Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért döntenek sokan a tápszer...

Miért döntenek sokan a tápszer mellett a szoptatás helyett?

Figyelt kérdés
Nem mintha ellenezném a babák tápszerezését, csak érdekelne, hogy ki miért dönt amellett.
2011. jún. 20. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A második szülésem után olyan súlyos allergiás tüneteim lettek amit muszáj volt gyógyszeresen kezelni, emiatt fel kellett függesszem a szoptatást.A babám csak 2 hetes volt, nagyon megviselt, hogy bár rengeteg tejem volt, de ki kellett öntsem a lefolyóba:( De fejtem szorgalmasan, így 2 hét után újra mellre tettem a fiam( akkor már nem kellett gyógyszert szedjek) szerencsére nem lett cumizavaros, most 10 hónapos és mai napig szopizik.Hát én ezért választottam a tápszert, szerencsére csak 2 hétig tartott, nekem nagyon hiányzott a szoptatás.
2011. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg tejem van,ömlik a melleimből,így kap pótlást,ezáltal csökken a mennyiség.El lehet ítélni,de nekem már az életmin őségemet rontja.
2011. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem döntés kérdése hanem körülmény-kérdés.Én is szoptatni akartam,vettem 1 cumis üveget,hátha mégsem jön össze,és nem jött össze.Nem volt a gyereknek szopóreflexe,a cumisüveg is kínszenvedés volt mire bejutott a szájába.Tejem sem volt elég.Nem lettem volna lelkibeteg emiatt,ha nem nyomatják minden újságban h így anyatej,úgy anyatej,anélkül meghal a gyerek,anélkül beteg lesz,meg allergiás,meg betegség betegség hátán,meg mi az h nem szopik a gyerek,mi az h nincs tej,mert olyan nincs,azt lehet növelni,meg így szoptatás,la leche meg társai.Ha van olyan elmebeteg aki azért nem szoptat mert jajj,csúnya lesz a cicim,meg elhízok,meg oda kell figyelni a kajára,annak ezeket a cikkeket hiába írják!!!Aki azért nem szoptat mert rajta kívülálló okok vannak,azt meg nem tudom minek kell idegesíten,elég baj az h van aki nem tud,nem kell még ilyen pocsék érzéseket kelteni!!!Nekem borzasztó volt!!!Mindenki h tudja h az anyatej a legjobb,minek ezt túlmisztifikálni?!Ha nincs,v nem megy v nem lehet szoptatni,akkor mi van?????!!!!Ott a tápszer,NEM MÉREG,azon nőtt fel a lányom,gyönyörű szép,okos,imád engem-ami ellenpélda arra h nem csak azok között alakul ki jó anya-gyerek kapcsolat aki szoptat,összebújik,tudomisén-és nem betegesebb mint bármely azonos korú gyerek!!!Már túl vagyok ezen,5 éves elmúlt de pokoli volt anno.A 2. babám szopik,mert tud és tejem is van.Ennyi.Ha nem lesz,kap tápszert.
2011. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

En is Anfliaban elek es en vagyok az egyetlen akinek tapszeres a babaja az ismeroseim kozott.

Jarunk 3 fele babas programra es kb a nok 70 %-a szoptat inkabb.

Tolem is megkerdeztek, hogy szoptani szeretnek-e.Mondtam, hogy persze...megkerdeztem, miert is kerdezi ezt a vedono , erre mondta nevetve, mert kulonben felvilagositana az anyatej jotekony hatasairol es meggyozne, hogy inkabb szoptassak.

Biztosan ez is vedono (MF/HV) fuggo.

2 honapig volt valamennyi tejem, de mit ne mondjak egyszerubb maga a szoptatas mint a tapszerezes (persze ha van tej ami nalam nem volt).

Megtalalni a megfelelo cumisuveget...nakunk a 4. marka valt csak be.Sterilizalot venni, vizet forralgatni, tapszert venni..az egyiktol sokat bukik a masiktol faj a hasa a harmadik nem kell stb stb

rengeteg penz energia es idegesseg amire megtalalod a megfeleot potlast.

Sokan azt hiszik, hogy azert kap tapszer a baba, mert egyszerubb az anyukanak.Hat nem!

Remelem a kovetkezo babam tovabb tud majd szopizni.

2011. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A 21:46-os válaszolónak teljesen igazat adok. Ezt az anyatej-mizériát én sem értem és szerintem is túl van misztifikálva (ezt még a anno a koraszülött osztályos nővérek is így gondolták!). Sajnos én is ott tartok, hogy annyira nyomatják a szoptatást (gyerekorvos, védőnő, internet, újságok, stb.), hogy tök lelkiismeret-furdalásom van, ha belegondolok, hogy majd tápszerezni kell a srácokat. Pedig hát annyi de annyi gyerek nőtt fel tápszeren és egészségesebbek, mint az én 7 éves lányom, aki 6 hónapig csak szopizott. De most már kezdek megnyugodni, hogy nem lesz az azért olyan nagy tragédia, hogy "kifogy a muníció" anyatej fronton. :-)
2011. jún. 21. 12:24
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek a 21:26-ossal! Nálunk kicsi súllyal született a baba, ezért nem volt ereje szívni, alig volt tejem, de anyósom és az ő anyja folyamatosan mondták, hogy ők bezzeg szoptattak, meg így meg úgy. Én már teljesen rosszul éreztem magam, hogy ő pótlást kap. Meg is próbáltunk minden tejszaporítót és 2-3 napig nem adtunk neki pótlást, szoptattam folyamatosan. Annyit értünk el vele, hogy egy hét alatt nem hízott az amúgy is pici súlyú leányzó. :S A tápszerezéssel meg hízik rendesen, ettől független 3 napja már elutasítja a cicit, mert az üveg könnyebb és eleve tej kevés is jön. Sírt minden etetés közben, csak akkor nyugodott meg, amikor megkapta az üvegeket. A végén már én is sírtam etetés közben, pont a fent írtak miatt, hogy mennyire erőltetik, pedig ha az ember mindent megtesz...nem az ő hibája. Végül nem kínoztam tovább, mostmár marad a tápszer és még az a napi pár ml amit le tudok fejni nagy kínlódások árán, de az is hamar el fog apadni sajnos. Ellenben én is sok babát ismerek, akik tápszeresek, vagy félig tápszeresek és teljesen egészségesek, arról nem is beszélve, hogy igen a tápszer sokkal nehezebb, bonyolultabb, mint mellre tenni és kész.
2011. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 lányaim válasza:
nekem két lányom van 2 és fél éves meg egy 8 honapos sajnos mind a kettöt két és fél honapig tudtam szoptatni mind a kettönél tápszert irtak ki a korházban.Császároztak mind a kettövel nehezen indult be és lassan kevés is lett pedig meg probáltam minden tejserkentö dolgot de egy idö után nem használt potolnom kellet tápszerel és lassan el is apadt a tejem mert már nem falták be a mellem.
2012. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az en szobatàrsam már a korházba is csempéztetett be tàpszert.

Ő konkrétan azért mert a babàja tiz percenként szopizni akart.szivott kettőt elaludt. . .azt mondta tàpszerrel többet fog aludni. . .Plussz fajt a szoptatás.

2013. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!