Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babát hányszor...

Újszülött babát hányszor teszel tisztába éjjel és hányszor eteted meg?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor nem kel fel magától,hanem huzamosabb ideig aludna pl:sárgaság miatt.Rendesen felkelted v csak beteszed a cicit v a cumisüveget a szájába és kész?Tistába tenni mindíg evés előtt szoktad?
2011. aug. 30. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem volt sárga kisfiam, hagytam aludni, egyszer kelt csak az éjszaka folyamán, és én mindig kaja után tettem tisztába, mert rendszeresen kaja közben rottyantott.

Ha besárgul egy baba, akkor max. 3 óránként fel kell ébreszteni, hogy egyen - én legalábbis így tudom.

2011. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
újszülött korában evés előtt raktam tisztába,meg minden kakiláskor. este nem, csak ha bekakilt. illetve este nem keltegettem,félálomban volt amikor "megébredt" úgy szoptattasm aztán aludtunk tovább
2011. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerek orvos,hogy soha ne tegyem tisztába a babát éjjel.Haggyam aludni.De amikor eszik akkor én elötte gyorsan kicseréltem ha tele volt a pelus,ha nem akkor én hagytam,mert ha nem zavartam meg az álmát akkor hamar vissza aludt.Enyém is sárga volt ráadásul anémiások is vagyunk igy aluszékony a kislányom,de én hagytam aludni.Nappal tartottam a 3 orát ha kelett keltettem,de éjszaka ha felkelt evett ha nem akkor én 6 kor keltettem.Most 4 hónapos és este 8-tól reggel 7ig alszik.
2011. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

egy babát csak akkor kell keltegetni ha nem eszik eleget nappal. vagy is olyan keveset eszik hogy nem fejlödik töle.


sárgaságra való gyanuval nem engednek ki a korházból, így mikor már otthon vagy már semmi gond sem lesz.


nekem 1x kelt az újszülöttem is volt hogy tisztába tettem volt hogy nem.

2011. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Meg tudnám számolni a két kezemen, hogy ez idáig 13 hónapos kislányomat hányszor tetteem tisztába éjjel születése óta.

Nekem nem mondta senki, hogy ne tegyem tisztába, hanem úgy gondoltam, ha csak nem muszáj, nem zargatom szegényt. (Kezdetban fürdés után reggelig 4x kelt) Egy idő után eljutott odáig, hogy reggel az első szopival, még száraz volt a pelus, és csak az után rakta tele 1 órára rá cseréltem és azóta is így csinálom.

Ha ki akarod cserélni éjjel a pelenkáját, ahhoz villanyt kell gyújtani, hirtelen bántja a szemét a fény, nyűgös lesz és éber, nehéz lesz visszaaltatni, hosszabb ideig tart neki, mire megtanulja átaludni az éjszakát.

Ha csak nem muszáj, ne cseréld ki éjjel a pelusát. Elég napközben 6-8 alkalommal egy újszülöttnek, amit pár hónap múlva szintén csökkenthetsz max 6 pelusra. Egy 6-10 hónapos babának meg már elég max 4x cserélni 24 óra alatt átlagosan.

2011. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

En eves kozben tettem tisztaba a kisfiam mindig ujszulott koraba. Ennek az oka a kovetkezo:

Amikor felebredt mar orditott az ehsegtol igy muszalj volt elotte cicire tenni. :)

Eves alatt mindig bealudt cicin es nem evet eleget. A tisztaba tevessnel meg megebredt de mar nyugodtabb volt mert evett kicsit igy meg szopizott utanna is. Kakailni meg mar kikakilta magat igy szepen belaludt a cicin.

Ha elotte teszem tisztaba akkor tuti bekakil a szopi alatt, ugyhogy elolrol kezdhetem az egeszet. Ha utanna teszem tisztaba felebred. :) Igy nekunk a kozepido felelt meg. Majd kitapasztalod, hogy nektek mi a jo. Az elso 5 hetben kisfiam 3 orankent kellt enni magatol. Utanna mar csak egyszer ebredt ejjel.

2011. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi hogy ide irok .,de engem is ugyan ezek a temak erdekelnek mivel 2 het es szulni fogok .,(elvileg)nagyon jo kerdest tettel fel .,koszi szepen.,
2011. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Csak akkor raktam tisztába , ha baleset történt, kifolyt a pelus tartalma. Egyébként éjjel nem kell tisztába rakni a babákat. Anyatejes széklet nem csípi ki a fenekét, ezért kár megbolygatni őket éjjel.

Amúgy sajnos sokszor még nagyon sárgán jönnek haza a babák a kórházból, ezért ha még aluszékony bizony éjjel is kell kelteni. ezt tapasztalatból mondom, az én lányom még vagy 3 hétig olyan sárga volt mint egy jó kis kínai. védőnő

2011. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Márpedig ha kakis a pelus, ki KELL cserélni. Gondolom téged sem hagytak órákig szaros pelusban... ekkora hülyeséget, már ne is haragudj...
2011. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor pelusoztam ha kakis volt. és csak akkor etettem ha ébredt enni, ha 6-7 órát aludt akkor én is.
2011. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!