Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olaszországba mennénk 1 éves...

Olaszországba mennénk 1 éves kisfiammal. Milyen okmány kell neki?

Figyelt kérdés
útlevél,vagy személyi igazolvány?mennyibe kerülnek ezek?tudtok olyan oldalt,ahol utánanézhetnék pontosan?köszönöm
2011. júl. 6. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:

A helyi okmányirodát hívd fel, ott mindent megmondanak.

Olaszországba elég a személyi is (neki és nektek is), a személyi gyerekeknek ingyenes, 3 évre adják. Pikk-pakk felveszik az adatokat, és 1 héten belül postázzák.

Ha nem akarod bevinni a babát, viszel fényképet, úgy is megcsinálják.

Az útlevél azt hiszem 2500 Ft körül van, 2v3évre. Szerintem felesleges, ha máshova nem akartok menni, mint eu és az egyezményes országok.

2011. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Személyi vagy útlveél

pár het voltunk, kocsival, mind a 2 gyreknek a személyi igazolványát vittem, senki nem kért semmiylen okmányt amúgy, határ nincs.


Személyi ingyen van, útlevél asszem 2-3E ft.

Személyihez elég 1 szülő, útlevélhez kell mind akettő

2011. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előző

nekem mind a kettőnek van útlevele is, ill kicsinek pont lejárt, de megyünk csináltatni.

Nyáron fog kelleni, Görögországba megyünk kocsival, de amúgyis úgy vagyok, hogy legyen, ki tudja mikor kell hirtelen.

2011. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

útlevél:

[link]


személyi igazolvány:

[link]

2011. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
most hívtam fel az okmányirodát...30 nap kell mindkettőhöz,ez vicc,tényleg ennyit kell várni????az útlevél az kilőve,mert ugye apához mennénk,így ő nyilván nem tud itt lenni az útlevél elkészítésénél :(
2011. júl. 6. 09:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia.Mi kulfoldon elunk.Szinten EUs orszagba.Penteken mentem be szemelyit csinaltatni es jovohet keddre kesz volt.30nap nevetseges.Es kizart.A szemelyi ingyenes csak te kellesz hozza az utlevel 3000ezer es mindketten ott kell legyetek.Sok szerencset.
2011. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzás a 30 nap, kérdezz rá másik okmányirodánál is esetleg, vagy hívd fel őket újra, és legyél kicsit rámenősebb.


Mi májusban voltunk Olaszországban, kocsival mentünk, és nekem sajnos csak az utasbiztosítás megkötésekor jutott eszembe, hogy biztos kell szig számot is megadni a babánál is. Viszont másnap indultunk nyaralni, nem volt mit tenni már, jobb híján vittük az anyakönyvi kivonatát magunkkal. Szerencsére nem volt határellenőrzés (ideiglenes sem) sehol, de elvileg megbüntethettek volna minket, mert nem volt személyije a babának.

2011. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Te jó ég, szerencsétek volt!

Kérdező: melyik város ez? Számomra hihetetlen, hogy 30 napot mondtak. Ilyen nincs!

Mi most csináltattuk, 1 hetet mondtak. 4 munkanap után megjött.

2011. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 30 nap hivatalos sablonszöveg, ált 1 hét alatt kész a személyi
2011. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bajai okmányirodában voltunk,rá is kérdeztem,hogy biztos nem lesz előbb?azt mondta a nő,hogy nem hiszi...de megpróbáljuk,remélem,kész lesz,mert egyik barátnőm útlevelet csináltatott és azt mondta,hamar kiküldték,mert elvileg elég kevesen csináltatnak mostanában.remélem,a személyi is hamarabb meglesz.

köszönöm a segítséget!!!

2011. júl. 6. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!