Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Fogzás 3 hónaposan?...

S. O. S. Fogzás 3 hónaposan? Vagy más lehet esetleg?

Figyelt kérdés
Tünetek:Napközben nagyon nyűgös,ömlik a szájából a nyál,eszi az öklét,cumit alig fogadja el...Nem lenne gond vele,de most még a láza is kúszik felfelé!Normális a láz is?Vagy összeszedtünk valamit?Milyen praktikákat ismertek a tünetek enyhítésére?NAgyon sajnálom szegénykémet.:(
2011. júl. 19. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 4 gyerekemnek 3 hónaposan bújt ki az elsö foga, de a családban több másik gyereknek is.


Lehet, hogy nálatok is igy lesz.

2011. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, az én fiamnak is 3hósan jött az első, 4hósan meg a második. Ez biztos az lesz. Általában fogzásnál 3 napos láz szokott fent állni. Csak akkor kell csillapítani, ha 38fok felett van, addig nem láz, csak hőemelkedés így csillapítani sem kell. Nurofen szirup vagy lázkúp szükség esetén.
2011. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ritka,de vannak babák akiknek már elindul a fogzás 3 hónaposan,és lázzal is járhat!

Kisfiamnak ugyan ezek a tünetei voltak 7 hetesen (láz nélkül),5,5 hónaposan jött ki az első foga,rá 2 napra a második!

Dentinox gél nagyon jó rá!

2011. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányom is csinálta 3 hónaposan, hőemelkedése is volt, folyton rágott és nyálzott, mégsem lett fog belőle. Ha szerencsétek van, akkor nálatok kijön, nem csak a fogcsírák mocorognak. Mert én amondó vagyok, hogy ha már szenved szerencsétlen, akkor legalább legyen miért.
2011. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fogzás soha nem okozhat lázat! Max emelkedett hőmérsékletet. A fogzás alatt viszont a kicsi szervezete kevésbé ellenálló a különféle vírusokkal szemben, így könnyebben lebetegszik. Állítólag azonban lázas állapotban gyorsabban bújnak ki a fogacskák.

Ha lázas, akkor adj neki Nurofent, vagy Panadol babyt, esetleg Germicid-C-t. Nem tudom nektek mit javasolt a doki.

[link]

2011. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Remélem hogy nem megy feljebb a hője,fürdés után mértem neki 37,6-ot.:(

Remélem hogy gyorsan kibújnak a fogacskák,mert rémálom volt ez a nap...Na meg persze jó lenne ha nem szenvedne ennyit,nagyon rossz nézni így,hogy alig tudok neki segíteni.:(

2011. júl. 19. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nem fogzás, bár lehet már mocorognak a fogak, és érzi a picur! De az is lehet, hogy az időjárást érzi! Az én lányom is 3 hósan kezdett nagyon nyáladzani, és mindent rágni, most lassan 9 hós, és még egy foga sincs! Kétszer volt ilyen 38 körüli a hőmérséklete, mindig azt hittem, hogy a fogától, de kiderült, hogy csak valami kis vírus, amit felénk három napos láznak mondanak! Sok mindent okoz a fogzás, de az is igaz, hogy a szülők hajlamosak mindent a fogzásra fogni! Ezt most nem rád értem, ne értsd félre, csak az ismeretségi körömben! Egy gyereknek is vannak rosszabb napjai, ugyanúgy, mint egy felnőttnek, amikor nyűgösebbek!
2011. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk, én is épp tegnap írtam be hasonló kérdést. Pénteken lesz 3 hónapos a lányunk, és három napja rémesen nyűgös, de tegnap volt a legrosszabb eddig. Alig aludt, és kétszer is az volt, hogy letettem nagy nehezen, elszundított 2 percre, aztán olyan üvöltésre szaladtam be, mint amikor anno oltást kapott. Csak vállon nyugodott meg pár perc alatt, de én is totál ki voltam a tegnapi naptól. :(

Nem hiszem, hogy front miatt lehet, mert eddig sose reagált így semmire, plusz neki is folyik a nyála, és három napja öltögeti a nyelvét is .

2011. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A nyáladzás elkezdődik 3 hónapossak kb. de az nem azt jelenti, hogy már ki is fog bújni a fog! Nem szabad mindent a fogra fogni! Az én gyerkőcöm is 3 hónapos kora óta nyáladzott, és már 7 hónapos, de fog még a habokban! Egy gyereket igen is, megviselhet a front, meg vírust is bekaphatott, megizzad, megfújja a szél, és annyi! Meg simán rossz napja is lehet! Ne fogjatok ilyen könnyen mindent a fogra! Főleg ne 3 hónaposan! Vagy ha egy éves koráig nem nő ki a foga, minden nyügis napot a fogra fogtok fogni?
2011. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat!!Túl éltük a tegnapi napot,de nagyon nehezen...senkinek nem kívánom...:(Ma már nyugodtabb,vigyorog,csak néha nyüszög egy kicsit,viszont az ínye az hófehér elől.:)A két első fog helyén.:)A hője lement,most már csak 36,8.:)Most pihenünk.Végre.

Mindenkinek szép napot!

2011. júl. 20. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!