Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor adott teát?

Ki mikor adott teát?

Figyelt kérdés

Elsősorban azon anyukák válaszaira vagyok kiváncsi, akik 6 hónapig csak szoptattak, s aztán még legalább eg yévig a hozzátáplálás mellett?Kell tea 6 hónap után? Én nem érzem, hogy kellene, mégis mindenki ezzel nyaggat, hogy kell a gyereknek, meg a nagy melegben folyadék, stb.

Igény szerint szoptatom, vizet már próbálok néha adni neki, de nem igazán kell neki, Nem érzem, hogy kellene neki tea. Állítólag allergén is, semmi szükség még rá. De meddig? Ti hogyan csináltátok?

(természetesen más válaszai és érdekelnek ezért. Köszi!


2011. jún. 28. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapig szintén kizárólag szoptattam, Utána kezdtem a hozzátáplálást, utána vízzel kínáltam a lányomat.. mivel szopott minden evés után, így elutasította... Talán 10 hónapos lehetett, mikor először elfogyott egy nap fél deci víz... Hozzáteszem, igény szerint szopott és nyár volt... Ha szomjas lett volna, ivott volna, mert azért többször megkínáltam... Amíg a babád többet szopizik, mint amennyi a szilárd étel, nem is biztos, hogy elfogadja a + folyadékot. Ha meg szomjas, a tej továbbra is oltja a szomját. Viszont, ha nem szopizik már igény szerint, adj neki inni, de inkább vizet, mint teát! A lánykám lassan 3 éves, máig szinte csak vizet iszik. Reggel megiszik egy kispohár teát, de napközben ő maga kéri a vizet.
2011. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6 hónapig csak szopizott, utána nyár volt. Vizet kapott inkább mint teát. Teát úgy 10 hós korától kap reggelihez, vacsihoz.
2011. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Ezek szerint nem gondolom rosszul.

Csak már annyira elegem van pl. az Anyósom megjegyzéseiből, állandóan a teával jön.Miért jó a tea annyira? Úgy értem, alternatívának jó lehet, de nincs szüksége rá a szervezetének, nem? Mégis mindig teateaaaaa.:)

Bocsi, csak már kicsit besokalltam.

Amúgy 7 hónapos a Kisfiam, igény szerint szopik, most kezdjük a napi kétszeri hozzátáplálást, de még nem hagytunk el egy szoptatást sem.

Ha vizet kínálok neki az itatópohárból, talán iszik egy kortyot, de azt is csak azért, mert ahogy játszik vele, a szájába megy és lenyeli:)

2011. jún. 28. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, nyugi! Ha a babád szomjas lenne, inna az itatóból. Tudod, régen máshogy csinálták, anyósod még arra emlékszik :) Még az én nagy fiamnál (19 éves) is teáztatni kellett... pedig szopizott (volna).. már az első itthon töltött naptól. Az meg, hogy igény szerinti szoptatás... hú, híre hamva se volt :) Szóval, még nem is olyan régen ez volt a megszokott, anyósod nem ismeri az új szokásokat :D
2011. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem ismeri...Kár, hogy már vagy ötezerszer mondtam el neki, mik az új szokások.De akkor mindig azzal jön, hogy de az ismerőse babája kap teát, meg egy másik is, meg harmadik is...Ilyenkor nehéz...Hiszen manapság is sokan teáztatnak még..

Köszi a megerősítést!:)

2011. jún. 28. 21:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én babám is csak anyatejes volt 6 hónapig, ha nagyon nagy kánikula volt, kapott egy kis vizet a szopi mellé, de inkább gyakrabban cicire raktam. Kb. 3-4 hós korában adtam először teát neki, de nem volt oda érte, ezért nem is nagyon erőltettem.

Most 14 hónapos, egész nap vizet iszik, csak a főétkezésekhez kap gyümilevet, vagy teát. Még mindig a Mecseket issza, csak szoktam egy kevés Milupa instantot belekeverni, hogy legyen egy kis íze.

Én azt javaslom, addig, amíg van tejcsid, használd ki, és inkább azzal pótold a folyadékot, attól jobb nem is kell. Teázhat még sokat egész életében. Ha nagy meleg van, kínáld meg többször cicivel, biztosan nem fogja elutasítani :)

A lányom is még napi 2x cicizik :)

2011. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7hónapos a kisfiam,cicizik eszik már pár dolgot de csak egynap még egyszer és az sincs kiváltva! Szopizik kb6-7 alkalommal és emelett itatópohárból napi fél dc viz talán elfogy,de van hogy annyi sem! Teát én még soha nem adtam! A lányaim sem teáztak! Jól csinálod az én annyosom is mindig a teával jön,hogy nem müködik majd rendesen a veséje stb,ja és még azzal hogy minek cicizik enyit mert az ő gyerekei ano,már 3hósan töltött káposztát és szalonnát is kaptak...Én erre csak annyit mondtam hogy elég baj volt az nekik! Ne hallgass rá!!
2011. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat!:)
2011. jún. 28. 23:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi igaz még 5 hónaposak vagyunk, de nekem is a teával jönnek a párom ismerősei, hogy más adott neki teát már 2 hónaposan, s állandóan itatták, s hogy nekem is úgy kellene. Igaz felhuzom rajta magam, hogy mindig ezzel jönnek, de én nem adok neki, s egy jó darabig nem is tervezem. vizet is a meleg miatt adok neki, orvos, s védőnő tanácsára az anyatej mellé. Pár hétig elfogadta, de csak a forralt csapvizet, a babavizet, s szentkirályit egyáltalán nme. Ezektől elejétől fogva fintorgott. Most szülőnél voltunk, ahol nagyon klóros a viz. Amióta azt megkostolta, itthon se issza a csapvizet. Kész szenvedés vele. Belekortyol, de megy is ki a száján, s közben pofákat vág.
2011. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én jövök egy ellenpéldával! Úgy hidd el ahogy írom!!! 4310 el született a fiam első hónapos mérlegelésén védőnőnél 6200 körül volt már nem emlékszem pontosan havi 2 kilókat hízott olyan zsíros volt a tejem. Nem volt még 4 hónapos és mire kezdtem a hozzátáplálást (almával) több mint 9 és fél kiló volt! Harmadik hónap közepétől nem is volt tejem szinte mintha elvágták volna! Ahogy hazajöttünk én is az igény szerinti szoptatás elvet akartam követni de a gyerek sz@rt cicizni és nekem fejni kellett (császáros voltam ami cumist bevittem a kórházba azon meg 2-es etető cumi volt dőlt a szájába a kaja nem akart a mellemmel szenvedni a gyerek). Fiam állandóan visított 1 perc nyugtom nem volt első hét végére már sírtam kikészültem teljesen és a dokink mondta ha úgy veszem észre hogy plusz folyadék igénye lenne adjak neki nyugodtan teát ajánlja a hippeset vagy a filterest ilyenkor még csak megszínezni vele a vizet stb elmondta hogy hogy kell) akkor még nem fogadtam meg harmadik héten nagyanyám vigyázott a fiamra kiszaladtam vásárolni mire jövök haza a gyerek csendben van na mondom itt meg mi történt??? Adott neki teát 80 ml lehúzott és úgy aludt mint a bunda... Az én zsíros tejem mindenre jó volt csak nem szomjoltásra... Örülök neki hogy nagyanyám (megint) homlokegyenest az ellenkezőjét csinálta mint amit kértem mert így tényleg kiderült hogy mi volt a baja... Nekem egy napom úgy nézett ki hogy 3 óránként mielőtt kel a gyerek lefejni a tejet ez 45 perc hogy még meleg is legyen, megetetni üvegből büfiztetés (volt hogy fél óra) altatás mosogatás sterilizálás... Mire ránéztem az órára már megint kezdhettem elölről a műveletet de míg nem teázott végig visított két fejés között szinte aztán mikor már teát is kapott még aludni is tudtam vele...

2011. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!