Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítottátok ki a...

Hogyan alakítottátok ki a napirendet kisbabátokkal a születés után? Milyen elvekre, tanácsokra támaszkodtatok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon napirend párti vagyok, de a születés után még nem lehet semmilyen ésszerű napirendet kialakítani. Az újszülöttnek igényei vannak amiket azonnal ki kell elégíteni, napirend ide vagy oda. A napirend kialakítása nem a születés utáni időszak feladata.
2011. júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Napirendünk volt, de csak 5-6 hós korára lesz stabil. Ne másra hallgass, a babád igényeit figyeld majd. Mikor lesz álmos, stb. De a napirend csak kb. 2-3 hós kortól látható, hogy hogyan alakul. Legalább is nálunk úgy volt.
2011. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mi az, amire tudatosan törekedtetek?
2011. júl. 12. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:

A rendszerre törekedj tudatosan. Én az első pillanattól kezdve erre törekszem, a 6hetes kontrollra már tudtam úgy menni, hogy tudtam, hogy mikor alszik a babám, arra az időre kértem időpontot, nem is volt semmi gond. Azóta már fix napirendünk van, amit 10 perces csúszásokkal szokott is tartani a babánk.


5 hónapos kisfiú anyukája

2011. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem már 6 hós a lányom.Az elejétől fogva egyetlen dolog volt fix és még most is az, a fürdés.Az evést azt ő diktálta, de még mikor megszületett 2 óránként kért cicit (kevés volt a tejem), aztán mikor elkezdtem adni tápot, akkor át állt 3 órákra.

Alvása is beállt, de azt sem erőltettem.Mikor láttam, hogy álmos, akkor irány a kiságy.

Figyeld a babádat, a jeleket amiket ad.Hidd el be áll a rendszer pár hónap alatt.

Jó babázást

2011. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
18:43 , nálad milyen a rendszer? És hogyan alakítottad ki?
2011. júl. 12. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:
fél éves kora után lett fix napirendje a fiamnak a hozzátáplálás után.ez azóta is megvan,persze változott,ahogy nőtt és változtak az igényei.arra első perctől törekedtem,hogy a fürdés időpontja mindig ugyanakkor legyen.Kialakítottunk egy kis szertartást,így hamar megtanulta,hogy utána alvás van.napközben változó volt minden,mert nem sokat aludt(éjszakát átaludta két hónapos korától),és igény szerint szoptattam,így össze-vissza evett.volt hogy óránként szoptattam.miután elkezdtük kiváltani a kajákat,utána nagyon jó kis rendszerünk lett.Az esti nyolc óra fekvéshez ragaszkodtam és ragaszkodok a mai napig,pedig két hónap múlva két éves lesz.Mindig hazaérünk hét órára a fürdetésre.Ha nem akart aludni,akkor sem voltam hajlandó visszahozni a mi szobánkba,hanem ott maradtam vele,így rájött,hogy ilyenkor tényleg alvás van,nincs játék.mai napig minden gond nélkül elalszik.persze ha beteg volt vagy erős fogzásnál volt egyszer-kétszer gond,de szerencsére nem jellemző.most is figyelek arra,hogy ebédre hazaérjünk és délben le tudjam fektetni.ez a rendszer neki is jó és nekem is,nem lett erőltetve az ő igényeit figyelve alakítottam ki.
2011. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csakis és kizárólag saját tapasztalat... minden ember más és minden baba is, lehet h szomszéd babája állandóan sír és eszik...az enyém csendben van, és alszik, és elvan és órákat kibír cici nélkül... így én az első pár hétben kitapasztalam h nekünk mi a kényelmes, és hogy és abból csináltam meg a saját rendszerünket! ami eddig totál be is vállt. 1 rossz szavam sincs 13hós fiamra.
2011. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a baba igényei alakították a napirendet. A fürdés amihez ragaszkodtunk, de annak az időpontja is változott. Nálunk hamar beállt egy bizonyos napirend, olyan 3-4 hónapos korában. Azóta kicsit változott, mert átállt egy alvásra nappal, és tovább bírja este.

3 hónapos korig csak a fürdés volt ami fix pont volt a napi rutinban, viszont szerencsésre nem akart aludni amikor tanácsadásra kellett menni, ilyen problémánk nem volt. Elvek, tanácsok-figyeld a baba igényeit, ahhoz igazítsd a napirendjét!

2011. júl. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy alakítottam ki a rendszert? Az elején, kb egy hónapig a fürdés és a felkelés időpontja volt fix. Este fél 8kor fürdünk a kezdetektől és 7 óra előtt nem jöttünk ki a szobájából. Én nem igazán igény szerint szoptattam, hanem igyekeztem tartani két szopi közt minimum a 2 órát, de elég hamar átállt magától a babám a 3 óránkénti szopira.


Most úgy néz ki a napunk, hogy 7kor ébred a kisfiam, akkor felkelünk, szopizik. Utána elnézelődik a játszószőnyegen, vagy elmegyünk boltba. 9körül szokott újra elaludni, ez egy kb órás alvás. 10kor kap gyümölcsöt, 11kor szopizik, aztán délben főzelék. Egykor megint szopi (de ezt az elmúlt 4 napban kihagyta). Fél kettő-kettő körül szokott elaludni és másfél-2 órát alszik. Négykor megint gyümölcsöt kap, aztán hatkor szopi, fél nyolckor fürdés, szopi, 8kor alszik. Éjjel még egy-két alkalommal kel, ez attól függ, hogy mikor van az első ébredés. Ha egy körül ébred, akkor 3kor megint, de ha kettőig alszik akkor már csak 5kor ébred legközelebb.


Igaziból az a lényeg, hogy rendszer legyen és ahogy egy előttem "szóló" írta, legyenek rituálék, hogy tudja, mi után mi jön. Pl, nekünk van egy dalocskánk, amit fürdés előtt énekelek, aztán vannak altatóink is. Vagy már tudja, hogy a turmixgép hangja azt jelenti, hogy enni, fog.

Ahogy egy könyvben olvastam, haladj "apró, baba-lépésekkel".

2011. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!