Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel újra hajnalban enni?

Miért kel újra hajnalban enni?

Figyelt kérdés

Ma 4 hónapos a lányunk, kis súllyal született időre, nem régen lépte át a 4,5 kg-ot. Egészen jól beállt nála már egy ritmus, rátért a napi 6 evésre. 7-kor fürdetjük, annál tovább nem nagyon lehet húzni, mert már álmos. Az evésétől függ, volt amikor 6-fél 7-kor evett, van amikor a fürdés után. Eddig mindig fürdés után evett, de nem akartuk 6-ra előre hozni a fürdést, és tovább tolni 8-ra sem, mert addigra már nagyon álmos.

Lényeg a lényeg, hogy általában fél8-8-kor elaludt. A védőnő javaslatára fél10-10-kor még félálomban megetettük, így általában 6-7 között kelt, többnyire 6-kor, időnként fél 7-7-kor.

Tegnap előtt napközben eléggé össze-vissza evett, többször is több részletben, nem nagyon oda figyelve, de amúgy más gond nem volt. Fürdés után talán 80 ml-t evett, pedig 120-at szokott, és fél 10-kor is csak kb. 60-at. Ennek tudtuk be, hogy 4:45-kor kelt. Visszaadtam neki a cumit, megitattam, de egyértelműen éhes volt. Evés után be is aludt még majdnem 8-ig.

Tegnap is picit össze-vissza evett, de legalább megette a megszokott adagjait, este és fél10-kor is 120 körülit. Ennek ellenére ma megint 5 után kicsivel felkelt. Megint próbáltam cumit, inni adni, de egyértelműen éhes volt. Benyomta a reggeli 150 ml tápszert, aztán be is aludt. Ellenben felébredt 6:20-kor, kicseréltem a pelust, ásítozott, csuklott 10 percig, de nagyon ébernek látszott, azóta nem aludt vissza, nézelődik, ilyesmi.

Szerintetek miért kel ennyivel korábban enni? Másnak is volt ilyen? A tetejében csütörtökön megyünk oltásra is, az előző után nagyon nehéz napjaink voltak, és most elég rossz lesz eleve hulla fáradtan végigcsinálni az oltás utáni időszakot. :(


2011. aug. 22. 07:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan már 7,5 hós, de neki most van olyan időszaka, hogy próbálkozik a mászással és egyebekkel.Reggel 8-kor kel (nagyon régóta)megeszi a 150 ml tápszerét(ennyi az igénye és van, hogy ebből meghagy akár 60-80 ml-t is, de eddig nem volt gond.)Kibírta a 3,5-4 órát két etetés között.Ma 70 ml-t hagyott meg reggel, 10-kor meg(mikor aludnia kellett volna)üvöltött a kajáért.Adtam neki 90 ml-t (nem akartam, hogy az ebéd rovására menjen a dolog), 11.15-körül sikerült végre elaludnia, de előtte megint megevett 70 ml körül.Tehát most ott tartunk, hogy háromszor evett reggel óta, most mjeg alszik, pedig csak egyszer szokott reggel és utána korai ebéd van.

A lényeg, hogy így borul az egész napunk evésileg és ilyenkor előfordul, hogy felébred éjjel enni (8hetes kora óta átalussza az éjszakát)vagy hajnalban 4-5 óra körül, de akkor visszaalszik.

Én azt tudom neked javasolni, hogy ha már kialakított magának a babád egyfajta napirendet, akkor ahhoz tartsd magad, amennyire csak tudod és talán visszaállnak a régi dolgok :)

7,5 hós kiscsaj anyuja

2011. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ma megint 6:20-kor kelt, nem tudom min múlott most ez, mert ugyanúgy a fél 10-eskor nem túl sokat evett meg.
2011. aug. 23. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!