Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek kimaradt a...

Anyukák akiknek kimaradt a mászás a babáitoknak mikor csinálta?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki nekünk kimarad a mászás.Pár nap és felül a kislányom magától ha felhúzza magát szépen ücsörög.De nem mászik.....gond ez?Mindenhova úgy jut el hogy odagurul:0)

7hónapos


2011. szept. 2. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy gond, ha kimarad a kúszás-mászás, később okozhat majd nehézségeket például a tanulásban is.
2011. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Még bőven van ideje megtanulni mászni.

A fiam 8 hónaposan kezdett négykézlábra állni, és csak utána mászott.

7 hónaposan ült fel először egyedül, valamilyen furcsa félig hasonfekvésből.

2011. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is gurulással kezdte, majd pedig kúszott kb. 7 és fél hónaposan!A kúszást annyira szereti, hogy még mindig így közlekedik a legtöbbet, pedig már mászik ( 11 hótól)is, áll (10,5 hótól) is és kapaszkodva lépegetni is próbál!

Szóval nyugi, fog ez még alakulni! Nem minden gyerek jár már 8 hósan!


Üdv: egy 11,5 hós fiú anyukája



Üdv:

2011. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan hova aggódsz :)

Ilyenkor még csak gurulni, esetleg kúszni szoktak.

Mászni 8-10 hónaposan ráérnek a babák.

Valaki előbb felül, de az nem baj, attól még lehet fog vagy nem fog mászni, nem függ össze.

2011. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos nekünk nem a mászással de kicsit megborult a megszokott:6 hónaposan másztak,7 hónaposan felálltak kapszkodva,8 hónaposan tanultak meg ülni:))minden gyerek más:)légy türelemmel,és ha aggódsz olvass utánna a kismamablog.hu-n,ott nagyon sok segítségre találsz:)
2011. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Még egyáltalán nem biztos, hogy kihagyja a mászást. Adj neki minél több helyet, hogy viszonylag nagy távolságokat barangolhasson be, ahol nincs bútor, rács amibe kapaszkodni tud. Ha fel is állna, ne vezetgesd kézen fogva!!! Ezt nagyon könnyen megkedvelik a babák, és szinte lehetetlen ellenállni, ha a kezét nyújtogatja, hogy "ééta! ééta!" De ha nem kapatod rá, akkor a maga módján, önállóan fog közlekedni, és az lesz a jó.

Ha valaki bébikompot próbálna becsempészni a lakásotokba, akadályozd meg!

Ha pedig a manód mindennek ellenére kihagyja a mászást, azon se idegeskedj. Valóban sok tanulási problémás gyereknél elmondják a szülők, hogy kihagyta a mászást, és a kisiskoláskori mozgásvizsgálat gyakran utal náluk enyhébb-súlyosabb idegrendszeri éretlenségre, de nem ismerek olyan vizsgálatot, amelyik a problémamentesen fejlődő kisiskolásokat vizsgálná abból a szempontból, hogy közülük hány hagyta ki a mászást. Én azt hiszem, ez köztük sem túl ritka.

egy gyógypedagógus

2011. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azok a gyerekek nem másznak, akiket megültetnek. Akinek az anyukája kivárja az önálló ülést, nem kell aggódnia a mászás miatt.
2011. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kimaradt a mászás. Anyukám mesélte. A tanulási nehézségekről csak annyit, hogy négyes átlaggal érettségiztem, addig is mindig jó tanuló voltam. Végül mérlegképes könyvelő lettem. Természetesen lehet mondani, hogy ha másztam volna, akkor biztos ötös lettem volna... :) Véleményem szerint a mászás kimaradásának nem sok köze van a tanulási nehézségekhez, legalábbis esetemben nem volt.
2011. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a kérdező ültette-e a kicsikéjét de ha ilyet látok én attól falnak tudnék menni....mi a pics..nak kell ültetni 1:szegénykém olyan esetlenül néz ki úgy 2:ez teszi ám tönkre igazán a gerincét nem a komp...én teljesen komp párti vagyok !!imádják és nem ülve mennek benne hanem nagyon is stabilan állva dehát aki ellenzi anak úgy is rongyosra beszélhetném a számat akkor is a maga igazát hajtaná!!Szóval a lényeg hogy az ültetés a legrosszabb amit először tehet az anya a gyerekével én kivártam 8 hónapot és kész,ez még a tartásukon is látszik olyan gyönyörűen egyenes gerinccel ülnek:))Csak ennyit akartam:)
2011. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok választ!

Bocsi hogy csak most irok vissza de nem volt jó a gép.....akkor megkönnyebbültem.A környzetemben már minden baba mászik és megijedtem.Mégegyszer köszönöm nektek!Mindenkinek ment a zöld kezecske:-) további szép napot nektek!

2011. szept. 4. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!