Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használ vki itt textílpelust?

Használ vki itt textílpelust?

Figyelt kérdés
Hogyan történik a pelenkázás, úgy értem, a pelenkán kívül még mit adtok a babátokra?Tesztek vmit még pluszban a pelenkába bele ( vmilyen betétet )?
2011. jún. 20. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
hát ez már nem divat...
2011. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem erre voltam kiváncsi..

Az angol pólya se divat pl., mégis "többet tud", mint a nagyokosok, akik aztán cipelik a gyereküket az ortopédiára...

2011. jún. 20. 18:29
 3/12 anonim ***** válasza:
egyszer muszájból használtam,mert elfogyott a nálam lévő pelenka és anyósnál csak textil volt(persze nem erre a célra hanem büfiztetéshez stb),na 10 perc alatt átázott
2011. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

En gondolkodtam rajta, hogy esetleg kornyezettudatossagbol azt hasznalnek, de 2x annyiba kerulne, mint az eldobhato pelus. Kell hozza betet, ami van moshatoba es edobhatoba is, kell ugye a negyszog alaku pelenkavaszon, amibol a jo minoseguek egetvero aruak, a rosszabbak pedig nem birjak a magas hofokos mindennapi mosast, es kell hozza a vedofolia.

Itt egy link, hogy hogyan kell elkesziteni:

[link]

2011. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Higyjétek el tisztában vagyok a hátrányaival, de nem ez volt a kérdésem; de ha már itt tartunk, saját tapasztalat: itthon főleg a kánikulában a babámra inkább textílpelust adok, mert sokkal kényelmesebb neki, van neki amolyan régifajta ( békebeli )gumibugyi hozzá, ami olyan szinten vízhatlan, hogy totál nem ázik át semmilye sem.Egy nap elmegy ugyan 10 pelenka és max egy kakis, de nekem nonsense, hogy itthon drága műpelenkát használjunk, se anyagilag, se egészségileg.Textíltől még nem kapott kiütést, nadrágpelenkától már igen...Vkitől hallottam, hogy vmilyen jó nedvszívójú betétet is tesz bele a pelusba, elsősorban ez érdekelne, ezért írtam ki a kérdést.
2011. jún. 20. 18:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyet lehet a textilpelusba tenni.

[link]

2011. jún. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megint én :)

vagy van eldobhatós is:

[link]

2011. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A sógornőm is használt, mert csak attól nem lett kiütéses a babája feneke. Én úgy tudom van hozzá egy nejlon szerű vmi, amivel még át kell kötni a textil pelenkát. Van betét, úgy hívják, hogy Ágnes pelenka, rakhatsz bele azt is. Azt is ki lehet mosni, de nem olyan sokszor, mert szétfoszlik egy idő után. Tescoban is láttam már, ott is kapható.
2011. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi hanszálunk és nagyon szeretjük. Itt mindent elolvashatsz róla, de kérdezz csak, ha valami nem világos! :) Az elején nekem is bele kellett tanulni... és MELLESLEG! Még hogy drágább? Viccelsz? A 2,5 év alatt kb. 300.000.- Ft költesz eldobhatós pelusra, ez meg 80.000.- ből kijön, és természetes anyag van a bababőrén és még környezettudatos is vagy, bár hangsúlyozom hogy engem nem ez a része motivált... hanem hogy olcsóbb! :)
2011. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a linkeket, nagyon hasznosak.Szerintem sem drágább, sőt, kimondottan gazdaságos:a párom 10 db igazán jó minőségűt vett Tescoba, 180 ft/db-ját, ami nevetséges összeg, és ezeket még szinte vasalni se kell, 90 fokon átpörgetem őket és gyönyörű fehérek, tiszták.Vasalni azért szoktam, hogy még puhább, kényelmesebb legyen, jóllehet a LENOR mellett nem kell ( ez term.nem a reklám helye volt ), de én alapból azt használok.Gumibugyiból van 2 db neki, nem több, ebből naponta egy bőven elég, mert ha átnedvesedik a pelustól, elég egy nedves törlőkendővel áttörölni a belsejét, azt egy Szilvia törlőpapírral és ennyi, ezt csak minden másnap cserélem.Mosni nem mosok mindennap lisis pelust, összegyűjtöm őket egy lezárt fedelű vödörbe, ecetes, folyékony szappanos vízbe, aztán, ha összejött egy jópár, akkor mosom, de azt se viszem túlzásba, 5 perc intenzív pörgetés 90 fokon szerintem bőven tettem a higiéniáért.Kakisakat azonnal beáztatom, mégpedig kamillateába ( a tegnapról megmaradt maradék kiválóan alkalmas erre a célra ), kicsit sárgák lesznek tőle, de olyan jól oldja a kakit, hogy utána csak át kell pörgetni az előbb említett eljárással és gyönyörű fehérek ismét..

Fehéríteni egy hónapban egyszer szoktam.Jah, előzőhöz: energiában és időben számolva se lőttem túl a célon, a kakisak áztatása max fél óra és utána mosás, majd teregetés.Ebben mi a cécós?Mostam én eleget az eldobható pelusok okozta balesetek miatt és dobtam is ki már vadiúj bodyt, mert menthetetlen volt egy kiadós hasmenés után.

Ezt az Ágnes betétet ki fogom próbálni mindenképp...

2011. jún. 21. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!