Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitségre van szükségem,...

Segitségre van szükségem, azonnal tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Ma hoztuk haza a pici a kórházból! ma este lesz mindössze három napos! tele vagyok kérdésekkel, a védőnő csak holnap jön és szinte fél óránként rám jön a sirás. a pici ma mondhatni nem is sirt, amikor sirt cicire raktam és evett (de szerintem nem sokat). aztán mikor egy kicsit dajkáltam evés után nem akart megnyugodni, pedig már mindent csináltam (ez délelőtt volt), mig rájöttem, hogy muszáj vagyok neki cumit adni, különben aludna cicimen, ahogyan tegnap éjszaka is, amit persze képtelenség csinálni, mivel kicsi a mellbimbóm és nem tudja bekapni, igy bimbóvédővel tudom,csak etetni, azt viszont egyfolytában szoritanom kell, hogy levegőt is kapjon. a teljes kimerültség határán voltam már tegnap. a cumivel jól elvan,mert pl. mióta haza jöttünk nem is sirt, csak én keltettem fel, hogy jó lenne, ha ennénk, mert már régen evett és ugye, mint irtam, szerintem nem sokat! lehet, hogy a cumi az oka? rettentően aggaszt és nyugtalanit ez a dolog.


Továbbá délután 1 óta még pelust sem kellett cserélnem neki!


Nem tudom, hogy mikor fürdessem, mert most megint alszik a cumival a szájában, most evett egy kevéskét. én nem tudom, hogy a folytonos alvás is normális ilyen piciknél, vagy csak én aggódom ennyire? most nem merem fürdetni, mivel evett, nehogy a rángatás közben kijöjjön az étel, de ha most nem, akkor mikor?


a kérdéseim a következőek lennének:

-ha nem evett volna eleget, ahogyan én gondolom, akkor nem lenne el a cumival délután 1-től, és sirna jó hangosan, igaz?

-ha nagy kakit csinál, vagy pisit, akkor is sirna jó hangosan és a cicitől sem nyugodna meg, igaz?

-ha esetleg nem fürdetném meg ma, csak holnap a védőnő és a doktornő jelenlétében, az nagy baj lenne?

-ha esetleg fázna, azt is jelezné sirással, igaz?


srgitsetek, kérlek!!!


A másik, hogy délután 1-kor jöttünk


2011. júl. 13. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A csecsemő nem tud csendben szenvedni, ha baja van sírni fog, de a cumit azt nagyon hamar felejtsd el. Egyrészt cumizavart okoz és vége lesz a szoptatásodnak mielőtt kettőt pislogsz, másrészt így a baba a cumin éli ki a szopási ösztönét, nem a melleden, márpedig a cumitól nem kap anyatejet.

Próbáld keltegetni, hátha sárga és azért alszik túl sokat, és szoptass sokat, nagyon sokat mert így indul be a tejtermelés.

2011. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1. Nem nem igaz!!! Ilyen picurit ébreszteni kell enni ekkor már. Lezuhan a vércukra és ettől még aluszékonyabb lesz, így nem jelzi az éhséget. Ha besárgult akkor meg pláne, mert az önmagában aluszékonyságot okoz!

2. kérdésedet nem tudom értelmezni :(

3. Hagyd a fürdetést, semmi baja nem lesz ha ma kihagyod!

4. Nem, nem feltétlenül, az orrocskáját nézd, hogy hideg-e. Milyen ruha van most rajta?


A cumi most nagyon rossz ötlet szerintem (mindkét gyerkem cumizik, nem cumiellenességből mondom). Mindkettővel bimbóvédővel kezdtem, szintén picike mellbimbó miatt, de le tudtuk tenni. Nagyon figyelni kell ilyenkor a testhelyzetre: baba teljesen feléd legyen, a fejét ne kelljen oldalra fordítania szoptatáskor, nyakát ne kelljen előrehajlítania, inkább kicsit hátraszegett fejjel szoptass, ilyenkor nagyobbra tudják nyitni a szájukat és a pici bimbót könnyebben bekapják (hónaljtartás, kereszttartás jó lehet, ha máshogy nem megy).

2011. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Először is gratulálok! :) Most teljesen átérzem az aggodalmadat. Én is ilyen voltam mikor haza jöttünk a kórházból. A válasz a kérdéseidre.

Ha éhes lenne akkor sírással jelezné. Szerintem a cumi nem gond, mivel bimbóvédővel szoptatsz így nem lesz cumizavaros. Tehát nyugodtan add neki a cumit. Én babám is cumizott/cumizik de csak elalváshoz. Amúgy játszani nem adom neki oda. Napi 5-6 pisis pelusnak lenni kell. Szóval ha délután 1 óta nem cseréltél pelust akkor szerintem nem elég a folyadék bevitel. Ilyen melegben ők is nagyon izzadnak és adni kell nekik vizet. Viszont ha a tejed nem lenne elég akkor pótolni kell tápszerrel. De ne így legyen. Sokszor tedd cicire, ahányszor csak kéri. Egyébként 1 óta evett valamennyit? A nagyon sok alvás lehet azért is mert besárgul a baba. De ilyen picike még csak eszik és alszik szinte. A kakis pelust sem biztos hogy jelzi. Az én kislányom sosem jelezte. Mindig bekukkantottam a pelusba és láttam hogy mi van. :)

Szerintem fürdesd meg ha felkel, biztos megizzadt egész nap. Ne a doktornő előtt fürdesd holnap. Ha van még kérdésed írj nyugodtan :) Boldog babázást! :)

2011. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha éhes lenne sírna.Egy ilyen picike baba nem eszik sokat.Az én babóm ilyenkor csak 30ml-t szopizott.Volt,hogy 80-at de akkor fájt a hasa és jó sokáig bírta,csak cumizott a cicin.

Nem gond ha ma nem fürdetitek meg,a kórházban ma szerintem úgy is megfürdették.Bármi baja lenne sírna!

Nyugodj meg meg,a baba jelzi ha baja van!

3 óránként tedd cicire,hogy szopizzon.

Most még nagyon nehéz vele,az ember nincs rá felkészülve.Minden a te nyakadba szakad,de idővel könnyebb lesz.

Mindenki így van ezzel,az én babám reggeltől estig sírt amikor hazahoztuk.

Pihenj sokat amikor ő alszik!

Bimbóvédőt mekkorát vettél?Miért kell szorítanod?Túl nagy a babának?

Hidd el nem lesz semmi gond!

Gratulálok a babádhoz és jó egészséget kívánok Nektek!!!!

2011. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha éhes, akkor hiába a cumi, túl sokáig nincs el étel nélkül, sírni fog.

Nekem 8 hónapos a kisfiam.

Még szoptatok, pedig bimbóvédőt használunk, és elalvásnál és sírásnál cumit is szokott kapni.

Nem akarlak összezavarni, tudom, hogy nagyon idegesítő, hogy sokan mást mondanak.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a cumi és a bimbóvédő nem veszi el a szopási kedvet.

De persze az első hónapban minél gyakrabban szopizzon, attól termelődik az új tej.

Szerintem nem katasztrófa, ha nem fürdeted meg, mi is csak második nap fürdettünk, igaz, akkor november volt, biztos jól esne neki, ha megizzadt. De nem lesz semmi, ha csak holnap fürdettek. Ilyen melegbe kell a víz is az anyatej mellé, egyébként önmagában elég az anyatej, semmi más nem kellene hozzá.

Nem hiszem, hogy fázik, nagyon meleg van; és állítólag az anyukák 90 százaléka túlöltözteti a gyereket, és utána azért fázik meg, mert leizzadt szegény. Erről Spocknál lehet olvasni.

Kitartás, ne aggódj, ne görcsölj, maradj nyugodt! Hamar kitapasztalod, hogy mi kell a babádnak, nem lesz semmi gond!

2011. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Először is nyugalom! :)

Én azt javaslom inkább hagyd az elején folyamatosan a melleden!Ha azon akar aludni, akkor vedd le a bimbóvédőt (hátha amúgy is leszoktok majd róla) és tedd a szájába a cicdet! próbáld fekve és akkor Te is tudsz aludni közben!

Én sem javaslom a cumit!

Azért érzi jól magát a melleden (folyamatosan akár) mert a szopóreflexe így van kielégítve, és a mellbimbó udvarodom a mirigyek olyan illatot bocsátanak ki, mint az anyaméhben volt!Így tud a legközelebb kerülni hozzád, mintha újra a részed lenne!Neked is hamarabb beindul a tejed rendesen, és nem mellesleg Ő is akkor jut táplálékhoz amikor csak jól esik neki!

És szerintem minimum 3 óránként keltsd fel, pelenkázd át, és utána tedd mellere!

Én éjjel is pelusoztam fél éves koráig ha kelt!Eleinte természetesen 3 óránként!Mert nekem kelteni kellett amíg sárga volt!

Ha szopizatatsz akkor 3 óránként válts mellet!Ha többször is kér 3 órán belül akkor ugyanazt add vissza neki!Nem az időre etetést javasjom, hanem hogy csak azt nézd meg mikor eszik reggel, majd ha újra kér 3 órán belül akkor ugyanazt a cicid add vissza!Ha letelt 3 óra akkor jöhet a másik és így tovább!


Ne légy kétségbe esve, hamar belejössz majd, mégha most úgyis érzed, hogy nehéz és kimerítő...


Nekem 2 hétig folyamatosan a mellemen volt a lányom,nem lehetett letenni az ágyába...Így mi ezt az időt a hálóban a nagyágyban töltöttük, szinte éjjel nappal!Így tanultam meg fekve szoptatni!


ÉS nem szokott ami ágyunkba, saját ágy saját szoba van 3 hós korától!


19 hós most, még szopik!

A fürcsi nem gond!az sem ha kimarad, az sem ha 10-kor vagy éjfélkor fürdik, vagy ha reggel...Eleinte amúgy sem sikerül rendszert tartani, sajnos!De alakul majd az is szépen!ÉS nem Neked nem sikerül, hanem senkinek sem sikerült!Idő kell mindenhez!

Adj Te is magatoknak időt!Hatalmas feladat ez, mind Neked, mind a babádnak, mint a férjednek!Fő a türelem!ÉS a nyugalom!

Nagyon sok szeretettel gratulálok!

Én is ugyanilyen kétségbeesett voltam, és elkeseredett is, mert mindenki azt mondogatta, ez a legszebb....és én meg mindenen paráztam semmit sem tudtam hogy kell...De végül kiderült, hogy ez mindenhol ilyen nehezen megy elsőre :)


Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan!

2011. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
.
2011. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a babád még csak 3 napos előfordulhat,hogy egy picit sárga,és a sárgaság aluszékonyságot okoz!

Én egy ilyen pici babát legkésőbb 3 óránként cicire tennék.És tettem is.Nem is beszélve arről,hogy minél több inger éri a melled ,annál előtt és annál több tejcsi lesz neki.Az,hogy nem kellett pelust cserélni szerintem teljesen jó...Ráadásul meleg is van és neki a szomjúságra is a cici van...angyon fontos,hogy figyeld a kutacsát nincs e beesve,és hogy nem acetonos e a lehellete...

És igaza van az előttem szólónak,legyen most az a Te dolgod,hogy a babádat szoptatod,szinte mindig.Sokat tényleg nem kell egyen,de az is nagyon jó ha kortyol egyet kettőt!

Az enyém speciel soha nem sírt ha tele volta pelus,de szinte mindig evés közben vagy közvetlenül utána pakolta tele,és azt hallod ám:)

Én fél éves koráig minden másnap fürdettem csak(száraz a bőre nagyon)és semmi baja nem lett tőle...

A tarkóját nézd meg ,ha az hűvös akkor fázik,de nehogy nagyon beöltöztessétek!!!



Ui:Nagyon megértelek,DE bízz magadban és az anyai szívedben...ha egy babának ott az anyukája és az apukája akik szeretik,akkor mindene megvan:)

A megérzések mindig jók szoktak lenni...cselekedj a legjobb belátásod szerint!

Ha mégis bajban vagy,itt vagyuk és próbálunk segíteni,én akár priviben is....


Sok boldogságot,erőt,kitartást kívánok Nektek!!!

2011. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

van egy mondat amit elírtam,

tehát:az hogy nem kellett pelust cserélni,az NEM teljesen jó...legalább pisinek lennie kellene benne!!!!

2011. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Ahányan írtak, annyi féle választ kaptál. A lényeg az, hogy ne parázz, mert az nem segít.

Senki nincs, aki segíthetne? Anyukád? Anyósod, testvér, barátnő? Amágy az én kislányommal deto így keztük 16 héttel ezelőtt. Voltak nehéz időszakok bőven, de hamar bele lehet ám jönni. :)

Én azt mondom, hagyd a cumit, ha tetszik neki, az én lányom már a kórház óta cumizik, és nem lett cumizavaros, az a cumisüvegből etetéskor sokkal esélyesebb. A fürdetése eleinte volt, hogy este 9-10 körül volt, akkor kelt. Mára már beállt este 6-re 7-8 között már alszik is.

Ha picit sárga, vagy esetleg nagy súllyal született baba, akkor az okozhatja, hogy ennyit alszik. Ha éhes lenne, sírna, ha szomjas, akkor szintén. Nyugodj meg, holonap megy a védőnő, és minden tel fog magyarázni, megmutatja, hogy mit hogyan kell, és kitapasztalod, hogy a te babádnak mi a jó.

Boldog babázást! :)

2011. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!