Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén? Az oké, hogy 6 hónap...

Glutén? Az oké, hogy 6 hónap előtt, de utána hogyan tovább?

Figyelt kérdés
7hónapos a babám, 4,5 hónaposan kezdtünk KÓSTOLGATNI,5,5hónapos volt amikor napi fél babakekszet adva bevezettük a glutént. Már ebédre főzeléket kap. A védőnő azt mondta liszttel sűríthetem, de akkor aznap ne kapjon babakekszet. Ezt ti is így tudjátok??
2011. jún. 18. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyet még sehol nem hallottam. Ha már kapott glutén tartalmú ételt, akkor nem hiszem, hogy lenne ilyen megkötés. Főleg, hogy a főzelékbe se kell sok liszt. A glutén mennyisége pedig ugyanúgy növelhető, ahogy mindené, azaz fokozatosan.

Én pl. csak később kezdtem adni az enyémnek lisztes dolgokat, de onnantól, hogy láttam, nem okoz panaszt, már nem grammoztam, hogy mennyit kap.

2011. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én sem hallottam még ilyet :O

szerintem nyugodtan adhatsz neki. legalábbis a lányom délelőtt gyümit kap háztartási kekszel(darálva) és ha úgy van ebédre a főzit liszttel.

2011. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnődet, ez miért született meg a kis agyában :)
2011. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezek az agyament védőnők - már bocsánat, de a sajátunktól frászt kapok, de szerencsére ismerek normálisat is! szóval a sajátunk is ezt szajkózza, hogy vagy ezt, vagy azt. ha rajta múlna: két hónapja kap a fiam glutént és még a múlt héten is ezt szajkózta, hogy ha fél kekszet kap, akkor lisztet nehogy tegyek a fózelékbe! persze, meg majd három évesen is konyhamérlegen grammolgatom alisztet


ha már adtál neki és nem volt gond, növelheted fokozatosan. azt meg csak remélni tudjuk, hogy később sem lesz bajuk :-)

2011. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!