Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal, kezdő anyukák, akik...

Fiatal, kezdő anyukák, akik nem tudnak/nem akarnak/nem főznek! Hogyan oldjátok meg, hogy magatoknak, illetve a babátoknak mindig kerüljön valami normális étel az asztalra?

Figyelt kérdés
Bébiétel? Ételfutár? Görcsös próbálkozások? Hogyan boldogultok? Hasonló helyzetben vagyok, egyáltalán nem főzök, mert nem tudok:((( Irjatok saját kort és baba kort is... Köszi!
2011. jún. 16. 13:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy étteremből hozom minden nap az ennivalót. Mellette ha úgy gondolom, főzök. Interneten rengeteg jó és részletes recept van, amiből könnyen tanulhatsz. Pl www.mindmegette.hu. A párom nem eszik itthon, nem igényli , hogy főzzek. Amig a fiam kicsi volt, bébiételt kapott és a főzelékeimet is ette. Simán kis vajra feltettem a zöldségeket, víz, kis só, ha megfőtt berántottam ( kis olajra lisztet raksz, megpiritod, majd vizzel felöntve összekevered és kicsit teszel a baba főzelékébe, ha már nagyobb, ha kicsi még, akkor csak összeturmixolod a zöldséget kis husival meg a lével, amiben főtt), mikor már rendes ételeket kezdett enni, akkor kezdtem rendelni meg főzni is. Most 2,5 éves.
2011. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

èn tudok, de utálok fözni. a párom a munkahelyén eszik és utál itthon meleget enni, mert Ö kétszer nem eszik meleget.


babának van egy rakat bébiétel itthon, és kb 50% fözök is neki, ha kapok szép cukkinit, répát stb...


Magamnak sokszor veszek késsz kaját, de nálunk ételfutár nincsen pedig tuti onnan rendelnék, ha lenne.

2011. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

én megtanultam főzni meg imádok is.

És én ezen a téren nagyon spórolós vagyok, én sajnálok kiadni pénzt főt ételre főleg, hogy van időm minden nap ebédet csinálni.

23 éves vagyok

2011. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Bébiétel egy éves korig, utána eszi, amit mi. Anyámmal megcsináltam közösen a kaját és saját füzetkébe írtam le, mindent pontosan kimérve, hogy pont olyan legyen, mint anyué. Aztán szoktam a nosalty és a mindmegette oldalról is recepteket keresni. De ha tanulni akarsz, akkor mindenképpen először valakivel együtt főzzél, hogy lásd a mozdulatokat.
2011. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Vannak éttermek,iskolák,ételszállítók ahol elő lehet fizetni főtt ételre,a babának pedig bébiétel,ha egyáltalán nem akarsz neki főzni semmit.
2011. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Férjem reggeltől estig dolgozik, olyan jó lenne néha őt is meglepnem... Anyu és mama meg távol vannak, igazából senki nem tud segíteni. Arra is gondoltam, hogy beiratkoznék egy hétvégi főzőiskolába, de azt sem találtam:( Totál el vagyok keseredve... Nem ilyen egy igazi anya... Igaz, hogy mosok, takarítok, vasalok, mosogatok, stb, szóval a háztartást ellátom teljesen, de a főzés nem megy, és ez nagyon fáj. Pedig a nő a férfit a hasán keresztül tudja megfogni. Én még ezt se tudnám...
2011. jún. 16. 14:48
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
valamit csak el lestél anyudtól. A hagymát meg tudod dinsztelni, rántást habarást ha készíteni tudsz akkor nincs probléma minden menni fog, próbáld ki, néz ki valami egyszerű kaját. A tészta félékhez meg nem kell nagy tudás..
2011. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Valóban, de fűszerezni egyáltalán nem tudok, mert az ízlelőbimbóim nem úgy működnek, mint nektek.
2011. jún. 16. 15:10
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos én már tiniként megtanultam a mamámtól (aki istenien főzött-sütött) mindent amit lehetett. Nagyon szeretek és a férjem (és a növekvő pocakja) szerint jól tudok.


A babám 14-15 hónapos koráig mindig főztem, volt időm. Most is lenne, de!


A gyerkőc kitalálta, hogy márpedig nem eszi meg a főztöm. Néztem is nagyokat. Pár napra a sokkra leestem vele a lépcsőn, fekvőgipsz sokáig. Mivel anyukám beteg volt apukám tudott csak eljönni segíteni a kicsivel. (nyugdíjasok)


Akkor fizettünk be a szomszédos suliba ebédért. Na a csajszi úgy falta már akkor majd megszakadt, én törött lábammal nyugodtan kínlódhattam az ágyban, és apukámnak sem volt gondja az ebédre, mást meg meg tudott csinálni a baba körül.


Nálunk így alakult ki, hogy hordani kezdtük. Amikor jó 3 hónap után az összes kezeléssel végeztem (visszamaradott lábfej torzulásom maradt, még vár rám egy lábműtét de várólistán vagyok) megbeszéltük a férjemmel mi legyen. A gyerek szereti a kaját, adnak annyit, hogy még hármunknak is elég, és nagyon jó árban is van.


Így aztán hordjuk továbbra. Nyári szünetben pedig főzök, belecsempészem az éthordóba és a gyerek előtt merem ki onnan :)

2011. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nálam igazából az időhiány a baj.A baba előtt imádtam főzni,tudok is.Neki megfőzöm a maga zöldségadagját,minden másnap,azt két napig eszi,néha bébiételt kap,ha úgy alakul.Magunknak hétvégén főzök,mikor a férjem itthon van,az pár napig elég.Ha jön anyukám ő is hoz valamit,vagy eszem valamit az egyik környékbeli kajáldában.A férjem eszik a munkahelyén meleg ételt,így azt nem kell megoldanom.
2011. jún. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!