Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat csinálok? 6.5 hónapos...

Rosszat csinálok? 6.5 hónapos a kisfiam és közel tíz kiló.

Figyelt kérdés
Már szépen ül(akár egy órát is eljátszik ülve)de felülni még nem tud.Kúszni próbál de egy centit sem halad előre,inkább sír.Úgy szoktam megfogni,hogy az egyik kezem a mellkasa alatt van a másik meg a csípőjénél és ugy szoktam megemelni.Ő hason van és jár a keze-lába de amint leteszem megint sírva fakad.Rosszat teszek hogy így próbálok neki segíteni?Nem szeretném erőltetni.
2009. ápr. 19. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
ha hason van akkor a karoddal a talpát támazd ki, jó erösen és akkor ö majd probálkozik elöre
2009. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy halad előre egy kicsit de azt is sírva:(
2009. ápr. 19. 22:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
a karja még gyengécske, ezért is sir, na meg a kicsi karjai nehezen viszik azt a tiz kilót:) ha már ülve játszik, fog menni az előre haladás is, de majd ha ő is akar. Szerintem még nem akar kuszni, azért sír.
2009. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell a mászást erőltetni egy 6,5 hós gyereknél?! 8-10 hónaposan másznak átlag a babák.

Igen, rosszat csinálsz vele, de legrosszabbon már túl vagy, mi a frásznak kell akár egy órát is (és egyáltalán bármennyit) ültetni egy ekkora babát, aki ráadásul még fel sem tud ülni?!

Hol van ilyenkor a gyerekorvos és a védőnő?! Hagyják, hogy így tönkrevágd a gyerek gerincét és a normál mozgásfejlődését?!

Ne haragudj, ha nyers vagyok, de egyszerűen elképesztő amit csinálsz.

gyerek-gyógytornász


(ha pedig csak kamukérdés, akkor remélem jól szórakozol)

2009. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Azt írod, hogy nem szeretnéd erőltetni. Olvasd vissza amit írtál és gondold végig mégegyszer, mert pont hogy erőlteted azt amit nem kéne.
2009. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

A kúszás meg a mászás között azért hatalmas különbség van, már bocsánat! Ezt azért egy gyermek gyógytornásznak illene tudni....szóval remélem, hogy "vicc", hogy az vagy!

Kedves kérsdező. Én tudom, miről beszélsz, az én babám is nagyobb. Én a következő ötletet kaptam, ami segített:


Előkészítés: A kúszáshoz elsősorban a felsőtest izmait kell megerősíteni, amely jó esetben már az átfordulás előtt megkezdődik (lásd: átfordulás). A konkrét mozdulat előkészítése a nyúlással történik. Fektessük a babát hasra, és tegyünk elé egy számára vonzó játékot!


Tornáztatás: A szabályos kúszás ellentétes kéz-lábmozdulatokkal történik. Ha erre nem érezne rá magától a baba, tornáztathatjuk. Fektessük hanyatt, és karját-lábát mozgatva énekeljünk, mondókázzunk neki! Ez azért is hasznos, mert ha netán kimaradna a kúszás, a tornamozdulatokkal valamennyire pótolni lehet az ellentétes végtagmozgások agyra gyakorolt hatását.


Csalogatás: A kúszás előhívására szintén alkalmas a tárgyakkal való csalogatás. Helyezzünk a baba elé egy játékot úgy, hogy ne érje el! Ha ezt már könnyen megszerzi, lehet fokozni a dolgot azzal, hogy madzagot kötünk a játékra, és mindig egy kicsit odébb húzzuk. Ennél a megoldásnál ügyeljünk arra, hogy időről-időre mégis elérje a tárgyat, nehogy elkeseredjen és feladja!


Lábtámasz: Ha nehézséget jelent a kitett tárgyak megszerzése, támasszuk meg a baba talpát a tenyerünkkel, hogy eleinte onnan tudja eltolni magát a játék irányába!


Felfedezés: A baba töltse a lehető legtöbb időt a talajon! Helyezzünk köré néhány érdekes játékot, melyek arra ösztönzik, hogy megszerezze őket. Az ingergazdag környezet fokozza felfedezőkedvét, és motiválja az elindulást.


Lejtő: Ha van rá mód, alakítsunk ki lejtős felületet, amin lefelé még eredményesebb lehet a kúszás gyakorlása! Miután ezt úgyis csak felügyelet mellett szabad végezni, bármi megfelel a célra, megemelt asztal, vasalódeszka, pad, stb.


Akadálymentes környezet: A kúszás gyakorlásához nagy tér kell. Lehetőleg távolítsunk el a baba közeléből minden olyan dolgot, amiben megkapaszkodva idő előtt felülne, felállna!



A mászás segítése:



Előkészítés: A mászás előkészítése tulajdonképpen a helyes kúszás elsajátítása. Ezen kívül szükséges a végtagok és főleg a felsőtest megerősödése. Ezt a célt szolgálja az, amikor a baba négykézláb rugózik és hintázik. Ha úgy érezzük, hogy az izomerő gyengesége miatt nem indul be a mászás, talicskázhatunk úgy, hogy a baba elé teszünk egy játékot, megfogjuk a csípőjét vagy a combját, és így segítünk neki elindulni a cél felé. A mászáshoz megfelelő egyensúlyozásra is szükség van. Ennek fejlesztésére szintén alkalmas a nagy labdán való hasaltatás (persze a babát közben végig fogva).


Gördeszka: A mászás legfontosabb eleme az ellentétes kéz-lábmunka. Ha a babát az akadályozza a mászásban, hogy még nem bírja el saját testsúlyát, gyakorolhatjuk az alternáló mozgásokat úgy is, hogy ráfektetjük a gördeszkára, amin tudja magát hajtani. Mivel a legtöbb családban nincs gördeszka, helyettesíthetjük azt a baba hasa-mellkasa alatt átvetett hordozókendővel vagy lepedővel.



Az ülés segítése:



Előkészítés: Az ülés feltétele a törzsizmok megerősödése és az egyensúlyérzék fejlődése. (Ezeket lásd: az átfordulás előkészítése.) Bár a legtöbb baba féléves kora előtt még nem tud ülni, 4 hónaposan már elkezdhetjük – éber állapotban – félig ülő helyzetben utaztatni a babakocsiban, és ha hajlandóságot mutat rá, rövid időre kitámaszthatjuk szintén félig ülő helyzetben nézelődni. Teljesen felültetni azonban addig nem szabad, amíg ezt ő maga nem kezdeményezi, mert az izmok megfelelő támasztóereje nélkül a gerincen kóros elváltozások jöhetnek létre (pl. gerincferdülés).


Kétkezes játék: Az ülés egyik lényege a két kéz felszabadulása, ezáltal pedig a szem-kéz koordináció fejlődésének megindulása, ezért fontos, hogy a baba elég ideig üljön. Ezt legjobban izgalmas, figyelemfelkeltő, szórakoztató kétkezes játékokkal érhetjük el.


Ülés nagy labdán: Az ülés biztonságát fokozza, ha nagy labdára ültetjük a babát, a csípőjénél megfogjuk, és így rugóztatjuk, döntögetjük, vagy görgetjük előre-hátra. A feladat még élvezetesebb, ha éneklés, mondókázás kíséri.


Sok sikert és kitartást!

Egy szintén nagy baba anyuja

2009. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen részleteset nem tudok küldeni neked, mint ami fenn van. DE!

A fiam 4620 g-al született, most 8 hónapos és 10,5 kg. Nem kövér, nagy. Rettenetes mozgékony. Ülésből átfordul hasra, majd felhúzza magát négykézlábra. Hentereg oda-vissza a nagyágyon. A kiságyában a rácsba kapaszkodva feláll!!! Ha fekszik és csak egy ujjamat elkapja, felül! Úszni hordom és nagyon ügyes. DE NEM MÁSZIK!

Tudod mit mondott a gyerekorvos: lehet, hogy nem is fog. Mert kihagyja. Megvizsgálta, azt mondta, nagyonis rendben van nála minden. Csak nem akar mászni, vagy még nem jött rá, hogyan kell. A védőnő is elmondta, hogy ő bizony annak idején nem mászott. Hentergés után felállt, majd kapaszkodva járni kezdett. A mászás kimaradt.

Ne erőltesd. Majd mindent csinál, mikor ő úgy érzi, eljött az ideje.

2009. ápr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
ne ültesd!
2009. ápr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Én járok gyógytornászhoz, a szintén 6,5hós fiammal. És itthon is kell csinálnunk a gyakorlatokat. Köztük a KÚSZÁST is kell gyakorolnunk. Nekünk úgy mutatta a mi gyógytornászunk, hogy fektessem hasra, tegyek elé érdekes zörgő-csörgő játékokat, és a talpánál nyomjam fel az egyik lábát. Ő utána már nyomja fel saját magát. Egyszer egyik lábát nyomom fel, egyszer a másikat. Hú, remélem érthetően írtam. De mondjuk, az én fiam szereti csinálni, és neki megy már egyedül is, sőt, négykézlábra áll egyedül, már csak az elindulás hiányzik.:) De a gyógytornászunk szerint nem szabad elhanyagolni a gyakorlást.

2009. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok. 22:47-es válaszoló írt nagyon hasznos dolgokat. Nem lepődnék meg, ha ő tényleg gyógytornász lenne. Talicskázást is csináljuk mi is. De mi úgy hogy megfogom az ágy mellett, és hozzáérintem a kezét az ágyhoz, akkor ő magátol "felmászik" és az ágyon vezetem tovább.
2009. ápr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!