Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdhetek dolgokat...

Mikortól kezdhetek dolgokat megtiltani neki? 7 és fél hónaposan?

Figyelt kérdés
Ti legelőször mit tiltottatok meg? És hogyan? És hogyan fogadta? Én már rászólnék finoman,hogy nincs hajhúzás, kicsit maradjon nyugton a pelenkázás idejére és ne fogja meg a kanalat ha tele van (etetéskor) de a barátnőm szerint (neki 5 hónappal idősebb a babája) még nem szabad korlátozni.
2011. júl. 15. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 7hónaposan mikor odamászott a kandallóhoz, akkor szóltam rá erélyesen!megértette.
2011. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy elmondod neki, hogy nem szabad nem teszel rosszat.

Minél később mondod neki, hogy nem szabad a pl. konnektorba nyúlni, annál nehezebben fogja megtanulni, mert nem fogja érteni, hogy ha eddig csinálhatta, akkor most miért mondják neki, hogy nem.

Én nem értek egyet a barátnőddel.

Lányomnak kb. 6 hónapos kora óta (amióta kúszni tud és odamegy mindenhez, amit nem lenne szabad megfogni) mondogatom, hogy nem szabad, ha kell kiveszem a kezéből a kábeleket...és láss csodát, már 7-8 hónaposan tudta, hogy nem szabad megfogni, és ha próbálkozott is a dologgal, közben bólogatott, hogy nem, nem, nem. :)

Nem hiszem, hogy ezzel ártottam volna neki. Sőt.

2011. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A konnektor persze oké, de olyan dolgokat, ami úgymond "nem számít"? Pl. én szeretném a pelenkázón pelenkázni, mert az ágyon kényelmetlen, de ő meg szeretne megfordulni és elmászni közben, ami a pelenkázón veszélyes (az ágyon is...) a barátnőm szerint ez ágyon kéne pelenkáznom, hagyni hogy kiélje magát, és nem megtiltani, hogy forgológjon a pelenkázón.

Lehet,hogy ez banális probléma... :)

2011. júl. 15. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

11:05-ös vagyok: akkor sem értem a barátnődet.

A konnektor csak egy példa volt. Minden másban is szoktam "fegyelmezni" a lányom. Neki is jobb lesz, ha most megtanulja, hogy ha picit nyugiban van, akkor 2 perc és végzünk, ha meg pelusozás közben végigmászná a fél házat, mert engedem, hogy kiélje magát, akkor fél óráig kergethetném a pelenkával. Én ennek nem látom értelmét.

Hagyom, hogy felfedezze a világot, nem szedek mindent a kezéből, mindennel megismerkedhet, arra megy amerre akar (megpróbáltuk bababiztossá tenni a lakást). De egyes dolgokban már hamar meg kell tanulnia, hogy rám kell hallgatnia.

2011. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, éppenséggel rászólhatsz, sőt, kell is, de olyan nagy eredmnyt még ne várj tőle. Egy ennyi idős gyereknél (sőt, egy kicsit idősebbnél is) teljesen természetes a hajhúzás, meg az, hogy nem marad nyugton pelenkázás közben. Persze, mondd neki, hogy nem szabad, vagy hogy maradjon nyugton, de mindketten sokkal jobban jártok, ha inkább adsz valami játékot a kezébe, akkor nagy eséllyel egy helyben marad.

Egy 7 hónapostól irreális elvárás, hogy a "nem szabad"-ra abbahagyja, ami tetszik neki. Vannak, akik szerint a rászólást kis kézre ütéssel kell nyomatékosítani, hogy a nem-et a fájdalommal társítsa, mi megpróbáltuk, nem működött. Kinevetett.

Ezzel nem azt mondom, hogy ne ismertessed meg a "nem" szóval, csak azt, hogy légy türemes, mert még sok-sok hónap, amíg tényleg úgy fog rá reagálni, ahogy szeretnéd.

2011. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem nincs olyan, hogy x idős korától nem szabad valamit. ha valamit nem szabad, akkor sosem. a büntetés mértéke változik.

mindig jeleztem felé, ha olyat csinált amit nem kéne. 8 hós kora óta (mióta mászik) szólok rá erélyesen, ha rosszat csinál (konnektorra startol, kályhához nyúlkál, szemetest fogdos). most 1 éves, már 1x a kezére is csaptam, hogy megértse hogy mit nem szabad.


nem értem a szabados nevelés előnyét. ok, nem korlátozzuk azt a szegény gyereket, hadd higgye, hogy ő a világ közepe. de meddig? aztán majd magába zuhan, amikor iskolába megy és kiderül, hogy ő csak 1 a sok közül és nem körülötte forog a világ.

lefogadom, hogy a barátnődnek 1 gyereke van. nekem azt tanácsolták, hogy neveljem az első gyereket is úgy, mintha a többedik lenne a családban. eddig nagyon bevált.

2011. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az utolsóval teljesen egyetértek.Nyugodtan rászólhatsz,ha olyat csinál,amit nem kellene.Lehet,hogy nem érti meg elsőre,de akkor majd megérti ötödjére.Én rá is ütöttem egy kicsit a 7 hónaposom kezére,amikor többszöri "nem szabad után"a működő mixer felé nyúlt.Kicsit sírt,de azóta sem nyúl hozzá.Harmadik gyerek.Az elsőnél a barátnőd féle szabad elvű nevelést alkalmaztam,sajnos.Utólag nagyon megbántam,mert elég nehezen kezelhető lett 3 éves korára a fiam.Aztán ISTENNEK hála,észbe kaptam,és most már aranyos,szótfogadó,okos ,kisfiú(6,5éves).A ma divatos waldorf nevelés,és mindenféle szabadságra nevelés eredménye a sok hisztis,kezelhetetlen,arrogáns,szemtelen gyerek,akikre aztán ráfogják,hogy szegény hiperaktív.

egy óvónéni

2011. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

én jót nevettem! :) minden rosszindulat nélkül!

megtiltani, hogy pelenkázás közben kapálózzon? hát ha rájössz hogyan is kéne megtiltani írd meg nekem!!! enyém már 1,5 éves, szó szerint elmenekül mikor leveszem a pelenkáját! szóval én nem jöttem rá a megoldásra. 7 hónaposan már nem az ágyon hanem a földön pelenkáztam mert akkor már életveszélyes volt a fiam ((akkor már mászott és bútorok mellett sétált...)


baja nem lesz ha már most mondogatod neki, kérdés, hogy megteszi-e neked :)


úgy igazán tanítani, fegyelmezni 10 hónaposan kezdtem a fiamat, akkor már néha néha volt hiszti ha valamit nem lehetett neki. persze csak a veszélyes dolgokat. most nagyon szófogadó, persze hisztizni tud de már tudja, ha valamire azt mondom, hogy nem akkor az nem fog változni :)

2011. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 7,5 hónapos a kisfiam, de úgy gondolom, már kell tiltani bizonyos dolgoktól. Igaz engem már képen röhög :) pl. amikor kúszva startol a TV állvány, vagy a virágok fele és rászólok, hogy "nem", vagy "nem szabad" akkor hátrafordul és rám vigyorog, majd még gyorsabb kúszásban elindul a célja felé. Ilyenkor fogom felemelem és elviszem máshova. Fárasztó és gondolom ha majd mászik és jár (fut :) ) még fárasztóbb lesz, de szerintem ez már kell. Kell, hogy tudja vannak olyan dolgok amit valami miatt nem tehet meg. Aztán majd később már azt is megtudja, hogy miért nem. Nem hittem, hogy az leszek, de ebben nagyon következetes vagyok. De persze azért megvan a maga kis szabadsága. Például nagyon aranyos, ahogy felfedezte, hogy nem csak a szobában tud kúszni, hogy kitud menni az előszobába, ahogy előbb csak kukucskált ki, majd szép lassan elindult kifele én meg mentem mellette, de hagytam, hagy fedezze fel.

2011. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát,lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam, nem a kapálózást tiltanám meg neki, azt lehet - hanem azt, hogy kakis popsival hasravágódjon, és elinduljon világgá:)

Egyébként nagyon figyel rám, jelenleg a hajhúzáson van a hangsúly, és szerintem meg fogja érteni. Próbálom játékosan megoldani.

Nem vagyunk elkésve sem,mert még csak kúszik, tehát sem a mászás sem a járás nincs még a láthatáron (vagy úgy oldja meg,mint az ülést, két hete egyszercsak, és azóta tudja. De talán járni meg állni ennél kicsit bonyolultabb...)

Szóval, mire járni tud, szeretném, hogy hallgasson rám valamilyen szinten, mert akkor már veszélyes dolgokkal is találkozhat..

2011. júl. 16. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!