Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok anyukák, hogy...

Hogy bírjátok anyukák, hogy minden nap szinte ugyanaz, minden ugyanúgy történik a babával?

Figyelt kérdés

aug.15-én lesz 6 hónapos a kisfiam.

Nagyon cuki,meg minden,minden ok vele.

De ugye,minden nap ugyanaz történik.....,4 óránként etetés,állandó pelenkázások.

sokszor már minden unalmas....tv nézés,vásárlás(kaja),főzés

Nincs ezzel gond,csak nagyon monotonná tudnak válni a napok.

Nincs igazából hétvége se,mert az is ugyanolyan...

Apa ugye dolgozik,így szinte mindig egyedül vagyok a picivel.

Néha nem egyszerű ezt a magányt elviselni......

Ti hogy oldjátok meg ezt az érzést?


2011. aug. 4. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ki kell mozdulni! Szerezz társaságot magadnak, csináljatok közös programokat, máris nem lesz unalmas.

Nekem 3 éves a fiam, de sosem unatkoztam még vele, mindig megyünk valamerre pár hónapos korától. És nem mindig az a program, hogy játszótér, és haza.

Sok játszótér van a környéken, mindig máshova megyek vele.

2011. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom másfél éves és még mindig a napi rutin az úr :-),kezdetben furcsa volt, de mára teljesen természetes, és ahogy nő úgy csinál egyre több új dolgot és nagyon jól elvagyunk, a napok látszólag egyformák, de én megszoktam és megtanultam ezzel együtt élni. Nálunk is én vagyok a gyerekkel, a férjem késő estig dolgozik.
2011. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

októberben szültem, az eleje nagyon kiborító volt!!!reggel 4-5től általában nem aludtunk, akkor még sötét volt ugye jó ideig, aztán korán sötétedett, esélyem sem volt, hogy elmászkáljunk, tényleg kivoltam....

De most már jobb.10 hónapos a fiam, sokszor átmegyünk szüleimhez,meg ha tudok barátnőhöz.

Ami nekem nagyon nehéz, hogy kicsi panel lakásban lakunk, a konyha külön van, így nehéz megoldani a főzést mikor ébren van.Viszont egyhuzamban csak fél órát alszik, napi 3x!Ez az idő annyira nagyon hamar elmegy, hogy semmire sincs időm...Szóval én ezért is szeretek átmenni szüleimhez, mert tesóim is otthon laknak még, így tudok picit ülni míg más játszik vele:)

Amúgy igyekszem úrrá lenni ezek fölött az érzések fölött, mert sokat nem tehetek...ráadásul egyszerre nő 3 foga, náthás, nyűgös, hát az elmúlt pár nap elég fárasztó volt, remélem mostmár jobb lesz:))

Mindig arra gondolok, hogy szedjem össze magam, mert mikor jönnek a tesók, durvább lesz:)

2011. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én folyton jöttem-mentem baba előtt és most (1 éves) újra jöhetek, mehetek vele, nem akkora gond etetni, altatni stb. De nem egyszerű, hiába volt mindig teendő, akkor is elég unalmas a monotonitás. Addig elég magas volt a tel.számla, mert mindig dumálhatnékom volt...menjetek sétálni sokat.
2011. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.En jol viselem.Most 8honapos a lanyom es nem tunik monotonnak .Sokkal rosszabb volt mikor dolgoztam napi 13 orat na az monoton volt de nagyon.Minden nap felkelni melo hazamenni furdes vacsi filmezes es alvas.Ha valaszthatok akkor maradok itthon a gyerekkel.Nem mindennap ugyanazokat jatszuk igy annyira nem gaz.Mindig mashol setalunk.

Ferjem delutan er haza a munkabol de ugyanugy en etetem,cserelem a pelusat,nincs is ezzel semmi baj.

Nem hianyzik semmi ami a terhesseg elott az eletem resze volt.

De megha hianyozna sem tudnek mit csinalni ugyanis 2000kilometerre vagyunk a nagyszuloktol.

2011. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én elvagyok. Az én lányom 24-én lesz 6 hónapos. Ha jó az idő, akkor megyünk minden felé, postára, bevásárolni, csavargunk.

Az nem olyan jó, amikor ilyen esős az idő, mint ma. Ilyenkor max. a teraszra megyünk ki nézelődni, így hosszúak a napok.

Mondjuk kb. 1 hónapja még én is bele akartam őrülni a monotonitásba. De most már sokszor leteszem ide magam mellé a szőnyegre, tök jól elvan, én meg netezek, zenét hallgatunk.

Nálunk nincsenek nagyszülők, meg senki olyan rokon, aki jönne naponta, vagy akár hetente. Max. 1-2 havonta. Néha elmegyünk babás barátokhoz. Persze az sem kikapcsolódás, de legalább kimozdulunk.

2011. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Néha nagyon ki tudok lenni a monotonitástól, főleg mostanában, mert 3,5 hónapos és babakocsiellenes lett. :S Nem nagyon tudok vele lemenni, mert egyedül még nem vagyok profi a mei tai felvevésében. A szüleim sajnos másik városban laknak, így hozzájuk nem tudok átugrani, anyósom lakik közel...hozzá meg nem akarok. Igyekszem napközben elfoglalni magam, kézműveskedem, ékszereket készítek, amikor pedig megjön a párom, és az idő is jó, akkor irány a séta, bolt, beszélgetés együtt.

Én azt viselem a legnehezebben, hogy beszélek-beszélek és ugye nincs, aki válaszoljon egész nap. :)

2011. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!