Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás most már nem 6...

Hozzátáplálás most már nem 6 hanem 4 hónaptól?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a kislányom. Tegnap találkoztunk a védőnővel aki szólt, hogy lassan kezdjük el a hozzátáplálást almával. Rákérdeztem, hogy eddig azt hittem hogy 6 hónap az ajánlott. Azt mondta, hogy igen úgy volt, de mostmár nem, csak gabonát, kekszet meg ilyeneket nem lehet tejbe rakni, almát már négy hónaptól adjak a gyereknek. Megint változik a védőnők nézete?
2011. aug. 24. 12:33
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy anyatejes babáról van szó.
2011. aug. 24. 12:36
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindig változik valami és a védőnők sem egyforma állásponton vannak.

Mivel lányom félig tápszeres volt, ezért nálunk azt ajánlotta, hogy 4-5 hó között adhatok már neki almát, babkekszet.

De anyatejes babának csak 6 hótól ajánlják a hozzátáplálást, legalábbis nálunk. Gondolom máshol más a nézet.

2011. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez van nálunk is. 4 hónapost a kisfiam, csak anyatejet kap, és a védőnő akarja már a gyümölcsöt elkezdeni. Én nem nagyon szeretném 6 hónapos koráig. Nem tudom én se mi legyen...
2011. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Állandóan változnak a nézetek. Te meg döntsd el hogy mikor csinálsz jót, vagy rosszat.
2011. aug. 24. 12:38
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz az almától, de attól se, ha nem adsz neki.


Én sosem kötöttem a védőnő orrára, h hol tartunk, meghallgattam a véleményét, és a saját anyai megérzésemre hallgattam.


Mondta, h az egyévesemnek adjam a kezébe a poharat, hadd igyon egyedül, kipróbáltam, az egészet a nyakába öntötte, úgy döntöttem, h hagyom még ezzel, pár hét múlva újra odaadtam, és simán ment neki az ivás.

Nem szentírás, amit a védőnő, nagymamák, szomszédok mondanak.


Bízzatok magatokban, és a kicsitekben, tudni fogjátok, h mikor minek jött el az ideje:)

2011. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Na látjátok! Itt meg néha vérre menő harcok dúlnak, hogy mit kor kezdjünk. Ők maguk se tudnak 1-2 évig masszívan kitartani az elképzeléseik mellett.
2011. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 xStefix ***** válasza:
83%

Attól függ, te kire hallgatsz, kit tartasz ebben a kérdésben igazi(!) hozzáértőnek.

SZOPTATÁSI SZAKMAI KÖRÖKBEN továbbra is a 6 hónap a javaslat! Itt találsz magyarázatot:

[link]

[link]

2011. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
47%
Az én fiam 8,5 éves, de már neki is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2011. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is ezt javasolta a védőnő. Rengeteget dilemmáztam. 4,5 hónaposan elkezdtem, mert érdekelte őt a mi étkezésünk. Kóstoltattam, ismerkedtünk a kanállal. Most 5,5 hónapos és még nem váltottuk ki a tízórait! Lassú folyamat, én örülök, hogy elkezdtem!

A védőnő azt mondta, hogy sokkal jobb elkezdeni így 4 hónap körül, mint utána kapkodni + leterhelni a baba gyomrát 6 hónaposan. Engem meggyőzött...

2011. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Anyatejesek az ikreim, 6 hónaposak - korr. 4 - és orvosi javaslatra kell elkezdenünk a hozzátáplálást, mert vérszegények és a doki szerint jobb, ha természetes úton jutnak vashoz, mint ha vaskészítményt kapnak. Ez is úgy látszik egy nézet.
2011. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!