbb 8-9 között ágyban vannak.

nekem jó hogy korán megy aludni.

2011. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mi 8 hetesünk ált 9-10kor fekszik, még változó, hogy jön ki a lépés. Olyankor mi is alszunk, mivel mlg kel este, és ha fenn maradok, akkor rém keveset alszom. :S
2011. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Este 8-11ig elvan a nagy, és ha 6kor, ha 11kor fekszik Ő akkor is felkel reggel6kor.

Ha a fejemre állok Ő akkor is 6kor kel, igaz ha 11-6ig alszik, akkor már ebéd előtt hortyog.

2011. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mi is ilyenek vagyunk :) illetve voltunk, én még mindig éjjel 1ig kukorékolok de reggel 7-8 között kelek a gyerekkel. önsanyargatás :D

eleinte mi is 10kor fektettük aztán mikor átállt az egy alvásra akkor már 9kor elfáradt így akkor van fektetés azóta is. nem is baj, fél év és megy bölcsibe, ott meg nem vihetem le délben mert nekem úgy lenne kényelmes.

egyébként határozottan úgy gondolom, hogy jobb a gyereknek ha már kicsi korától a korán keléshez van szoktatva, nálunk mindig éjfélkor zavartak a szüleim az ágyba, mindig nagy küzdelem volt, hogy időben felkeljek, nem szeretnék így kitolni a gyerekemmel :S

2011. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4 hónapos kislányom este 8-kor fekszik és reggel 9-ig fel sem ébred. Este 8 után mi a férjemmel még összebújunk, dvd-zünk, kajálunk, szóval azért nem kell nekünk is aludni. Bár amikor még újszülött volt akkor örültem, hogy végre elalszik és este 9-kor már én is úgy aludtam mint a mormota (mivel éjszaka minimum 4x ébredt szopizni, örültem, hogy élek:)

hidd el, ha már meglesz a baba akkor mindent átértékelsz és majd a baba fogja írni a forgatókönyvet!

2011. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát én ha megőrülök sem tudom este 7-nél tovább fenntartani az 1 évesemet.És 5.20-kor persze már fent van!DE nem tudok vele mit csinálni,max annyit hogy nem engedem elaludni és akkor lilára ordítja magát.De majd ha lesz babád rájössz,hogy nem feltétlenül Te alakítod a napokat,hanem Ő!!!!
2011. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért annyiban vitatkoznék az előttem szólóval, hogy ez bizonyos mértékig igernis szoktatás kérdése is. Persze, a gyerek bioitmusa is beleszól. Nálunk a helyzet a következő: a férjem és én is inkább mediterrán típusok vagyunk. Szeretünk későig fent lenni, tovább aludni. Szerencsére a párom munkája ezt megengedi... A gyerekeink is örökölték ezt, meg persze, hozzájárult az is, hogy így szokták meg. A nagyok (kamaszok) kicsi korukban is bármikor bírták este 10-ig és tudtak aludni akár 9-1/2 10 -ig is. Most lesz a kicsi 3 éves, ő is ilyen. Már piinek se lehetett elaltatni 8-kor, hiába próbálkoztam, mert ugye "minden normális helyen 8-kor már alszik a gyerek". Na, ő 10 körül aludt el, de reggel bőven 9-ig bírta (persze, többször megébredt, de igazán ekkor kelt). Az enyémeknek eleve elég kevés az alvásigényük... a nagyok 2 évesen már nem is aludtak délután, csupán "sátoros ünnepeken"... a kicsi most kezdi elhagyni...

Persze, én is kaptam már különféle megjegyzéseket, hogy nem "normális" időben alszik a gyerek... Na, de nem is 6-kor, ne adj isten 5-kor kel...

2011. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!