Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor pótoljak tápszerrel...

Most akkor pótoljak tápszerrel? (Vészhelyzet)

Figyelt kérdés
A babám kiszívta teljesen a cicimet, mind2 oldalról, de a végén már nem is jött belőle semmi, csak nyüglődött. Kiköpte a cicit, és sírt. Szerintem nem lakott jól. :( A másik cicim még ott van, de ha azzal sem lakik jól (altatáshoz tartogatom) akkor adjak neki tápszert?
2011. jún. 29. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tartogatnám a másikat, hanem odaadnám neki.

Altatni üres cicivel is lehet, vagy a tápszeres cumisüvegen is el tud aludni majd.

2011. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős? pont altatási idő van, miért nem adod oda neki most? :)

adhatsz neki pótlást, de hosszútávon nem az a jó megoldás, lehet most van fejlődési ugrása ami 1-2 nap alatt lecseng, több tejed termelődik, viszont ha pótlod, nem éri kellő inger a melled és nem fog több tejet termelődni így nehéz lesz leállni a tápival. persze egy alkalomtól azért nem borul fel minden

2011. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
3 hetes. 23-kor szokott aludni, akkor van altatás, és sajnos üres cicin nem alszik el. :(
2011. jún. 29. 22:36
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Az anyatejet nem szabad tartogatni! Minél gyakrabban ürül a mell (ami soha nem üres) annál több tej termelődik. Nyugodtan add oda neki a másik melled is, és ahányszor csak kéri mindig mindkettőt, ha gyakrabban ürül, gyorsabban telik meg. Persze ehhez kell 2-3 nap mire a mell észreveszi, hogy többet kell termelnie, de addig meg gyakrabban kell szoptatni, és kész. A pótlás nem megoldás (csak ha be akarod fejezni a szoptatást).
2011. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
3hetesen épp lehet fejlődési ugrás is.. Ilyenkor akkor csinálod jól, ha igény szerint szoptatsz, akár 2 mellből is. Minél többször kap ingert a melled, annál több tej termelődik... Ha most elkezded a pótlást, sajnos a szervezeted nem fog tudni lépni, így a mennyiség sem fog nőni..
2011. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tényleg ne tartogasd, hanem add oda amikor kell, mert ez nem tesz jót a tejtermelésnek, mert úgy érzi a szervezeted, hogy nem kell annyi, és alábbhagy a termelés.

Mondjuk ez rám nem volt igaz, mert szinte egyik napról a másikra nagyon durván leállt, pedig mindig szoptattam, a felesleget pedig lefejtem. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy egyik nap délutánra tök puha lett a cicim, és hiába telt el több óra, nem változott a helyzet, a babám pedig éhes volt, és fél óránként ciciztettem, hátha tud valamit kiszedni belőle, de semmi, éhes maradt, és egész estig nem is lett tejem. Akkor elővettem a fagyasztóból anyatejet, az megmentette a pillanatnyi állapotot. Aztán sikerült valamennyire visszahozni, de már nem annyira mnt előtte, és meg kellett kezdeni a tápszeres pótlást, kb. egy 1 hónap múlva le is állt az egész szoptatás. Nem tudom mi történt hírtelen, mert rengeteg folyadékot ittam, rendesen táplálkoztam, szomtattam, fejtem, és mégis. És a gyakori cicire tétel sem javított semmit a helyzeten. De ez én vagyok, az biztos, hogy amíg van tejed, azt ne tartogasd, hanem add oda, mert a tartogatással biztos, hogy ellenkező eredményt érsz el már rövid távon is. És ha még akkor is úgy érzékeled, hogy nem lakott jól és 2 napig nem is változik a helyzet, akkor nyúlj tápszerhez.

2011. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom mindig pótolni, csak ma este, mert nagyon leürített, egyébként igény szerint szoptatok, amikor csak kéri. De ha most odaadom neki, este nem fog aludni. Ő is szenvedni fog, meg én is.
2011. jún. 29. 23:04
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Tudod, mindenki így kezdi... csak most. aztán jön a következő, meg a következő... Persze, te tudod, a te döntésed. Ha nem fogadod el a jószándékú tanácsokat, sajnos mi nem tehetünk semmit.
2011. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az előzőek mind jól mondják szerintem is, add neki oda, több termelődik majd. Sajnos nekem is így indult és amint pótoltam a tápszerrel(mert nálunk kellett), egyre inkább kiköpte a mellem nekem is és végül már csak a tápszert kérte, a tejem egyre kevesebb, de el sem fogadja a mellem már. Amíg nem tudta, hogy létezik cumisüveg és tápszer addig szaporán szívta a mellet. Amíg lehet én csak szoptatnám a helyedben!
2011. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!