Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha nem bokatartós...

Nagy baj, ha nem bokatartós cipőben jár a babám?

Figyelt kérdés
Nemsokára kezd lépegetni a babám, még nem vettem neki cipőcskét, de a nagymamák már vettek neki 1-2 cipőcskét őszre. Ezek kínai cipők, ami nem tartja majd a bokáját. Ha ezekben járna hónapokig, vagy évekig, akkor konkrétan mi baja lenne a lábának? Minden gyereknek baja lesz a nem megfelelő cipőtől? És egyébként meddig "kell" olyat hordania? Bocsi a sok kérdésért, de nem tudom merjem-e ráadni a kapott kiscipőket. Köszi a válaszokat.
2011. aug. 31. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy tartsa a bokáját, a legjobb a mezítláb, nyilván ezt hidegben nem lehet:)


[link]

2011. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kell, mert kell ami tartsa a lábát és az egész testét. Igy konnyebben tud járni. Nekunk is ortopédos betéttel van a cipo. Kínais cipot nem fogok a lábára adni, mert szerintem eldeformálodik. En félnék, hogy lúdtalpu lesz.

8 hos kislány anyukája

2011. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kínai cipöt már azért sem adnék a lábára mert műbőr hamar beleizzadd a lába.Legalább 4 éves koráig jó ha bokafogos a cipője.Hát nem biztos,hogy nem tartja a bokáját én megnéztem a kisfiam Elefantan öszi cipőjét és a Nike cipőjét semmivel sincs magasabban az Elefanten.Söt a boltban a Siesta cipőt is hozzátettem,az sem tartotta a bokáját csak a magasszárú.Amiböl igaz márvettem az Szamos cipő.De ha teheted műbőrbe ne járasd.
2011. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

lányomat gyógytornászhoz hordom és ő mindenképpen a bokatartós cipőt ajánlotta. vetünk is neki és észrevehető hogyha mezítláb van nagyon setén megy, főleg a kis bal lábát olykor hátul hagyja. ám a cipőcskében/szandiban már majdhogynem szépen teszi lábacskáit egymás után.


egyébként én is kínait vettem (gyogytornászunk ajánlotta), hátul merev magasított bokatartós, 3 pánttal azaz tépőzárral.


ha hajlamos rá a gyermeked eldeformálódik a kis bokája.

2011. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!