Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 v többgyermekes Anyukák,...

2 v többgyermekes Anyukák, bennetek is voltak hasonló félelmek a tesoval kapcsolatban, vagy tényleg én vagyok nem normális? Többi lent.

Figyelt kérdés

14hónapos a nagyfiam. most ujra babát várok, 9hetes vagyok. a teso tervezett volt, clostit is szedtem h sikerüljön,s nagyon boldogok is vagyunk h összejött igy szerettük volna.

de bennem olyan beteg gondolatok vannak...nyugtassatok meg h nem én vagyok idióta, hanem másban is megfogalmazódtak ezek a félelmek anno. a fiamat imádom..el nem tudom mondani mennyire. s attol félek, h a tesoját nem fogom tudni ennyire szeretni mint őt.mert ezt a szeretetet ugy érzem semmi nem érheti utol.

megkérdeztem anyum, s mondta h nyugi, amint megszületik, ugyanezt a határtalan szeretetet fogom iránta is érezni.

remélem h igy lesz,mert nagyon lelkiismeretfurdalásom van már most az ilyen gondolataim miatt...


2011. júl. 26. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A szeretet megtöbbszöröződik és jut mindenkinek, ne aggódj! A lányom ugyanennyi idős volt mikor kiderült hogy (szintén tervezetten) lesz kistesó, aztán ami nem volt tervben: 8 hetesen kiderült hogy ikrek. Lassan 1 évesek a fiaim, imádom őket, kis ragaszkodó gazemberek már.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, szerintem amint megmozdul a pici, már változni is fog az érzésed.

Sok boldogságot!

:-)

2011. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is. Most várom a Picit. Félek magamtól, hogy mi lesz. Leginkább attól is félek, hogy a lányomnál volt egy elég kemény időszak, amikor nem tudtam őt úgy szeretni, ahogy akartam. Most viszont maximális a szerelem:) Félek, hogy a Pici iránt, hogy fogok érezni, mert azért nehezebb lesz az életünk két gyerekkel. De engem is megnyugtattak a nagyszülők, hogy szeretet az jut mindenkinek és ugyanúgy fogom a Picit is szeretni. A nehézségeket pedig segítenek majd lekűzdeni.
2011. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. 10 éves a lány, 12 hetes a kisfiú. Én egyke vagyok, el sem tudtam képzelni milyen 2 gyerekkel, ráadásul fiú...Meg milyen amikor 2 gyerek van....De aztán nem érinti a kicsi iránti szeretet a nagy iránt érzettet. Teljesen független attól. És mindegyiket máshogy szereti az ember. Mikor még terhes voltam, a lányom megkérdezte, hogy kit fogok jobban szeretni. Én visszakárdeztem, hogy a 2 cicánk közül melyiket szereti jobban? Azt mondta, hogy mindegyiket. Egyiket ezért, a másikat azért. Na, látod, mondom, az, hogy itt lesz a tesó, attól még ugyanúgy szeretlek.
2011. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj de aranyos vagy! Biztos jó anyuka vagy és leszel, hiszen foglalkoztat ez a kérdés, tehát törődsz vele. Nekem 3 babám van és mind a 3 születésénél végig éltem ezt én is. Imádom őket és ha még 1o lenne, azokat is pont ugyan annyira tudnám szeretni. Amint a karodban tartod majd elindulnak az érzések!

Mikor az első babámat vártam, arról beszéltünk a férjemmel, hogy el nem tudom képzelni, hogy a férjemen kívül mást is tudok majd szeretni. Mikor a kislányunk megszületett, kaptam még egy szerelmet. Így voltunk hármasban, majd négyesben és 2 hónapja már 5-en vagyunk és nagyon jól működik minden!

Szép babavárást és sok szeretetet kívánok neked!

2011. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális! Ezen szerintem mindenki keresztülmegy. Elmúlik, ahogy megszületik.Én pl(2 gyerkőcöm van) a kicsi 8 hónapos, újra babát várok és szinte megrémültem....Aztán eszembe jutott, hogy volt, mikor Őt vártam, akkor is megrémültem....aztán ahogy nőtt, fejlődött, mozgott, láttam az Uh-on, egyre jobban imádtam már! És mikor megszületett!!!!!
2011. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

jó h ennyien irtatok, köszönöm!

megnyugtat mindenkinél felmerült azért ez az aggáj, s nem nekem kell pszihologushoz mennem:)

mégegyszer köszönöm, és sok boldogságot minden kis családnak:)

2011. júl. 26. 09:27
 7/7 anonim ***** válasza:
normális kérdező amiket érzel
2021. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!