Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valamilyen limit tápszer-f...

Van valamilyen limit tápszer-felírásnál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen van, de minden gyerekorvosnál más. Nálunk max havi 5 doboz íratható fel, azaz összesen havi 4kg tápszer.
2011. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez érdekes, mert nálunk a doki max. 4 dobozt hajlandó felírni, nem 4 kilót...most bevallom, ha az első válaszolónak van igaza, akkor nem kevés pénzzel vágott meg minket a gyerekorvos, mert az én babám tápszeres.
2011. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy egy vényre max. 4 doboz tápszert ír fel. De ha elfogyna, akkor újra megyek és újra felírja.

A második válaszolót nem értem: összesen 4 dobozzal írt fel és utána soha többet nem mehettél hozzá íratni?

2011. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk most még nem, de heteken belül több fog fogyni havi 5-nél. Akkor nem írja föl a fennmaradót? Ezt nem igazán értem.


Nem hivatalos info, de úgy gondolom, hogy ha kell, előre 3 havi adagot felír. (pl. ha elutaznátok hosszabb időre) De ez csak a saját ötletem.

2011. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki egy receptre két dobozt ír fel. Egyszerre három receptet tölt ki, ahogy kell, úgy váltjuk ki. Vagyis nálunk átlagosan 6 doboz tápszer fogy el egy hónapban.
2011. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En utoljara tavaly szeptemberben irattam, de nekem mindig 5 dobozzal irt az orvos. Az elejetol kezdve. Es 900 gramm volt egy doboz tapszer.

Egy receptre irta.

De peldaul tapszervaltasnal az elso honapban ugy kertem, hogy irjon 1 dobozzal egy receptre, 5 dobozzal egy masik receptre, mert csak egy tapszert szerettem volna kivaltani egyszerre, nagyon valogatos volt a fiam es nem akartam, hogy 5 maradjon rajtam, de vissza sem szerettem volna menni par nap mulva ismet iratni.

Szoval siman kiirt 6 doboz tapszert aznap...

Volt, hogy a sajat haziorvosomhoz szaladtam be, mert arra jartam es fogyoban volt a tapszer, o is felirt 5 dobozzal.

2011. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 8 a max. Érdekes, ennyi "változat van"
2011. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy receptre egy havi adagot lehet felírni. Tehát, ha mondjuk 5*120 ml-t ír rá, akkor nyilván nem lehet 5 doboz. Többet kell ráírni, mint amit megeszik a baba, pl. 5*180 ml.
2011. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!