Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezditek a hozátáplálást...

Nittababy kérdése:

Mivel kezditek a hozátáplálást és hogyan készited el neki?

Figyelt kérdés
úgy gondoltam miből menyit teszel bele!!
2011. aug. 23. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
reszelt almával kezdtem és abból is csak az első kóstoltatásra egy-két kanállal, utána naponta emeltem az adagját!
2011. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegnap volt ilyen kérdés, link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Egyszerre csak 1 ételt szabad kóstoltatni.

2011. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is almával kezdtem, lereszeltem és először csak a levét adtam neki, 1-2 kanállal, majd később a lereszelt almapürét kapta.

Egyszerre valóban csak egy ételt lehet neki adni, hogy kiderüljön mire allergiás és ne terhelje meg a pocakját.

Másodjára őszibarackot kapott (nem volt szezonja, így bébiételben kapta).

Utána jött a sütőtök, amit megfőztem vízben és leturmixoltam.

Utána almát kevertem össze főtt krumplival, később sárgarépát főztem neki és szintén leturmixoltam.

Ezek voltak a legelső ételek, amiket fokozatosan vezetettem be, mindig csak 1-2 kanállal először.

Ha valami nem ízlett neki elsőre, akkor összekevertem vagy tápszerrel vagy a különféle a gyümölcsöket, zöldségeket valamelyik másikkal. Pl. almát krumplival, répát sütőtökkel.

Az első adagok még kis mennyiségek voltak, mondjuk 20 gramm alma, 10 gramm krumplival.

Aztán napról napra lehet emelni az adagokat.

2011. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én almával kezdtem, de akkor tél volt. most barackkal kezdenék.


egyszerre 1 új ízt egyen

és minden újat fokozatosan kell bevezetni. pl.1nap csak 1 kanál préslevet, 2.nap 2kanál (ez már lehet a gyümölcspüré is), 3.nap több kanál.


érdemes délig adni a kiegészítést, hogy lásd a hatását (illetve ha nem bírná, akkor ne az éjszaka legyen nyűgös).


ha nem akarsz még szopit csökkenteni, akkor előbb szopi, aztán kóstolás. ha viszont már az etetés felé szeretnél elmenni, akkor előbb új étel, aztán szopi (vagy tápszer).

2011. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!