Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem gügyögök, énekelek...

Baj, ha nem gügyögök, énekelek, beszélek folyamatosan a 4 hetes babámhoz?

Figyelt kérdés
Persze szoktam neki,de anyu szerint nem eleget,ő szerinte állandóan foglalkoztatni kell amikor ébren van.Énekelni utálok és nem is tudok,de helyette mindenféle zenéket beteszek neki lejátszóba.Beszélek is hozzá,de nem folyamatosan.Kicsit ellehet magában is,babahinában,ami zenél,stb..
2011. jún. 19. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát biztos nem teszel vele jót, ha nem "játszol". Én ebben fáradok el, egész nap énekelgetek neki, beszélek, leülünk játszani, pancsolunk....
2011. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

4 hetes babának,sőt még idősebbnek sem kell állandóan énekelgetni! Ezt csak mostanában találták ki.Hagyni kell,hogy egyedül is jól érezze magát. Majd egyéves kora után fogja érteni és értékelni a mesét és az éneket.

Elég,ha csak néha énekelgetsz neki.

2011. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy folyamatosan gügyögj, bőven elég, az, hogy amikor vele foglalkozol, elmondod neki, épp mit csinálsz. Ha nincs is jó hangod, az a babát nem érdekli :) Ezerszer inkább téged szeretne hallgatni mint egy gépzenét ! Nem kell minden másodpercét beszéddel kísérni, ez túlzás! de az sem igaz, hogy némán kell mellette tevékenykedni. Ő eddig is hallotta a hangodat, most is megnyugtatja... Túlzásokba nem kell esni, de jó, ha beszélsz hozzá :) ő ebből is tanul...
2011. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Snapette ***** válasza:
100%
Szerintem a négy hetes baba amúgy is rengeteget alszik, legalábbis az enyém akkor csak pár órát volt ébren naponta, ha annyit is egyáltalán. Etetéskor meg pelenkacserekor amúgy is beszél hozzá az ember, de ha éppen mondjuk nézelődik, és jól elvan magában, akkor nem föltétlenül kell beszélni vele vagy mozgatni. A babák amúgy is szokták jelezni, ha unatkoznak, és társaságot akarnak, vagy ha bármi egyéb bajuk van. Ha csendben van, akkor nyilván "csinál" valamit, ami elfoglalja, leköti, nem kell olyankor föltétlenül zargatni.
2011. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát én is pont így gondolom,ahogy itt többen is leírtátok,hogy mikor pelusozom,stb,akkor természetesen beszélek hozzá,nah de nem minden másodpercben mikor ébren van.
2011. jún. 19. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:

a mi lányunk 4 hónapos, de én sem beszélek hozzá folyamatosan.

Mégis fülig ér a szája minden reggel:)

Szóval nem úgy néz ki mint akivel nem foglalkozunk eleget!

Pelusozásnál és este fürdés előtt is van hancúrozás!

2011. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!