Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendszeresen adsz vigantolt a...

Rendszeresen adsz vigantolt a babádnak? Mással helyettesíthető?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, de már elfogyott a vigantol, kb. 6 hónapos korában, azaz már vagy egy hónapja nem kapott, mivel szóltam a dokinak hogy szeretnék íratni, erre leoltott, hogy annak még kell lennie nem fogyhatott el! Másodszor is mentem kérni, és akkor sem írt, és közölte, hogy nyáron különben is elég 2 naponta adni. Most már nagyon aggodóm, hogy valami baja lesz a babának, mert nem adtam neki ilyen hosszú ideig. Már kap gyümölcsöket és tejpépet, amiben van minden vitamin, de azt se mindennap eszi, amúgy anyatejes és én egészségesen táplálkozom, csak remélem, hogy meg kap minden szükségeset. Szerintetek váltsunk gyerekorvost, vagy hogy legyen ez a vigantolos dolog? Amúgy tényleg én voltam béna, mert volt hogy 5-6 csepp is félrement, kiskanálból nem fogadta el. Mostanra már nyitja a száját, ha látja az üveget, de már elfogyot.
2011. szept. 5. 22:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Én biztos elmennék másik orvoshoz, hiszen 1 éves korig naponta kell adni, hiába van nyár. Nekünk úgy jött ki, hogy 19 hónapos koráig folyamatosan kapta a D-vitamint (szeptember végén született), majd most tartunk szünetet, és októberben ismét kezdjük adni neki, jövő májusig. De hogy egy orvos azt mondja, azért nem ír fel receptet, mert még lennie kellene belőle, az nonszensz, ne haragudj...
2011. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ja, és ez mással nem helyettesíthető, ezért van rá a Vigantol, illetve nálunk D3 Fresenius nevű tabletta.
2011. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Fura egy dokid van én biztos váltanék.Nekem 11hós a lányom és minden nap kap Vigantolt.Mi is a második üveggel használjuk.Van olyan doki aki nyáron csak két naponta ajánlja,de azért egy hónap az elég sok,bár baja nem hiszem hogy lesz emiatt.
2011. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
25%
szerintem meg nem kell olyan nagy ügyet csinálni belőle, most komolyan szerinted amelyik gyerek ezt nem kapja meg azzal mi lesz? valahogy azok is felnőttek akik az ilyen cuccok előtt születtek.
2011. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Most olvasgatok utána, és nagyon bánt, hogy rá hagytam a dokira a hülyeségét, és a babámnak lehet belőle baja. De tényleg nagyon csúnyán beszélt velem még meg is kérdeztem hogy recept nélkül is kapható-e, mert akkor kiváltottam volna akár drágábban is, de azt mondta vényköteles és ne spájzoljam otthona polcon, és nem fogta fel hogy elfogyott. Elég sokat voltunk most nyáron a szabadban, de én is tudom, hogy azért az nem elég és kell neki... ez egy olyan idióta helyzet, bosszant nagyon, biztos orvost váltunk!
2011. szept. 5. 22:10
 6/26 anonim ***** válasza:

Másik dokival kellene feliratni.Naponta adtam a lányomnak nyáron is.

Volt, hogy felborult az üveg, de a mi dokink nem problémázott rajta.Rögtön írt fel másikat.Furi dokid van.

2011. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy sok csontosodási betegség a d vitamin hiány miatt van, biztos nem véletlenül kell adni, utolsó hozzászóló, de remélem igazad van és nem lett gond a kihagyás miatt.
2011. szept. 5. 22:11
 8/26 anonim ***** válasza:

Válts orvost, ha lehetőséged van rá! Én az első üveggel sikeresen kiborítottam, így már 3-4 hónapos korában íratni kellett megint. A második üveget meg a párom borította meg, az sem tartott sokáig (mi már csak ilyen bénák vagyunk:D).

Írass valahogy, vagy sürgősen válts dokit.

2011. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

Felnőttünk/felnőhettünk persze, csak minket még ért napfény, manapság meg már nem jellemző, hogy közvetlen napsugárnak tegyék ki az egészen piciket. A D-vitamin meg kell.


Mondjuk az szép teljesítmény, hogy 6 hónap alatt hogy sikerült egy egész flakont kiüríteni :o), nálunk minimum egy évig kitart, de ettől még a dokid reagálhatott volna normálisan is.


Ha tudsz, válts!

2011. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
na jó, akkor a leírtak alapján kap még egy esélty a doki, azt modnom hogy eltörött az üveg, erre mit mondhat "ááá nem tört az el?" és ha felírja akkor marad, ha nem akkor azonnal váltunk, mi lesz később ha d vitaminnal ennyit vacakol? amúgy olyan orvos aki feleslegesen nem ír fel gyógyszert, ami bizonyos szempontból jó, de azért ez csak d vitamin, nem egy antibiotikum kúra.
2011. szept. 5. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!