Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanulnak meg ugrani a...

Mikor tanulnak meg ugrani a gyerekek?

Figyelt kérdés
Fiam már próbálgatja, mert tetszik neki, amikor ugrálunk előtte. Hangos kacagásba tör ki ilyenkor, majd megpróbálja ő is, de még csak addig jut, hogy lábujjhegyig löki magát, és vissza. de már ezt is nagyon élvezi. Most 16 hós. Mikor tud majd valamennyire ugrani is?
2011. aug. 31. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. 2 éves kor körül. Kisfiam jövő hónap végén lesz 2 éves, és még nem tud ugrani, pedig trambulinon és bánatomra a rugós ágyon is szokott gyakorolni. 16 hónaposan még pici hozzá, persze ebben is lehetnek eltérések, ahogy minden más mozgásfejlődésben is.
2011. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves. Éppen a napokban vettem észre, hogy a járóka szélében kapaszkodva ugrál, a talpa teljesen elemelkedik. Szerintem a te gyerkőcöd is ráérez majd hamar.
2011. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
A lányom 1,5 évesen kezdett kapaszkodás nélkül egyedül ugrálni, van nagyobb tesó, tőle tanulta. Menni is korán kezdett, 10,5 hónaposan már egyedül járt. Viszont elég kicsi a súlya, amit eszik egyből lemozogja.
2011. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Általában két éves kor körül, de ez egy átlag, elég nagy eltérések lehetnek. Fiam másfél évesen már tudott szükkenni kapaszkodás nélkül, sőt bukfencezni is, labdát rúgni, létrára mászni (viszont még csak szavakat mond nem beszél:) Most 23 hónapos helyből átugris a kanapéról a fotelba (majd frászt kapok), kéz nélkül bukfencezik, mint egy artista, de szerintem nem ez a jellemző.
2011. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az én fiam 19 hónapos, páros lábbal ügyesen ugrál, a kedvence az ugráljunk, mint a gyerekek...

egyébként 15 hósan indult el, azt hittem örökre mászni fog. most már ő is ugrál, sétálni nem tud csak futni, simán bukfencezik, létrát-bordásfalat mászik, imád focizni, sőt most tanul fejelni...

2011. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!