Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak mikor úgy...

Mit csináljak mikor úgy érzem, nem bírom?

Figyelt kérdés

Reggeltől estig,hétfőtől vasárnapig egyedül vagyok 2 kicsi gyerekkel.

Éjszaka nem alszok,napközben sem megy,és érzem egyre jobban készül felrobbanni bennem valami.

Nem akarok kiabálni a gyerekeimmel,de ma azon kaptam magam,hogy kiabálok.1 és 2 éves gyerekeim vannak.

Folyton gyilkolnák egymást,a nagy mindent elvesz a kicsitől,kergetik egymást,de mégsem lehet okom panaszra.

Hogy kezeljem a dühkitörést,amikor mindegyik nyafog,nyavalyog?

Ha wc-re megyek,mintha eltűntem volna,úgy ordibálnak értem,pedig mindig megmondom nekik,anya pisilni megy.

Valaki hasonló cipőben?


2011. aug. 4. 16:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy hiába szólok férjemnek segítsen este az altatásban,valahogy sosem jön a segítség. :(
2011. aug. 4. 16:29
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

dettó, csak 1,5 és 3 évesek

ha ilyen esős idő van ,az gyilkos nap, nem tudunk kimenni a kertbe, hogy kirohangálják magukat. Most leraktam őket aludni, de a nagy 1 órán keresztül állandóan pisilni járt, mert nem álmos. Fel is keltette a kicsit, így mindketten nyűgösek lesznek a nap hátralévő részében. Ilyenkor csak a nagy levegővétel segít és amibe csak tudom bevonom őket (főzés, takarítás, ruha hajtogatása), bár többet kell utána takarítanom és lassabban haladunk hárman, mintha egyedül csinálnám, de el kell foglalni őket valamivel.

2011. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Fúúú, mintha magamat olvasnám...

Nem tudom a választ, de néha úgy érzem, elmegyek itthonról. Vagy mindjárt iszok egy sört vagy kis kávélikőrt. A végén persze még erre sincs időm :-/ Úgyhogy várok, majdcsak nagyobbak lesznek :)

2011. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, ez bizony nehez helyzet. Baratno, anyukad, anyosod nincs a kozelben, aki neha-neha be tudna segiteni?

A ferjed ennyit dolgozik? Meg hetvegen is? Muszaj, hogy legyen egy kis nyugtod valahogy, mert a benned levo feszultsegek komoly gondot okozzhatnak.

2011. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát....valahogy a férjednél kéne kezdeni a változást. A gyerekek gyerekek maradnak,nem lehet őket elcsendesíteni és egy helyben tartóztatni. Ha legalább este lenne segítséged,neked is könnyebb lenne.

Azonkívűl jársz el valamerre a gyerekekkel? Nem csak játszóra,hanem néha a te boldogításodra is:) pl. vegyél magadnak valamit vagy hasonló...

Miért is nem segít a férjed?

6 hós ikrek anyukája

2011. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

A gyerekeket szoktasd rá az éjszakai alvásra,akkor te is tudsz aludni. Nappal sem kiabálni kell rájuk,hanem határozottan megtiltani,hogy elvegyék a másik játékát. Különválasztani őket,bevinni a szobájukba stb.

Ha mindent rájuk hagysz,akkor ez csak rosszabb lesz.

2011. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xStefix ***** válasza:
32%

Én a férjemet raknám először rendbe, de nagyon, ha így viselkedne velem/velünk!

Szerencsére én csak hírből ismerem az ilyesmit.

2011. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Hát most én se vagyok valami jó paszba.Ez a nyári szünet nagyon betett nekem.4 gyerek van.Ebből 3 már iskolás.A 4.pici.Mivel 1 gép van szinte ölik egymást,hogy mikor ki ül ide.Már alig várom a szeptembert.Mivel már 4 hete rossz idő van,így szinte kimozdulni se tudunk.

Most jelenleg a szorongás miatt antidepresszáns gyógyszert s fél nyugtatót szedek naponta.Különben van,hogy nagyon elkap a sírás.Az én tapasztalatom,hogy kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond!

2011. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Minél több friss levegő! Én ha csak nem szakad az eső, nem fúj orkán erejű szél, a szabadban vagyok velük. (3 van) Csodákat művel, ha lefáradnak! A férjed pedig vegye ki a részét a munkákból!
2011. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 16.59-es nem irigyellek de mikor vállaltad a gyerekeket nem tudtad mire számíthatsz?Amúgy le a kalappal előtted de én most tudom,hogy nem vállalnék ennyi gyereket!
2011. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!