Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem artalmas a 4 es fel...

Nem artalmas a 4 es fel honapos babamnak ha sokat ultetem fel?

Figyelt kérdés
Meg nem tud magatol ulni, de nagyon erolkodik, sokszor segitek neki,bar nem igazan ul egyensen.A gerincenek nem artok vele?
2011. júl. 18. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Attol fugg, hogy hogyan ulteted. Ha pihenoszekben vagy hordozoban van, akkor nem terheled a gerincet. A lenyeg, hogy olyan ulo fekvo pozicioban legyen.
2011. júl. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem artasz neki,foleg a gerincenek sem:) nyugodtan segits be a kis csoppsegnek:))
2011. júl. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
elvileg, csak akkor szabad ültetni, ha ő is húzná fel magát, a nővérem babája most lesz 4 hónapos és már üldögél, meg forog, szerintem normális:)
2011. júl. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Argloss ***** válasza:
100%
Nem tesz jót neki. Nem véletlenül képtelen rá önmagától. Ilyen korban még nem kell tudnia ülni. Fontos, hogy magától csinálja az ilyesmit, mivel így fejlődik az izomzata és a gerince is. Ha túl sokat segíted azzal csak hátráltatod... Ebben a korban még nincsen meg a kettős görbület a gerincben és még a csípője is fejletlen. Ha túlerőlteted elváltozásokat okozhatsz...
2011. júl. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy a babakocsit se emeljem meg hat hónapos koráig.

Én minden ilyet betartottam pontosan, mert minimálisan sem akartam kockáztatni. Inkább kivettem a babakocsiból, kézben körbesétáltuk a lakást.

Semmi szüksége nem volt soha arra, hogy rohanjunk és olyat csináltassak vele, amit nem javasolnak. És én sem tartottam szükségesnek.

És nekem bejött, nincs baja a gerincének (nem úgy, mint barátnőm babájának, aki hasonlóképp cselekedett a gyerek születése óta, mint te-ültette, aztán állt a gyerek mag járatta)és most 5 évesen vannak ott, hogy két helyre jár gyógytornára és végigmegy egy padon. És szinte biztos vagyok beenne, hogy emiatt, mert egyébként nincs baja a kiskölyöknek.

Az én három éves gyerekem meg végigmegy a veszprémi állatkert dzsungeljátszóházában egy igazán kemény akadálypályán nem is tudom hány méter magasban.


Úgyhogy én tapasztalatból is látom, hogy jót nem tett annak a kisgyereknek sőt inkább rosszat, teljesen tönkre tette.

2011. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokszor semmiképpen nem szabad! Mi jártunk gyógytornára gyenge nyaki izomtónus miatt. Ott házi feladat volt, hogy meg kellett fogni a baba kezét, és felhúzni ülésbe. Ez 3 hónapos korában volt, de külön kihangsúlyozta a gyógytornász, hogy CSAK NÉHÁNYSZOR naponta. De ültetni nem szabad. Most 5 hónapos, annyira megerősödött, hogy mindenhol fel akar ülni. De hasizomból, nem ám kapaszkodva! Előredől a dönthető etetőszékben, a pihenő székben, de még a hordozóban is. Ha megfogom a kezét, felhúzza magát, segíteni sem kell neki. Pedig egy nap max. 4-5 alkalommal húztam fel ülésbe, ahogy a gyógytornász javasolta, ennyi még nem árt neki. De nem írtad, mi az, hogy sokszor. Meg hogy hogyan segítesz? Mert ha megfogod a kezét, és ő húzza magát, az nem baj, de azt sem szabad sokszor. De pl. ne támaszd ki a kanapén párnával, mert az nagyon rossz. Ha az öledbe veszed, akkor kicsit előre döntve is tarthatod,amolyan félig ülő pózban.
2011. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki szerint egy 4.5 hónapos gyereket ültetni nem káros,úgy,hogy az még nem képes rá magától,vagy gyereke,nincs,vagy védőnője.általános szabály,hogy amire nem képes egy gyerek magától,azt TILOS erőltetni,mert nem érett meg rá a gerince,izomzata,ízületei,és igen,tönkre teheted egy életre a hátát (is).
2011. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy 4 és fél hónapos babát nem szabad ültetni!!Úgy igen, ha az öledben ül, vagy hordozóban, pihenőszékben, de ez csak félig ülés.A lényeg, hogy a háta meg legyen támasztva.De direkt ültetni nem szabad!!Úgy sem, hogy kipárnázod!!Nagyon megterheli a gerincét.Ha ő erőlködik, természetesen hagyni kell, nem kell visszafogni.De te direkt ne ültesd, mert még nagyon nem áll rá készen.Én mikor ennyi idős volt, vízszintben toltam még a babakocsiban is. 6-7 hónapos kora körül kezdtem picit (kb. 45 fokban) megemelni a háttámlát.Azoknak van igazuk, akik azt írták, hogy nem szabad!A saját gyerekeddel szúrsz ki!Nincsenek még a hátizmok úgy megerősödve, hogy elbírják.Gyógytornász anyuka vagyok
2011. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De igen, árthat! Hagyd, hogy erőlködjön, majd magától felül. Amíg nem magától csinálja, addig terheli a gerincét! Pláne sokszor!
2011. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Húúú...hát naggyából azonos válaszok születtek.Sajnos nincs pihenőszékünk.De amint kicsit feljebb kerül mint a vízszint, azonnal elkezd erőlködni felülni.Én is csak a kis kezét fogom meg, és szinte csak magától ül fel.Sajnos, eddig az ölemben is rengeteget ültettem,étkezés után, játék közben, de remélem még nem túl késő kicsit visszább fogni a dolgot.Jövő héten megyünk nyaralni, és a fekvős babakocsi helyett a félig ülőset akarom magammal vinni.Semmiképpen se tegyem?
2011. júl. 18. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!