Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy nálunk 1...

Miért van az, hogy nálunk 1 éves korig tiltják a tej, liszt, tojás termékeket?

Figyelt kérdés

Mi 8 hónaposak vagyunk és nem merek semmit adni neki. Pedig máshol már simán adnak ilyen dolgokat.

Illetve nálunk a só, cukor is tilos.


2009. márc. 31. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
érdekes nekem a glutént lisztet birja (8 hós) de a tejtermékek nagyon kicsapják multkor kupot kellett adni neki annyira. ez azért veszélyes mert ha tulérzékenységi reakció heves gégeödémában meg is halhatnak a babák mert megnagyobbodik a gégefedő és elzárja a légutakat ezáltal megfulladnak. szerencsére a féjrem orvos én meg nővér nagyobb baj nem lett. nem minden baba érzékeny és nem mindenhol egyformák a szabályok. mindenesetre jó példa volt a tejtermékek jegelve egy jódarabig. az esetek 80%ban kinövik a babák az érzékenységet. jobb félni.....
2009. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Jajjj, hát mindenki mást mond. Én azt vettem észre, hogy mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Ne izgulj. Nálunk is tilos volt minden. 11 hósak vagyunk.

Az elején sem ette a babóm só, cukor, fűszer nélkül a kajákat, szerintem neked sem ízlene.Nyugodtan kezd el ezeket a dolgokat, CSAK FOKOZATOSAN.Mondjuk, lisztet és tejet még én sem adtam neki. A hülye védőnőm szerint még babánt is csak most adhatnék neki, röhej, komolyan, nem mondom, hogy csülkös bablevest kell ennie.... Ja, és mivel tápszeresek vagyunk, 5 hónapos korától kezdtük a hozzátáplálást, no azóta alig hízunk valamit, hiszen elvileg nem is ehet semmi a baba 1-másfél éves koráig...van olyan aki 1 éves babának már tejet ad, stb. És semmi baja sem lett a babónak.Szóval lassan, fokozatosan, de mndent (tej kivéve)mindet lehet adni, hiszen 1 éves korára bőven azt eheti amit ti, SZERINTEM.

2009. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy máshol? Külföld? Úgy hallottam, hogy ezen az "égtájon" azt tapasztalták, hogy ezekre az ételekre lesznek legtöbben allergiásak. Máshol más a tapasztalat. Pl. Kínában a rizspépet adják először a hozzátáplálás során, a mediterrán országokban meg a narancsot, paradicsomot.
2009. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
annak aki lepontozott: válaszoltam a kérdésre!!!
2009. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!