Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok babátoknak a...

Beadatjátok babátoknak a bárányhimlő elleni oltást? Mikor?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Egy éves kora után megkapta az ismétlőt is.

Bölcsibe megy a nyár végén. Ott pedig minden évben nagy járványok vannak.


Nálunk 6 bölcsis és vagy 10 ovis került kórházba a szövődmények miatt (doktornéni ezért is javasolta)

2011. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nekünk is javasolta tüdőgyógyász,mert az egyik szövődménye a tüdőgyulladás lehet és sajnos nekünk ez a gyenge pontunk.Akinek a gyerekének nagyon erős immunrendszere van és nem beteges,annál nem hiszem,hogy lenne gond és biztos meggondolnám,de nekünk szerintem az a veszélyesebb,ha nem adatjuk be,bár már kellene az első része az ovi miatt,de most is beteg és még nem kaphatja meg.
2011. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

nem nem adatom be és az orvosom sem javasolta


öööö miért is kell félni a bárányhimlőtől??


gyerekbetegség ált túléli a gyerek :-)))

az oltás után még lehet himlős a gyerek mivel nem csak egy törzs van belőle

Amerikában volt olyan h egy városka gyerekeit beoltották és rá egy évre minden gyerek elkapta mivel valaki egy másik törzzsel fertözö5tenn került a közösségbe :-))) izgi lehetett


a bárányhimlő nem tűnik el hanem lappang azután és öregkorban jelentkezik az arra érzékenyeknél övsömör formájában


amúgy a két nagyobb volt már az egyiken volt vagy 4 pötty és végig oviban volt vele a másikon olyan 10db ha volt ö is végig járta a sulit

jó persze volt olyan gyerek akinek nagyon sok volt és szenvedett is vele

az enyémekre meg azt mondják várjam ki a végén még egyszer elkapja mert nem volt elég pötty ( a doki szerint nem a pöttyök számítanak mármint a számuk :-)

2011. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
17:59-es válaszónak:azért kell félni a bárányhímlőtől,mert akinél megtalálja az érzékeny pontot,tüdő,agyhártya,izületek,annál akár bele is lehet halni.
2011. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
40%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:59


Jól olvastam? gyerekbetegség ált. túléli a gyerek :)


általában?


Ezt ilyen vigyorral a képeden mond annak az anyukának akinek idén márciusban agyhártyagyulladás szövődménybe belehalt a 2 és fél éves kisfia! Szerintem helyben széttépne és meg is érdemelnéd.


Vagy talán nincs is gyereked, lazán veszed stb. De vajon álltál már kórházi ágynál ahol csövek lógtak ki egy piciből és az életéért küzdött? Szerintem nem! Mert aki már egy súlyosabb betegséget is átvészelt éjt nappallá téve virrasztva a gyereke mellett az nem beszél ilyen hányavetin!!!


Ismerek egy másik anyukát is. Kiröhögött amikor újraélesztési tanfolyamra és előadásra mentem ahol szó volt a bölcsőhalálról is. Mert hogy ez velük nem fordulhat elő, egészségesek stb. Nos mikor szültem ő akkor temette a kisfiát!!! Valahogy nem tudtam sajnálni, csak a szegény kisbabát hogy ilyen felelőtlen és ritka ostoba anyja volt.

2011. júl. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, minden betegsegnek van szovodmenye, akkor minden ma kaphato vedooltast beadassak a gyerekemnek? Tudod, hogy tonkreteszed ezzel az immunrendszeret? Nem akarok es nem fogok errol vitatkozni, de nem kell leostobazni azokat, akik nem adatjak be az oltast. Amit tudok ezeknek az oltasoknak a veszelyeirol, sokkal durvabbak. Illetve, az oltas nem ad 100%-os garanciat, es ha ugy kapja el a gyerek, akkor foleg lehetnek szovodmenyek. A vedooltasok ma nagy uzletet jelentenek, en nem irom le, amit tudok errol a temarol, mert ugysem gyozok meg senkit es nem szandekom. Mondhatni elsokezbol vannak infoim es az teljesen masrol szol, mint amivel etetik az embereket, sajnos.
2011. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Persze,igazad van(utolsó),hogy ennyiből minden betegségnek lehet szövődménye,de ha van rá lehetőség,és gyenge immunrendszerű eleve az ember gyereke,akkor talán jobb beadatni.És tényleg szívemből szólt egy előző válaszoló,hogy az nem tudhatja,akinek a gyereke még nem volt súlyos állapotban akár ártatlannak tűnő betegség köv.-ként.Nálunk sajnos volt pár ilyen eset és mi ezért szeretnénk beadatni,de mivel most is beteg nem tudom,hogy mikor sikerül.De pl. a barátnőmék sem adatják be,de a kisfia nagyon erős imm.rendszerű és még nem is volt beteg,az ő esetükben talán meg is értem.Télen a h1n1 elleni oltást nem adattam be,bár előtte az én kisfiam sem volt sokat beteg,de idén azt is be kell adatnunk,bár én sem örülök ennek a sok oltásnak,de nálunk mostanában az összes betegsége szövődményekbe torkollott sajnos.
2011. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen.Egy éves korában kapja(két hónap múlva),egyébként én is beoltattam magam,még terhesség előtt.
2011. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
15%

tehát


akkor mindentől félteni kell a gyereket ??


nem csodálom h egyre gyengébbek hiszen az anyukák javarészt agyon félti a gyerekét jajajaj ránézett a gyerek a piszokra fertőtleníteni kell !!!!

kérdés h te voltál e ennyire védve gyerekkorodban -- valszeg nem és hidd el sokkal erősebb is az immunrendszered mint a gyerekedé


nem csodálom h ennyi beteg gyerek van mivel nem tud az immunrendszerük erősödni ha nincsenek kitéve festőzésnek

és igen tudom h vannak extrém esetek sajnálom hiszen a gyermek halál a legrosszabb


de az agyvelőgyulladás nem kimondottan gyerekbetegség hanem a gyenge immunrendszerű embereket támadja meg mint pl az öregeket is de kit érdekel egy 80 éves néni vagy bácsi ????


minden gyerek és nem gyerekbetegségnek vannak szövődményei ezt kikerülni nem lehet de nem minden esetben jelent ez problémát


és nem felelőtlenen az az anya aki nem "védi" mindentől a gyerekét lehet h sokkal egészségesebb lesz a gyerek ha felnő


a párom a gyógyszeriparban dolgozik pontosan tudja h a legtöbb oltás inkább csak a gyógyszergyáraknak hasznos és nem a gyerekeknek mert pl tudod e h mi a hordozó anyaga ??? és milyen egyéb adalékok vannak az oltásban ??? és még sorolhatnám.... sok estben nem is az oltóanyagra hanem az egyéb összetevőre lesz allergiás a gyerek

a párom úgy vesz rész ezekben h tudja sok betegségre ott van az orvosság és ráadásul olyan ami semmilyen szövődménnyel/reakcióval nem jár a betegre nézve


amit látok h nagyon a fele megy el ez a dolog h az anyák még a baba gondolatára is félelemmel reagáljanak hiszen itt jön be a mi lesz ha .......

és ez hozza magával h itt a gyógyszer az ellen ami ellen lehet h nem is kell......de vedd meg biztos ami biztos magadnak és a babának is költs el minél többet


nagyon jó üzlet ám a gyerek főleg ha az anyák nem elég tudatosak ... és sajna nem azok


(természetesen mindenki maga dönti el h mi jó neki és a családjának és ezt tiszteletben kell tartani, ez nem felelőtlenség !!!

2011. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!