Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy el...

Hogyan vegyem rá, hogy el legyen magában is? Hogy alakíthatom ki a napirendjét?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hetes és elrontottuk (első gyerek) a nevelését, mert sokszor kézbe vettük. Most meg sokat sír napközben és mikor felvesszük, semmi baja. Próbáltam hagyni, hagy sírjon, de annyira felhergelte magát,hogy szinte fulladt és alig bírtam megnyugtatni. Viszont így nincs időm a házimunkára: főzésre, takarításra, mosogatásra. Nincs is még igazán kialakult napirendje, csak annyi, hogy: este 10-11 körül fekszik le, hajnali 2-3 és 5-6 körül kell fel enni. Majd vagy visszaalszik 1-2 órára vagy nem. Van, hogy egész délelőtt fent van és csak a kezemben nyugodt. 5-6 körül fürdés és utána is fent van lefekvésig. Esetleg 12-13 körül alszik 1 órát.
2011. aug. 30. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

7 HETES!!!!!


Mit vársz töle? Gyereket szültél nem kiskutyát.

A gyerekek kb 3 hónapos koráig nincsen napirend. Ès nem szoknak meg semmit. Hiába veszed fel, vagy hagyod bögni 3 hós koráig semmit nem szokik meg. Még utánna is sokat változik, de egy ennyi idös babát nem lehet elrontani kézbevétellel.

Azzal viszont igen hogy a gyermekben az rögzül hogy ordíthatok torkom szakattából a szüleim akkor sincsenek ott értem.


Egy 3 hós gyermeknek minden igényét ki kell elégíteni, még akkor is ha egésznap kézben van.

Aztán 3 hós korától kezd megszokni dolgokat, akkor ellehet gondokodni hogy nem veszed fel hanem lekötöd a figyelmét, hogy énekelsz mellette, de ha ö olyan aki igényli a kézbe vételet akkor semmit nem tudsz ellene tenni.


utálom azokat az anyukákat akik inkább hagyják bögni a gyereket mint hogy cipeljék és ringassák akár egész nap.

A legtöbb szülö lusta arra hogy az újszülöttjét megértsék és ez így lesz késöbb is.


egy 1,5 év alatti gyerek azért sír mert valami baja van de kb 3 hós koráig csak a szükségleteit akarja kielégíteni, vagy is éhség, fájdalom, érzelem, stb... azért sír mert valami baja van és nem mert éppen olyanja van vagy téged idegesítsen.


komolyan szedd össze magadat és vedd fel a gyerekedet ha kell egésznap és kakilj a házimunkára. ha nem tetszik valakinek az vegye kézbe a gyerkeedet míg te házimunkázol, de ne hagyd sírni egy 7 hetes csöpséget.


mondom én akinek igen kiegyensúlyozott gyereke van, habár 11 hósan tud hisztizni is már, de most sem hagyom sírni, ha akaratból sír is megbeszélem vele mi a baja. ha kell 10 percig beszélek hozzá, de nem hagyom visítani csak úgy.

2011. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogyis rontottátok el!

Egy 7 hetes babának egyáltalán nem kell egyedül el lennie!

Ne hagyd síni, az senkinek sem jó! A babának szüksége van rád, az a normális igénye, hogy ölelgesd, szeretgesd, a kezedben legyen (vannak babák, akik nem igénylik annyira, de a tiéd nagyon).

Javaslat (ami lehet, hogy egy kicsit off):

szerintem szerezzetek be egy hordozót (pl. kendő, mei tai), és ha magadra kötöd, akkor tudod közben csinálni a házimunkát, és ő is megnyugszik.

[link]

(Pár dolog, amit fontosnak tartok leírni a hordozással kapcsolatban:

- ne hordozd kifelé fordítva a babádat!

- olyan hordozót válassz, amiben megfelelő a baba helyzete (felhúzott térdek, terpesz vagy békapóz) - így lehetőleg kerüld a kengurukat, mert abban a baba lába csípőből lóg!

- 7 kiló felett már hordozz háton, mert nagyon egészségtelen akkor a babát elől hordozni, mert nagyon megterheli a hordozó személyt!)

2011. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
100%ig egyet értek az előttem szólóval.7hetes könyörgöm.Inkább fusson a ház mint sírjon a pici.Én sem hagytam soha sírni.7hónapos kislány anyukája
2011. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs!Elsővel értek egyet azóta írtak!
2011. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Suttogó c. könyv
2011. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig nem hagytuk sírni a kislányunkat soha(elég sírós volt az első 1-2hónapban)Volt,nem egy éjszaka mikor csak rajtam aludt(inkább ez,minthogy egyikünk se aludjon),napirend meg kb annyi volt,hogy minden este 9fél 10körül fürdés,utána meg szopi...Most négy hónapos,éjszakát átalussza,egyedül tök nagyokat játszik akár fél egy órát is,és alig sír(ha viszont igen,azonnal felvesszük)

Szóval nekem senki ne mondja,hogy azzal,mert ölbe veszed elkapatod...szerintem még pár hét és minden más lesz,csak add meg neki,amire vágyik:)

2011. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én ösztönösen éreztem, hogy mikor mi a jó neki, soha nem tudtam volna sírni hagyni. Rengetegszer aludt rajtam (a mellkasomon), és sokat ringattam, sétáltam vele a szobában. Sokat volt kézben, beszéltem hozzá, énekeltem neki. Amikor aludt, én is aludtam. Csak az első hetek voltak kaotikusak, utána még arra is volt időm, hogy amikor ő aludt, én varrtam mindenféle cuccokat, kicsit kiélhettem én is a kreativitásomat. Most múlt 1 éves, nagyon jó kislány, nem lett elkapatva, nem hisztizik. Igényli, hogy sokat foglalkozzak vele, de szépen eljátszik magában is, megvan az egyensúly. Igaz, most már nincs idő, csak rövid hobbikra, amit pikk-pakk abba lehet hagyni, ha felébred, varrócuccokat sem lehet elöl hagyni. Illetve marad az este, ha valami nagyobb szabású tervem van, de olyankorra általában én is fáradt vagyok.

Szerintem akkor teszed a legjobbat, ha most nem erőltetsz semmit, hanem ott vagy neki. Fárasztó és kimerítő tud lenni, és szokták mondani, hogy nem könnyebb lesz, csak más.


Jó babázást!

2011. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes!!!! Gondolj bele, 7 hete van ezen a világon! Minden idegen neki, egyetlen biztos pont van és az ANYA! Ne akard, hogy egyedül ellegyen. Ez nem az az időszak, amikor jut idő a házimunkára. Ne foglalkozz vele, ha szalad a lakás vagy nincs kimosva a ruha. Az a legfontosabb, hogy a babád érezze, hogy számíthat Rád! Nem fogod elkapatni, ha kézben tartod akár egész nap is! Úgy tűnik ő nagyon igényli a közelséget. Add meg neki, amire vágyik. Semmit nem rontottatok el! Olyan kevés az az idő, amíg ennyire ragaszkodnak, használd ki, bújjatok össze.

Nálunk 3 hónapos koráig igényelte, hogy sokat legyen kézben, aztán már elvolt ügyesen a játszószőnyegen vagy a pihenőszékben. Most 10 hónapos, állandóan rohan, nincs ideje arra, hogy az ölemben ücsörögjön. Néha hozzám mászik, megölel, aztán megy tovább:o)

Szerintem semmiképp ne hagyj sírni egy ilyen picikét! Szeresd nagyon, babusgasd sokat és megtérül, majd meglátod!

2011. aug. 31. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! A napirend meg majd alakul szépen magától. Nincs olyan 7 hetes baba, akinek van napirendje. Nálunk kb. 4 hós korára alakult ki valamilyen napirend, addig csak az esti fürdetés és altatás volt a fix. Egyébként, ha kialakítotok majd egy napirendet (elsősorban a baba alakítja), az is folyamatosan változni fog. Hagyd, hogy az ő ritmusában éljetek most és minden rendben lesz!
2011. aug. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!