Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket főztök...

Milyen főzelékeket főztök babátoknak? Tök és borsófőzeléken kívül? 1 héten miket főztök hogy változatos legyen? Milyen zöldséges kajákat tudtok?

Figyelt kérdés
1 éves.
2011. júl. 14. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Zöldbabfőzelék, finomfőzelék, krumplifőzelék, kelkáposztafőzelék, így nagyjából ezeket szoktam.

Rakott zöldségek (kelkápi, savanyú kápi, cukkini, karfiol, padlizsán, brokkoli, stb. - ezek akár vegyítve is - darált hússal pörköltnek előfőzve, plusz rizzsel), ilyesmiket.

Vagy csak simán le mindenféle zöldség a jénaiba (répa, cukkini, karfiol, brokkoli), rá csirkemell kockák, leönteni ízesített, fokhagymás-fűszeres tejföl, beborítani paradicsomkarikákkal, és be a sütőbe - esetleg reszelt sajt a tetejére. Párom még hidegen is rájár, könnyű nyári kaja.

2011. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nem eszi/ette meg a főziket soha! :(

Most a eszi már meg a borsót és a kkrumplifőzit!


Én a zöldségeket rakott zöldségnek szoktam megcsinálni (cukkini, paradicsomos paprikás hagymás, zöldbab, karfiol brokkoli...)Darált hússal vagy csirke mellel, vagy csak sonkával vagy virslivel


Amúgy a kedvence a pörkölt nokedlivel,vagy tarhonyával!Fokhagymás husi, cigány pecsenye, mindent szeet amiben hús van!Ha husit sütök, akkor neki is nyers zöldséggel szoktam adni!


A zöldségeket volt olyan időszak, hogy csak afsírtba keverve tudtam megetetni vele!Zöldég párolva összetörve, majd egy tojás , és zsemlemorzsa!Ezt nagyon szerette, bármilyen zöldségből!A kezébe adtam és ehette egyedül!Ezt lehet reszelt sajttal is,úgy hogy zöldség helyett vagy mellé keversz bele azt is!


Meg rántva mindent szeret!Patiszon brokkoli cukkini karfiol krumpli husi!


ÉS persze a levesek!Abból bármi jöhet, de a kedvence a palóc leves!vagy a borsó leves!Én így oldottam azt meg hogy nem eszi a főziket!


Remélem segítettem! :)

Mostmár 19 hós, de a főzik nme nagyon mennek még mindig! :(

2011. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

19 hónapos


nem tudom leírni egy héten miket főzök mert kb. havi 1x főzök egy ételt :)


főzelékek: tök, cukkini, zöldbab, sárgaborsó, paradicsomos káposzta, bab, borsó, finom, lencse


levesek: borsó, bab, gulyás, májgombóc, húsgombóc, grízgaluska, zöldség, marha/disznó/csirke hús, frankfurti, tojás, tarhonya, meggy, ribizli, göröggyümölcs, paradicsom


rakottas: kel, káposzta, krumpli, tök


és még vannak a húsételek, rengeteg módon szoktam, kedvencei a fiamnak: csülök pékné módra, rántott hús, (rántott cukkinival), sülthús meggymártással, tarhonyáshús, rizseshús

2011. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!