Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell szoptatni egy...

Meddig kell szoptatni egy babát? Megmondom őszintén, én nem szeretném 1-2 éves koráig. És már 4 hónaposan megkezdem a hozzátáplálását.

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha 4 hónaposan megkezded a hozzátáplálást,akkor kb. egy éves korára magától abbahagyja a szopást. Természetesen a szoptatást folyamatosan kell kiváltani egy-egy étkezéssel.

Az csak újabb szokás,hogy évekig szoptatják a babákat.

2011. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

az is egy szokás hogy megkérdezzük mit kell tenni,és elnyomjuk az ösztöneinket. te vagy az anyja,úgyis az lesz amit te akarsz.mégsem szoptathatsz úgy hogy közben arra gondolsz hogy szállj már le rólam.

mindenki maga dönti el.

én 17hónapig szoptattam mert így akartam.

2011. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fokozatosan válts ki étkezéseket, én 1 éves koráig terveztem, de 11 hónaposan ő fordult el és nem kérte többet.

kb 9-10 hós korára tudod a napközbeni étkezéseket kiváltani, vagyis nekem addigra sikerült, akkor evett annyit étkezésenként. 9,5 hós korától csak reggel-este éjjel 1 alkalommal cicizett. majd 10 hósan elhagyta a reggelit,10,5 hósan az éjszakait, és 11 hósan az estit. De nekem ő "csinálta" nem eröltettem semmit.Nekünk így volt jó.

2011. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Megkezdheted, legfeljebb növeled az emésztőrendszeri problémák, allergiák kockázatát. Nem viccből ajánlják, hogy 6 hónapig csakis anyatej, ennek hiányában tápszer. Legalább 6 hónapot bírj ki kizárólagos szoptatással a gyereked érdekében, nem gondolom, hogy ez nagy áldozat volna.
2011. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
én is elkezdtem 4hósan a hozzátáplálást,de még sem akarta abbahagyni a szopizást.20 hónapos koráig cicizett..!
2011. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Azért nem képzavar, ez egy újabb szokás-ősanyáktól?

Addig szoptatod, amíg akarod, akár egy percig sem kellett volna.

2011. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Megértelek. Én sem tettem volna, mondjuk sajnos csak 2 hétig volt tejem (amit sajnálok). Amikor már foga van, akkor elválasztottam volna. Most lesz 11 hónapos a lányom, még mindig nincs neki, szóval valószìnüleg 1 éves koráig tettem volna.

Hozzátáplálni 6 hónaposan kezdtem fokozatosan. Elötte csak 1-1 kanállal kóstoltattam, hogy szokja az ízeket. Ìgy is marha nehezen szokta meg a kanállal evést, sokat szenvedtem vele mert nagyon hisztizett. 8 hónapos korától lett zökkenömentes.

Úgy csinálod ahogy jónak látod, szerintem 4 hónaposan elég ha még csak kóstolgat. Úgyis látni fogod mikor érik meg rá, mert szerintem az én babám sem volt rá érett 6 hónaposan, de a védönö meg a gyerekdoki nagyon eröltették neki. Hát nem tudom....

2011. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon furi a hozzáállásod,de ez a te döntésed. Bár nem értem miért jobb az amivel pacsmagolni kell és még drága is.

Nincs előírás meddig kell szoptatni, de a baba érdekeit nézve, legalább 6 hónapos koráig ajánlott.

2011. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs kell. Ha te 2hétig szoptatsz akkor 2hétig.. Ha2évig akkor 2évig. De majd kialakul,de szerintem a fél évet csak szopival ki lehet birni.
2011. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Nem kell,de ennél jobbat nem tudsz neki adni.Én sem akartam csak 6hós koráig szoptatni.Aztán ugy ment el az idő hogy akkor még napi 8 szopi volt és már mellette 3 szilárd kaja is.Most 10hós és még napi 3 szopi van.Aztán úgy gondoltam hogy majd akkor 1 évesen abba hagyjuk.Na,ja!Csakhogy szeptemberben lesz 1 éves és utána jön ugye az esős,nyúlós idő amikor mindenki megfázással küzd.Tehát én nem akarom kitenni ennek a babám és ha szoptatással tudom megvédeni a betegségektől(vagy csak segíteni az immunrendszerét)akkor így jártam.Szerintem még te is végig fogod ezeket gondolni.De mindenképp Te döntesz!Ha nem akarod akkor nem fogod.
2011. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!