Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselkedik most 13-15...

Hogyan viselkedik most 13-15 hónapos babád? Miket csinál már? Miket eszik és hogyan? Mindenre kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Az enyém már rendesen tud pl. hisztizni is és bizony megüt /persze nem olyan erővel/, ha valami nem tetszik neki, vagy épp olyanja van. Erről le szeretném szoktatni, de nem tudom, hogyan...:S A tiétek is csinál ilyet?
2011. aug. 9. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom épp ma 14 hónapos. Akaratos, hisztis gyerek, de eddig még kezelhető. Igen, néha ő is megüt, mert épp játszik, de olyankor mindig úgy csinálok, mintha nagyon fájt volna, szomorú arcot vágok stb. Ilyenkor ő is elkomolyodik, jön megpuszil, megsimogat. Tanítottam neki, hogy kell simogatni, cicát, kutyát, anyát:) Egy éves kora körül néha harapott is, de olyat, hogy belilult a helye. Arról úgy sikerült leszoktatnom, hogy úgy tettem, mintha észre sem vettem volna, mert egyébként tetszett neki, hogy felszisszenek, viccesnek találta, azt hitte jó játék.

Hisztizni ő is tud, egyszerűen nem veszek róla tudomást, két perc múlva mosolyogva jön utánam.

Evés: mindent eszik, már tud kanállal is egyedül, ha megfelelő állagú az étel, mert egyébként az ölébe pottyantja. Csak etetőszékben etetem, ha nem bír megülni a helyén, akkor nem éhes.

Nagyjából azt csinálja amit a többi hasonló korú gyerek, nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi, ilyen korban már olyan sok mindent csinálnak, hogy felsorolni is nehéz.

2011. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15 hos kislanyom egesz nap futkarozik, mondogat babanyelven, hisztizik, de nem veszek rola tudomast, enekel sajat szovegu es hinta palinta dallamra, tudja hol a cicije, az okos feje, cipot akar felhuzni kisebb nagyobb sikerrel, labdazik naphosszat, puszil de csak amikor kedve van, altalaban furdetes utan kapok egy koszi-puszit, uj helyen nagyon csendes de 10 perc utan ove a vilag.
2011. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos a fiam!


Hát mit ne mondjak, ő is tud hisztizni.Nagyon akartatos!Hisztizéskor hátravágja magát,és úgy visít..ha megpróbálok nem odafigyelni, akkor annál jobban, ezért akkor mindig az ölembe veszem,és megpróbálom elvenni a figyelmét.Általában sikerül, a mobilommal mindig le tudom kenyerezni!:))


Ő is dumálgat, a maga kis nyelvén.Mondja, azt hogy:

-mem=nem

-ana=anya

-de

-baba

-mama

-dede=gyere

-kaka=kapcsoló(távirányító)


Nagyon szeret játszani, főleg labdázni, a függönyt tépkedni,és mindig ott kutatni, ahol nem kéne:))Bemászik a szekrénybe ,és pakol stb... Játszótéren homokozni, csúzdázni.

Ő még csak most tanul járni, kézenfogva már ügyes, de önállóan is megtesz jó pár métert, de többnyire még mászik, de azt ezerrel:))

Bújós, imádja magát a hasamba fúrni, ölelget, puszilgat(főleg fürdés után, alvásnál).

Igazi kis szeretet gombóc, rengeteg energiával!:)

2011. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14:57 vagyok.

Még azt elfelejtettem, hogy ő már majdnem mindent eszik, de nincs neki külön főzve azt eszi amit mi.

Kedvenc a krumplistészta , húsleves.Én etetem kanállal, ő még inkább csak pancsolna benne.

De a kiflit, túrórudi, keksz, sajt, amit fel lehet darabolni, azokat egyedül eszi.


Még az ütésre visszakanyarodva, engem játékból szokott megütni.De nem jellemző.

Ha esetleg még is csinálja,én is szomorú arcot vágok,és akkor megszeppen, nem is csinálja tovább.De ahogy írtam is ez nem jellemző.

Nem kell neki pépesíteni már semmit.


11 foga van,+ 1 úton:)

2011. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 hós a kisfiam. Ütni nagy ritkán szokott, meg néha csíp. Hiszti nem vészes, általában rájövünk mit akar elérni.

Beszéd: anya, mama. Ezt mondja mindenkinek, még az utcán is ha valaki szimpi neki.

Kedvence a labdázás, és a fogócska, bújócska. Na meg eldugni a dolgokat extrém helyekre. A WC ülőke tetejét mindig zárni kell. És már nem használok felmosóvizet (volt benne már minden), hanem hagyományos felmosó ronggyal. Ő is szépen fejéhez teszi a telefont, de nem szól bele semmit. próbálja felhúzni a zoknit és a cipőt.

És hát a kedvencem: ha már valahonnan menni szeretne vadul elkezd pápázni. Ha le akar menni a játszóra, akkor odahozza a kinti cipőjét.

Rengeteget szeretget, a játszón is.

Evés az sajna mostanában elég körülményes, mivel nem eszik kenyeret, nem iszik tejet. Én szoktam hagyni, hogy tapicskolja az ételt, meg gyakoroljuk a villával evést. Iszonyat rumli szokott lenni.

2011. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia...hát most h olvastam titeket megnyugodtam h a harapdálás meg az ütögetés nem csak nálunk van.A kisfiam 14 hónapos.Most bújt ki a 7. foga.Egyedül eszik...a kanalat most tanuljuk...de csak ha nagy éhes.Van h megyek utána úgy eszik.Naggggyon akaratos baba és nagyon durva,ha begurul.Bilizni még nem bilizik,de jelez ha tele a pelus.Sokat gagyarázik ... az ana=anya nagyon megy neki.Egy nap 1-2x alszik,nem alussza át az éjelt.Utálja a babakocsit,szeret gyalog menni.Szedi a virágot és minden követ megmozgat.Figyel a repülőre,autóra,buszra járműre :)Pohárból is iszik már..alváskor kell neki a cumisüveg.Szóval igazi kisfiú :)

Minden anyukának boldog babázást :)

2011. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15 hós a fiam.

Evés: villával szebben eszik, mint kanállal, mert a kanalat kifordítja, viszont akaratos, ha olyanja van, még azt sem viseli el, ha a kanlaat megfogom, szóval néha nehézkes az evés:-)kedvenc: húsleves, paprikáskrumpli, bolognai spagetti, gyümölcsleves ezekből minden mennyiség jöhet:-) a drabosakat szépen egyedül eszi.

szépen iszik pohárból, de csak evés közbe, napközben csőrös itatója van. gyümölcsmániás.

alvás: mostanság éjjel egyszer felsír, most próbálkozom az éjjeli fénnyel, nem tudom miért kel, lehet a sötét, vagy csak rossz szokás, mert ugyanabban az időben ébred. napközben 2_alszik. de 1 óra, du.2 óra. sajnos legújabb , hogy 6 körül kel, ami ma fél 6 volt:-( viszont most alszik vissza. Szépen ügyesen a kiságyába egyedü:-) sokáig ringatni kellett, de magától leszokott róla.


Séta/Játék: imád egyedül menni,korán indult el, de még mindíg nem stabil(szerintem ennek az oka)babakocsit is szereti, "műanyag"játékok nem igazán éredklik, kavics mániás, és állatimádó. néha tologatj a kisautokat. ami leköti az a könyv.


Beszéd: mindennek mondja az elejét, egész nap be sem áll a szája(tiszta anyja), pont a napokban gondolkodtam leírom miket mond(kedvencem ahogy monjd a só:-)), engem csak A-nak hív, vagy néha nyanynaának, de csak ha kifogyott az inniválója, akkor szemrehánóan közli---AAAAAAA- :-) ja, pár napja, bement akonyhába, kivett egy tányért, odajött, és akezembe nyomta---ÉÉÉ----(éhes), hát annyira cuki volt.


a gyerekdalok és mondókák c. dvd t nagyon szereti, az egyetlen amit néz, és én is olyankor tudok haladni az aktuális teendőimmel.

ha nem aslzik, akkor megy..megy..megy...és megy:-)

2011. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, 14 foga van, és jönek az alsó szemfogak is.lassan kész a fogsor:_) hiszti: nem vészes, általában oka van. ja, és tudja mit nem szabad, de csakazért is csinálja, de mondja közbe -nana-:-)
2011. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13 hós múlt a kislányom. Egy hete kapaszkodás nélkül megy, ha akar, de sokszor még inkább mászik, de azt nagyon gyorsan. Akaratos, ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja, vagy nem engedek valamit, elkezd hisztizni, és hátra dobja magát. Ezt eddig szerencsére a kövön még nem csinálta. Tapsol, puszit ad, integet, az ágyról tolatva lemászik. Beszélni nem igazán beszél, csak a szokásokat mondja még, de nem tudatosan. Sok mindent eszik már. Kanállal néha betalál a szájába, de inkább belenyúl és úgy rakja a szájába. A kenyeret, felvágottat, sajtot egyedül eszi, azt már ügyesen tudja. Pohárból csak úgy iszik, ha én is fogom a poharat, azt meg sem fogja. És a Te babád miket csinál?
2011. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!