Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos fogatlan baba...

10 hónapos fogatlan baba étrendje?

Figyelt kérdés

Olvasom számtalan helyen, hogy ennyi idősen már vajas kenyeret adnak a gyereknek reggelire meg sajtot, de az én kicsimnek még egy foga sincs kint, mindent pépesítek még egyelőre.

Mely ételek vannak abszolút tiltólistán?

Sertéshúst pl. ehet már?


Utána néztem, de ahány oldal, annyiféle ajánlás, nagyon sok az ellentmondás is, amivel teljesen összezavarnak, ezért kérdezem inkább a gyakorlott anyukákat.


2011. jún. 29. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

vajaskenyeret fog nélkül is simán esznek.a héját elcsócsálják.

adj darabosat nyugostan, hadd szokja.

2011. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiflit már adtam neki, majd' megfulladt, mert eláztatta nyállal a végét és jó nagy darabot próbált lenyelni. A szívroham kerülgetett, szóval azóta nem próbálkoztam.
2011. jún. 29. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenki mást fog mondani.Mostanában nagyon sok a tiltás,és értelme nincs.Minden gyerek más.Szerintem a dokik részesedést kapnak a tápszergyáraktól.

Én 10 hónaposan mindent adtam a gyereknek kóstolgatni.Nagyon jól el tudta dönteni,hogy mi kell neki,meg mi nem.Fog nélkül is nagyon jól meg tud enni mindent.

Én a disznóhús kockát megfőzve belereszelném a főzelékébe.

2011. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Az én kislányom is 10 hónapos és nincs foga.Reggelire csak vajas kenyeret fogad el.Én el szoktam csipegetni neki pici falatokra és úgy adom a szájába.Simán elnyammogja,ugyanígy a babapiskótát is.Ha odafigyelsz rá és pici falatkákat adsz neki akkor nem lehet baj. :-)
2011. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiflit valóban ne adj neki,mert az csak össze ragad a nyáltól nem pedig szétázik...kenyeret viszont tényleg nyugodtan adhatsz neki,vajasan,parizerrel vagy egy kis májkrémmel.

2011. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes, mert a párizsival, májkrémmel is úgy vagyok, hogy én magam sem szívesen eszem meg, annyi adalékanyag van benne, valóban jó az a gyereknek?
2011. jún. 30. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!