Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik a tápszeren...

Miért nem eszik a tápszeren kívül mást?

Figyelt kérdés
A kislányom lassan betölti a 6 hónapot, és próbáltam neki adni bébiételt, de még csak ki sem nyitja a száját, hogy megkóstolja, pedig egyébként mindent bekap. Amikor nagy nehezen beletettem egy kis kaját a szájába, azt is kifújta. Csak a tápszert. Gondoltam, hogy biztos idegen neki a kanál, ezért napközben néha odaadtam neki, hogy ismerkedjen vele. Már eljutottunk odáig, hogy néha picit bekapja, de amikor bébiétel van rajta, akkor nem kell neki. Próbáltam több ízt adni neki, hogy hátha valamelyik ízlik neki, de semmi változás. Először krumplit adtam, aztán sütőtököt, majd őszibarackot. Egyedül amit megiszik, az almalé édesköményteával, de azt is csak azért, mert cumisüvegből kapja. Érdekes módon az őszibaracklevet is megitta, de az őszibarack bébiételt nem... Most mit kéne csinálnom? Szerintem neki ennie kéne most már mást is. A védőnőm szerint ne erőltessem, várjak 2 hetet, de ha várok, akkor sosem szokja meg...
2011. júl. 17. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Igaza van a védőnődnek. Ne erőltesd! Ez nem szokás kérdése, csak egyszerűen még nem érett meg a hozzátáplálásra. Várj pár hetet, próbáld újra. Ha akkor sem kell neki, akkor megint várj. Addig, amíg el nem kezd enni.
2011. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkezdtük a kóstoltatást, de az én lányom sem volt kibékülve a kanállal. Aztán beteg lett, vírusos hányás hasmenéssel, így diétáznia kellett, nem kóstolhatott. Aztán eltelt a 3 hét, meggyógyult, újra kanalazni kezdtem neki, és láss csodát, 2-3 nap leforgása alatt belejött, és majdnem egy egész üveggel megeszik.

Szóval adj neki időt, ne erőltesd. Egyik napról a másikra fog ráérezni. :)

2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kanál a szokatlan számára, de ez érthető, hisz eddig mást szokott meg táplálkozási formának. Én úgy voltam vele, hogy egyszerre megismerkedni a kanállal és teljesen új ízekkel kicsit sok (sokk :D) egyszerre Neki. Én babómnál először éppen ezért a kanalazást szoktattam meg, és ehhez tejpépet használtam. Ő is tápit kapott (Hipp-eset), és ezért ugyanilyen márkájú tejpépet adtam Neki először, a fele úgyis a megszokott tápija, tehát ismerős íz. Miután megszokta és megszerette a kanalazást, utána kezdtem a gyümiket/zöldségeket. Nálunk így működött a dolog. :)
2011. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!