Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért beszélnek a kismamák...

Miért beszélnek a kismamák gyakran többes szám első személyben a gyerekeikről? Jön a fogunk, biliztünk, kakiltunk, stb.

Figyelt kérdés
Én is kismama vagyok de igyekszem ezt elkerülni. Sőt a főzit, tápit és társait is nagy ívben.
2011. jún. 29. 22:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Igazából nem tudom, de szerintem nem olyan gáz ez :)

Én inkább arra álltam be, hogy magamról E/3. személyben beszélek neki, pl anya most kicseréli a pelenkádat. És tök nehezen tudtam erről leszokni :)

A főzi, tápi, stb csak rövidítések, mert egyszerűbb azt mondani, hogy itt a tápi, mint hogy itt a tápszer, és a kisfiam is már azt kiabálja reggelente, hogy "tápi" :))

2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Egyszer volt már hasonló kérdés. Ez a fejedelmi többes engem is a sírba visz meg az agyonbecézés. Azért minden nem kellene, mert azt tanulja el a kicsi. No comment.
2011. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Én sem szeretem, de a férjem néha többes számban beszél a kislányunkról. :-)
2011. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Annyi ilyen kérdés és utána ugyanannyi vita is volt már erről... Mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik, beszéljen úgy, ahogy neki jó... sokan mondják, hogy a terhesség és utána a kisbaba nevelése miatt egyfajta szimbiózisba kerülnek a gyerekkel, emiatt beszélnek többeszámban magukról, használják magukra is vonatkoztatva a különféle szavakat... Mondjuk, számomra is megmosolyogtató, ha azt hallom, jön a fogunk, bekakiltunk, lázunk van... mert mindig eszembe jut a vicc: "oké, a gyereknek igen, de anyukának is...)

Én kerülöm az ilyen fogalmazást, a kicsinyítőképzős, rövidített szavakat... De ha ez boldogít valakit, hát, használja :D

2011. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is kerülöm az ilyet, de szerintem azért van, mert a baba semmit sem csinál önállóan, egyedül. Pl. "most éppen eszünk", igaz, hogy csak a baba eszik, és az anyuka etet, de ha nem etetné nem enne, ezért anyuka is aktív résztvevője az evésnek... Ha érted mire gondolok. De a "jön a fogunk" esetében nem tudnám levezetni :)
2011. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nekem nincs azzal bajom, ha más így beszél, viszont számomra ez visszatetsző. Olyan, mintha az anyuka aranyoskodni akarna. Egyszer-kétszer nekem is becsúszik, a T2 amikor a páromnak mesélek nap végén de ki is javítom magam.
2011. jún. 29. 22:23
 8/21 A kérdező kommentje:
22:19 - Köszi, elfelejtettem rákeresni.
2011. jún. 29. 22:25
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

Mert már szültek, ők már csak anyák, megszúntek értelmes, gondolkodó embernek lenni:-((



Személy szerint falra mászok ettől, pedig van 2 gyerekem

2011. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

én így beszélek ha valamit együtt csinálunk. mondjuk az eszünk, amit előbb írtak, nálunk közös program.


de én kellemetlennek érzem amikor anyuka azt írja/mondja, hasmenésünk van, nincs fogunk, kakilunk, stb. pont előbb volt egy kérdés amiben írja anya, tápszeresek vagyunk. nem tudok vele mit kezdeni, írnám, hogy anyuka egyen rendes kaját de akkor én vagyok a bunkó ;)


magamról a babámnak én is úgy beszélek, hogy anya ezt csinálja, anya azt de azért mert a keresztnevemen szólít, szeretném ha anyázna :D de hiába minden, nem hív annak

2011. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!