Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyedülálló anyának mi a...

Az egyedülálló anyának mi a legnehezebb? Az hogy egyedül van a gyerekkel/gyerekekkel vagy a pénz része a rosszabb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem (és ismerőseim láttán) a pénz hiánya a legrosszabb.
2011. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Az állandó pénz- és időhiány.


Egy egyedülálló anyuka

2011. júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én szüleimnek köszönhetően - akik nagyon sokban segítenek anyagilag - kijövök a pénzből, nekem az rosszabb, hogy egyedül vagyok a gyerekkel. Rossz, hogy ha beteg én éjszakázok mellette, ha nyűgös csak én vagyok neki, mindent egyedül kell megoldani ami vele kapcsolatos.
2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem jelenleg a segitseg hianya.

Igy, hogy mindenert en vagyok egyedul a felelos, igy, hogy soha, soha egy nyugodt oram nincs, igy, hogy minden aldott nap minden egyessel gyerekekkel kapcsolatos tevekenyseg az en dolgom, ez igy olyan, mint egy mokuskerek es sokkal nagyobb a felelosseg is most rajtam.

Hozzateszem, hogy mi nem szetmentunk a ferjemmel, csak kulfoldon dolgozik mar lassan egy eve, az anyagi kaki igy is megvan, az o keresete a torlesztesekre megy, en tartom fenn egyedul magamat es a gyerekeket. Ez is nehez.

De a mokuskerek nehezebb.

Annyira szivesen bedobnam ennyi ido utan a torolkozot es mondtam hgoy most furdessen mas, vacsoraztasson mas, altasson mas, en pedig leulok egy bambival es nezek ki a fejembol. De nem lehet ilyet csinalni, mert nincs mas, aki megtegye, csak en.

2011. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Én a férjemmel élek 3 gyerekkel, csak ő másik városban dolgozik, hogy éhen ne haljunk, ingázik naponta, és alig látjuk, ha látjuk, az ünnepnap vagy éjszaka, amikor hullafáradt és alszik. Számomra az a legnehezebb, hogy minden másodpercben teljes a felelősség, sosem lazíthatok fejben, mert bármikor eleshet az egyik, beteg lehet a másik, stb. Nagyon fárasztó az állandó készenlét, a munka és a gyerekek összehangolása, még alkalmi segítségek mellett is. Ha még a tudat sem lenne, hogy azért van egy támaszunk, aki gondolatban azért velünk van minden másodpercben, aki egyszer azért majd kiszáll ebből a mókuskerékből, nem is tudom, biztos beleőrülnék.
2011. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
54%

Kérdezhetek valamit azoktól akik úgy vállalták a gyereket, hogy nem volt pénz?


Miért döntöttek így?


Én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy pénz nélkül soha. Most még nekem nehéz, de mi lesz ha 10-12 éves lesz? Kirándulások? Külföld? Színház, múzeum? Miből lesz rá keret?

2016. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
22.28-nak üzenem, ilyen gondolkodással ma Magyarországon csak a gyerekek egyharmada születne meg. Minimum anyagiak mellett született a fiam, most 16 éves. Nyaralni (szálloda) soha nem voltunk, de nem is hiányzik. Rengeteget sátoroztunk, túráztunk, több közös tartalmas élményünk volt mint a folyton szállodában wellnessező társainak. Hetedikesen felsőfokú nyelvvizsgája volt, és nem halt bele, ha nem mehetett az iskolával külföldre. Nincs x-boxa, iPhonja, tabletje. Tavaly nyáron dolgozott (imádta), a fizetéséből vette meg az első laptopját. Hihetetlenül büszke volt magára. (Én is) Boldog, kiegyensúlyozott gyerek volt mindig, sugározta a szeretetet maga körül bárhova ment. Ha a pénzt és a saját kényelmemet helyeztem volna előtérbe, mint ahogy te írod, ez a csodálatos fiatalember most nem lenne a világon.
2017. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Kétéves kora óta egyedül nevelem, minden anyagi segítség nélkül. Tartásdíjat nem kapok. Tehát tényleg egyedül.
2017. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
72%
Magyarországon a 14. életévet be kell tölteni ahhoz, hogy nyelvvizsgázhass...ergo hetedikesen nehezen lehet. :(
2018. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!